Harta e popujve mė racistė !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Harta e popujve mė racistė !!

  Receta Gatimi  Britania ėshtė vendi mė tolerant sa i pėrket racave tė ndryshme nė tė gjithė planetin. Kėshtu ėshtė zbuluar nga njė sondazh i shtrirė nė 80 vende.

  Studimi statistikor ka zbuluar se 3 vendet perėndimore mbajnė qėndrim mė tolerant ndaj racave tė tjera, ndėrsa shtetet nė zhvillim si, Bangladeshi, India, Jordania janė mė pak tolerante. Pas Britanisė sė Madhe vjen Kanadaja dhe Australia. Franca renditet tek vendet mė raciste tė perėndimit. Ajo ėshtė pėrkrah Bullgarisė, Marokos, Mali etj. /The Washington Post/

  Shtetet mė pak tolerante/njerėzit nuk duan tė kenė nė lagje njė person tė njė race tjetėr:

  40% -India, Jordania, Bangladeshi, Hong Kong-u;

  30 - 39.9% -Egjipti, Arabia Saudite, Irani, Vietnami, Indonezia, Koreja e Veriut;

  20 - 39.9% -Franca, Turqia, Bullgaria, Algjeria, Moroko, Mali, Zambia, Tajlanda, Malajzia dhe Ishujt Filipine;

  Shtetet me tolerancė mė tė madhe:

  0 to 4.9% -Britania, SHBA-tė, Kanadaja, Brazili, Argjentina, Kolombia, Guatemala, Suedia, Norvegjia, Lituania, Australia, Zelanda e Re;

  5 - 9.9% -Kili, Peru, Meksika, Spanja, Gjermania, Belgjika, Bjellorusia, Kroacia, Japonia, Pakistani, Afrika e Veriut;

  10 - 14.9% - Finlanda, Polania, Ukraina, Italia, Greqia, Republika Ēeke, Sllovakia;

  15 - 19.9% -Venezuela, Hungaria, Serbia, Romania, Maqedonia, Etiopia, Uganda, Tanzania, Zimbave, Rusia, Kina;
  po ne cne qe sjemi fare ktu

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Ne duhet te renditeshim tek njerzit me pak tolerant mendoj

 3. #3
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me gjas na kan harru si cdo her

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Gjermania dėnon sulmet raciste ndaj Ozil
  Nga Erinaa nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-06-2012, 04:46 PM
 2. Fyerje raciste nė adresė tė Obamas
  Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-04-2011, 03:53 PM
 3. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-06-2010, 06:43 PM
 4. A jeni raciste?
  Nga girl08 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 23-02-2009, 08:26 AM