Nje Femer.....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Nje Femer.....

  Receta Gatimi

  Cfare dime per nje femer….ose jo cfare dime….por cfare dini ju per nje femer?…si e perkufizon natyren e saj shumica prej nesh…ose jo vete ne qeniet femerore…..por meshkujt sa e kuptojne boten e saj….
  Pak…ose aspak do thoja une…ose pretendojne se e njohin….por nuk dine dhe as ndjejne grimcat me te imta te saj…
  Shume lexohet per to…shume flitet per to…shume kendohet per to…por aspak nuk perpiqen te njihen me shpirtin e saj….e aspak nuk kerkojne te zbulojne kete thesar te natyres….qe e shohin si dicka te bukur…dicka te misht….e bute dhe delicate….qe te nuhasin dehesisht aromen e trupit te saj….
  E asnjehere te depretojne ne shpirtin e saj…qe eshte I etur per dashuri…mirkuptim…respect…
  Meshkujt pergjithsisht jane nje miks shqisash….ose c’do qeliz e tyre eshte si te thuash nje “perkethyes” I gjuhes femerore te pakten keshtu ata pretendojne….e shohin femren me perpikmerin me te madhe…ashtu ne sy…dhe I thone:…sa sy te bukur qe ke?....e nderkohe ajo priste dicka tjeter….te tipit…sa shprehes jane syt e tu…ose kane nje shkelqim te adhurushem….ose une aty lexoj shpirtin tend….
  Por jo….ai thjesht I thote…sa sy te bukur qe ke!
  ….e si te mos jene te bukur syt e saj….kur vete qenia dhe shpirti I saj jane te till?…vetem se ai nuk I ve re….por sheh thjesht ne siperfaqe…qe ajo kishte vertet sy te bukur….por nese do te shihje me thell aty do shihje nje pasqyre te brisht shpirterore….nje shkelqim kristali nen rrezet e diellit….sa I bukur duket apo jo???....por ai nuk e sheh….
  C’me thoni per duart e saj?...ajo me to nuk di vetem te ledhatoj….te gatuaj dicka shume te shijshme…te shkruaj…te punoj me to…por shume me shume se kaq….ajo me ato duar perqafon muskujt dhe trupin e statujt te nje mashkulli…per ti treguar se eshte I rrethuar nga krah qe do ta mbrojne pergjithmone….per te mos e lene kurr te rrezohet…por te qendroj lart e me larte….per ta ngrohur kur eshte ftohte dhe per ta freskuar kur eshte vap….mirpo ata se kuptojne kete…
  Po buzet?....c’me thoni per buzet e tyre? …
  Ah,jane krijuar per tu puthur pike se pari….per te pire uje…por jo te dashur meshkuj nuk jane krijuar per kaq…por shume me shume….per te buzeqeshur….dhe ata shpesh e thone kete…sa buzeqeshje te bukur ke?...sa dhembe te bardhe?....kaq arrijne te shohin….ndoshta s’kane faj se bardhesia e dhembeve I’ua vret syt….duhet te shohin me shume se kaq….qe shkaku I asaj buzeqeshje je ti…qe prania e juaj me bene keshtu te buzeqesh….te qesh me te madhe…pa marr parasysh nese do te nxjerr te gjithe dhembet….apo te formoj rrudha ne buze dhe sy….
  Eshte dicka me shume se kaq….por ai duke pare te qeshur…vazhdon dhe I thote:….o zot sa bukur qesh….ke buzeqeshje te bukur….nuk sheh dot me thell se aq….kaq arrijne meshkujt te shohin….ceket shume ceket…
  Trupin?....c’me thoni per trupin…
  Ka shume per te thene apo jo…ose eshte e vetmja pike referimi dhe baze tek nje femer….ata nuk shohin dot me thelle se kaq….i shohin nje fustan te bukur…dhe I thone….uaaaaaauuuuu dukesh fantastike me kete fustan….jo sepse fustani ka ndonje bukuri te rrall…por sepse eshte I puthitur pas trupit dhe nxjerr ne pah format trupore te saj….
  Ata nuk shohin….se perfeksioni qendron shume me thell se aq….dicka e tipit shpirt…sepse ajo nuk duket bukur nga fustani….por ndihet femer….eshte e gjalle aty ne shpirt…dhe gjithcka rreth saj shkelqen….vezullon…e hipnotiznon ate krijes mendje ceket….
  Bukuria e nje femre nuk eshte fiziku….as syt e bukur….as floket e bute….por pak me thell ne zemren dhe shpirtin e nje femre….mirpo nuk jam kunder nderthurjes bukuri shpirterore-fizike…..natyra thjesht eshte treguar bujare me krijesen e saj….duke I shtuar dhe disa esenca….pika te vogla por me domethenie te madhe….per te formuar nje parfum me emrin “femer”….ato te tipit egzotik….
  Perbersit:….
  Butesi….ah,sa delicate…butesi zeri…lejohen shume pika…butesi shikimi…edhe ketu lejohen…butesi shpirti…edhe ketu lejohen dozat…vetem se duke I hedhur shume…helmi I quajtur mashkull mund te kete fuqi deperutese me te madhe…dhe krijon ate…superfuqine e tij….per te perfituar nga butesia e saj….
  dashuri te pa shtershme ketu shtohen dozat e permases…nuk ka kufij recete…por hidhet shume….per te mos thene e gjithe permasa…vetem se per te perftuar nje arom te plot me emrin “femer”…keto tipe dozash nuk kerkojne recet….por hidhet me teprice…pasi eshte ne infinit…
  pasterti….edhe ketu shtohen dozat…ajo I adhuron rrobat e bardha…dollapi I saj 90% te rrobave eshte me ngjyre te bardhe…por ketu nuk kemi te bejme me dicka te tipit e bardhe nga jasht….por nga Brenda….engjell me fytyre njeriu….shpirti bardhe….rrobat e bardha….esenca ideale per parfumin e krijuar nga zoti….e thelluar paksa nga une…thjesht per te bere nje permbledhje dhe per te kujtuar meshkujt se cfare eshte nje femer ne te vertet….jo ajo qe sheh…por ate qe te ndjen….vetem se ai se sheh…qe te bindet…
  mike….doza jo shume te larta ketu….sepse nuk egziston deshira…por kufiri….jo per shkak te femrave….por meshkujve….pasi nuk e shohin kurr si mike nje femer….vetem ne rastet kur jane te dashur….i kerkon nje mendim…dhe ajo eshte perhere aty…per ti dhene edhe shpirtin nese duhet…jo vetem nje mendim…por ai nuk e sheh kete….ia thote problemin dhe pastaj I thote:….varja….harroje kete bised…do ta gjej nje zgjidhje….
  Moter….doza pa kufij ketu….pasi ka shpirt human….receta nuk do te ishte e duhura nese do te mungonte kjo…baza e aromes ideale….krijeses prefekte….shpirtit te madhe…
  E dashur….perbersit per kete fraz te vetme jane….dashuri….perkushtim…adhurim…te mashkullit te saj…te te shtrenjtit njeri….si idhullin me te cmuar…si mashkullin me perfekt dhe me te dashurin qe nuk ka te krahasuar me askend…..vetem se ai nuk e sheh…dhe mendon me te keqen per te….
  Femra….per ta perfunduar kete parfum…por jo thjesht dehese…por oksigjen…pa te cilin nuk jetohet….por vetem se vlersohet jo ne menyren e duhur….nga qenie aspak te perceptueshme….ose manjak fiziku….
  Nese e shihni sikur pak shpirtin e saj…ajo iu dhuron boten…jeten…aromen…frymen e saj te fundit…vetem per ju….per t’iu bere me dije…se nuk eshte kukull por njeri…me gjake….me shpirt…e me nje zemer….qe asnjehere nuk mori vlersim ne kohen e duhur….por kur e humbet…kur vdes…apo kur nuk e ke me tenden….e ne momentin qe kthehet (nese kthehet)…tek ty…ajo vjen si nje cop mishi….shpirtin e te ciles ti e vrave pa patur mundesine ta njohesh…..por vuaji pasojat….e do si fizik….si fizik aty e ke….por shpirtin e saj nuk e prek dot….pasi endet ne kerkim te shpirtit tjeter…..vetem se nje mashkull nuk sheh dot me shume se kaq….dhe prezenca e saj…edhe pse e pa jete….i mjafton….ia prźt krahet….dhe prźt qe nje dite ajo te buzeqesh serisht…
  Por a buzeqesh zogu kur I prźt krahet?....kur I merr lirin?....s’ma do mendja!....
  Keshtu eshte femra….mbaje mire njehere….te te mbaj mire 100 here!....sepse nuk I ka raportet nje me nje….por 1 me 100…vetem se ata nuk e shohin….sa keq!....

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Oh cna hoqe pinin fare ti... ika se kam dy male per te hekurosur.puc fort.naten ylli.dhe futu ndonjehere ne fb se je zhdukur ti.

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahahha ok...naten dhe ti...do dal dhe andej....puthi cik cunat e mi.......se me ka marre malli shume!....

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ....femer ...quhet....lulja ''mos me harro''

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga catemidleton Lexo postimin
  Oh cna hoqe pinin fare ti... ika se kam dy male per te hekurosur.puc fort.naten ylli.dhe futu ndonjehere ne fb se je zhdukur ti.
  ke dal nga tema, le nam ,,zoti na rujt

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  ke dal nga tema, le nam ,,zoti na rujt
  hahahahaha...ua sa i zgjuar qenke more cun...une beje cte me doje kokrra e qejfit...dal dhe nga tema psh.

 7. #7
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Keta njerez jane thjesht mos o zot Olseni me shoqet .....

 8. #8
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  kur thua nje femer ,mu kujtu nje liber i Bukowskit qe e kam lexu ka kohe "Femrat".....

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  i bukur ishte?....se di...por i lexoj shume keto libra Landi....me pelqejne shume

 10. #10
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  kur thua nje femer ,mu kujtu nje liber i Bukowskit qe e kam lexu ka kohe "Femrat".....
  mos e ka shkr gje edmond tupe...se ai vdes te shkruaj per femra haha

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
  kur thua nje femer ,mu kujtu nje liber i Bukowskit qe e kam lexu ka kohe "Femrat".....
  kam pas lexuar dhe une dikur nje liber te tille,por spo me vjen ndermend autori.

 12. #12
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Nje femer duhet ta dashurosh,duhet ta afrosh edhe ta largosh,ta degjosh e te besh sikur e kupton ,ta hedhesh pastaj ta shtrengosh fort,ta besh te qaje kur qeshen me te madhe,ta besh te ndjehet krenare por dhe inferiore,,.........e ne fund te kuptosh se fundi te vjen nga loja me e rrezikshme qe kujtove se e fitove !!!!!!

 13. #13
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Nje femer...cfare eshte nje femer ne te vertet?....asgje,dhe gjithcka..

  asgje qe do donte te ishte...dhe gjithcka per te mos qene kjo qe eshte!

 14. #14
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Njė femėr nuk ėshtė kurrė ajo qė shfaqet…shpesh njė Femėr fsheh pas njė maske tė buzėqeshur melankolinė e saj tė thellė...frikėrat stėrgjyshore, frikėn e tė mos qėnit e pranuar…shpesh njė Femėr “lyhet” vetėm pėr tė qenė “e indentifikuar” nė brishtėsinė e saj tė ėmbėl, me tmerrin se do tė plagoset sėrisht…

  njė Femėr vesh veshje tė shndritshme pėr tė mbuluar vrimėn e zezė tė dhimbjeve tė saj antike, por mjafton njė pėrkėdhelje, njė gjest Dashurie tė sinqertė, dhe flutura e burgosur nė zemrėn e saj rifillon tė fluturojė pėr tė ēuar gjithkund harenė e tė dashururuarit dhe tė qėnit e dashuruar, pėr tė shprehur dėshirėn e saj tė vetme:

 15. #15
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Shpesh ndodhe ta shohesh boten me sy te ftohte….jo sepse prej shpirtit prodhohen akuj…por sepse u bene kohe qe akujt flen aty…duke ftohur gjakun dhe mishin tend…
  Nje dite…ndodhe te jesh ulur dhe rrethuar me shume njerez…shtepia ndricohet nga diejt e shpirtrave te rritur me dashuri…te qeshurat e pa funda…dhe krahet e ngrohte qe perqafojne krijesen tende…
  Syt te qeshin sa shterim nuk kane…zoti u tregua bujar me ty…te ofroi gjithcka I duhet njeriut ne jete…nje familje te madhe e te bashkuar…ku te gjithe jane te ndryshem…ama qellimi mbetet I perbashket..te jemi me njeri tjetrin ne jete te jeteve…e ti ofrojme krah kur dikush me sy te verbuar kerkon te fluturoj…
  Grumbuj kujtimesh perplasen ne kapaket e syve te tu…qepallet kullojne dicka te lagesht qe Brenda tyre nuk ngrinte dot…
  Ecte ajo vajze…pergjate brigjeve te detit…s’kishte me per bri as qenin e saj…ne nje nate te ftohte dhjetori…ishte e merzitur…ndjente plag ne zemer…ne shpirt…e kerkoi strehim ne dallg te ftohta…
  Fshinte syt…dhe fliste me vehte….pyeste se ku kishte gabuar qe denimet e dyert e hekurta prangosnin frymen e saj…
  Qenin e leshoi nga duart…vetem ecte aty ku era e ftohte thante syt e humbur ne lot dhe vuajtje…ecte dhe nje kenge te hidhur kendonte nen buzen qe dridhej nga I ftohti asaj dite..
  Kur pas disa minutash kthen koken…sheh disa njerez qe shihnin qenin e vdekur me keqaerdhje…vrapon si e cmendur dhe sheh te pergjakur bardhoshen e saj te embel…ohhh,I shihte fytyrat e cuditura te njerzeve…qe nje idiote po qante per nje qen…e me duart e ftohta…ngrohte trupin e tij te pergjakur…ku I lutej atij qe e vrau t’ia kthente serisht…por jo…bardhoshja si shume te tjera gjera ne jeten e saj…kishte vendsur te shkonte…
  E lodhur nga mendimet e zhurmshme qe cmendin trurin esaj…ecte dhe c’do pellemb e atij trotuari I kujtonte dicka te hidhur dhe te embel nga jeta e saj…
  Ka gjera qe dhembin ne jete…jane si gervishtjet qe nje maj thike krijon ne lekuren tende…te dhembin pak…por pas disa ditesh e merr veten serisht…
  Dielli kishte filluar te zbehej ne qiellin e trisht…ajo filloi te ndjente pika shiu qe binin bute ne floket e saj…
  Shihte fytyra te trishta…njerez te lodhur…njerez pa jete…ishin syt e saj qe I shihnin keshtu…apo te gjithe njerzit mbanin mbi supe halle te renda?...
  Duke ecur kembet e dergojne ne harres…ku nuk njihte asnje fytyre..asnje emer…asnje kujtim s’kishte aty…
  Kujtimet jane ate cfare ti I thua vetes mjaft me ktheve atje…kujtimet jane ate cfare ti me thonje kerkon te gervishtesh per te hyr dhe njehere atje…kujtimet jane ato…qe syt zhdukin nga udhet…mendja I kerkon si e cmendur…e truri I pa lodhur bindshem nenshtrohet…
  Trupi ishte lagur nga shiu…syt nuk shihnin me asgje…pervec nje mjegulle te heshtur qe shtohej si tym I zi…
  Njeriu ka shume te mira ne kete jete…mjafton qe syt e tij te perputhen me mendjen…sepse ndodhe qe sheh syri por mendja jo…e ndodhe qe sheh mendja e syt jane mbyllur…
  E keto te mira…vishen me fustanin transparent vetem se cuditerisht te duken aq te mbyllura sikur te jen mbuluar me pallto dimerore..
  I thua vetes shpesh …e dashur vajze?...cfare kerkon nga jeta?...dhe pse kerkon kur je me fat qe je e shendetshme?...
  Mirpo shendeti eshte dicka qe usheqehet se brendeshmi…funksionon mire se jashtmi…e nese zemra rreh bute…kendshem jane syt e tu…nese zemra pikon gjak…syt e tu kane hije te rende…duket sikur nga moment ne moment mund te shfaqet nje pellg lotesh…qe jane perhere aty…
  Nuk mund te quhesh idote sepse ke nje zemer femije…nuk mund te quhesh e ndjeshme sepse zemra jote u lodhe se pertypuri dhembje si cimcakiz…ky eshte ndryshimi…te qenit femer…ndjeshemri e madhe…dhe kapercimi I vuajtjeve si te flitej per nje film gazmor…
  Cilado femer..eshte nje burim thesari….egistencen dhe vazhdimsine e saj….nuk jane kryeveper e mashkullit…jo jo…meshkujt per kundrazi….e shohin mire te skalitur…nuk mundohen asnjehere te bejne nje rikonstruktim te skeletit dhe shpirti te saj…por cjerrin me dore…c’do dite nga nje copez ….derisa ia marrin shpirtin…dhe ne fund bertasin…”ejjjj ajo eshte kryevepra ime”…
  Kryevepra jote?...oh,mos me thuaj!!!...ne cfare momenti e krijove?...eee?....ne cfare momenti kontribove per riberjen e saj?....ne cfare momenti?...
  Ne asnje moment…sepse askush nuk eshte kryeveper e askujt…nuk ka vlere te kesh ne dore nje kryeveper sic e quan…rendesi ka te kesh ne duar nje thesar…nje zemer…e nje femer qe te mos ec pas hapave qe hedh ti…por te eci perkrah teje…
  E sheh ndonjehere ate vajze te zhytur ne boten e saj…perkunde…mos e zgjuaj…mos e tremb…mos I cmend endrrat e saj…
  E sheh te buzeqeshur…shtoji dozat…jo me alkol…pfff…eshte perverse…e shemtuar…
  Shtoji dozat me humor delikat…
  Mos ndoshta duket sikur nje femer kerkon shume?...mbase!...
  Por kam bindjen se nuk sheh dhe kerkon asgje me shume…se sa duhet ne territorin e saj…I duhet perkujdesje pa bezdi…I duhet nje fjale pa nenkuptime…I duhet nje mik…ta beje te ndihet vetvetja…pa perdorur mask dhe dorashka…
  Ajo ishte nje femer plot endrra…ne karrier e arritur…sipas menyres se saj…aq donte…te ishte ne nje pune qe I ofronte oksigjen…dhe ia doli…te shkembesh bote….eshte dhurat e pa cmuar…
  Nje femer eshte e ngjashme me nje balon…I pelqen ajri…fluturimi…ta shohi boten me syt e saj…per sa kohe balonen e mban shtrenguar ne duar…eshte piktur e zakonshme me ngjyra…
  Ne momentin qe ti e leshon…sa e bukur duket ne qiellin e paster…ajo eshte balona jote…edhe pse shkon fluturon ne qiej…serisht do te vij tek ti…tek duart e tua…ose nese shkon me larg…rend ti per ta kapur…ajo cmendet se dikush thith te njetin ajer me te…ndjekin eren qe I dergon larg…
  Ose nje femer eshte si uji paster I nje ujvare…rrjedh burim energjish…dashuri…dhe pasterti…freski…e te bene te ndihesh mbreti I saj…te luash aty sic do ti…te qeshesh sic shpirti yt te ndjej…e te mos ndjesh kufij…
  Nje femer…eshte gjithcka qe natyra ka mundur te krijoj…qe rrall here ndodhe te pershtatet me ambjentin…e rrall here ndodhe te jete ajo ujvara e bukur…
  Dhurojini pak shumepak paqe…shume pak dashuri…ajo do te dij ta vlersoj…ajo nuk di ti kthej gjerat ne te njeten menyre…dhuron shume…fal shume…dhe cfare merr si shperblim?...
  Kete pergjigje e merrni vetem kur I shihni gjerat me syt tuaj…s’ka nevoj per pyetje…ajo flet vete…ose nuk flet…por ka gjithmone nje buzeqeshje me jete ne buzet e saj…

 16. #16
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Duhet ta shohesh kur flet per ty....Ka nje buzeqeshje qe te tremb.....Ka nje buzeqeshje qe eshte gati te vdese e lumtur, per te te perqafuar sikur edhe nje here te vetme...

 17. #17
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Po per meshkujt do flasesh ndonjeher ti? qe ta lexojm me qef ne

 18. #18
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Posi jo....por do ta postoj tek bimet dhe gjallesat hahahahahaha sepse jane specie ne zhdukje....

 19. #19
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  O ti femėr qė qane, kur do e kuptosh qė ti vlen??...
  Qė ti vlen me tepėr nga sa mendon??? Mė lodhe duke tė tė thėnė "mos vuaj pėr tė tjeret", mos i mbivlerėso tė tjerėt, mos e vėr vetėn tėnde gjithmonė nė vend tė fundit, se mbase kur tė tė vije rradha tė merrėsh me vetėn tėnde sdo kesh mė fuqi as tė qeshėsh...
  Do jesh e rraskapitur...do jesh e lodhur nga betejat e shumta tė mėndjes me zemren...e di, pikėrisht atėhere ke dėshiren mė tė madhe tė dorezohesh, dhe e di pse??
  Sepse nėse pėr tė tjeret mendon 10 fish mė tepėr nga sa e meritojnė, pėr vetėn tėnde nuk mendon as 0.1 % nga sa tė takon!!!...
  Po nėse ėshtė kėshtu atėherė mos kėrko respekt nga tė tjerėt...po vėri gishtin kokės, vizen tė tjerėve dhe nėnvizo emrin tėnd...vėrė atė nė krye tė historisė tėnde...qesh kur tė tė qeshėt pa friken se dikush do tė t’a ngrije....
  kėrce kur tė kėrcehet pa frikėn se dikush do tė thotė pėr ty qė nuk di tė kercesh....kėndo kur tė kendohet pa friken se do tė tallet dikush me zėrin tėnd....bėj atė qė do pa friken nėse po bėn atė qė duhet apo jo???
  Jeto Jeto...Jeto....pėr vetėn tėnde dhe vetėm atėherė do tė jesh dikushi pėr dike...dhe mos haro: Kurre mos i privilegjo vuajtjet.....KURRĖ..

 20. #20
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ajo kishte buzėqeshjen e njė femre, tė qarėn e njė fėmije, forcen e njė uragani...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 20-01-2014, 09:07 PM
 2. Si te hysh ne bisede me nje femer
  Nga billyG88 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-09-2013, 08:27 PM
 3. Si mund te kuptoj qe nje femer.......?
  Nga GENIII nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 06-08-2013, 08:57 PM
 4. Femer moj....
  Nga Auroraa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-04-2013, 08:54 PM