Receta Gatimi

Ndihmė nė PHP


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Pyetje Ndihmė nė PHP

  Ēkemi, Ky kodi mė poshtė ėshtė nė php dhe ėshtė pėrgjegjės pėr sliderin nė faqen kryesore. Problemi asht se nuk shfaqet asnjė foto. Nėse keni mundėsi mė ndihmoni tė kuptoj se ku mund tė vendos nė kėtė kod pathin e folderit tė fotove.

  Kodi:
  <?php /*>  <div id="container">
  		<div id="example">
  			<div id="slides">
  			<?php
  			$scat = get_option('cici_slide_cat');
  			$snum = get_option('cici_slide_num');
  			$scat = get_cat_id($scat);
  			?>
  				<div class="slides_container">
  				
      
      	<?php $my_query = new WP_Query('cat='.$scat.'&posts_per_page='.$snum.'');
        while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post();
        $do_not_duplicate = $post->ID;?> 
  					<div>
  					<?php $screen = get_post_meta($post->ID,'slide', true); ?>
  					<div id="inside-shadow"></div>
  						<img src="<?php echo ($screen); ?>" alt="<?php the_title(); ?>"width="942" height="325" class=""> 
  						<div class="caption" style="bottom:0">
  							<p><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Permanent Link to <?php the_title(); ?>"><?php the_title(); ?></a></p>
  						</div>
  					</div>
  					 <?php endwhile; ?>
  				</div>
  				<a href="#" class="prev"></a>
  				<a href="#" class="next"></a>
  			</div>
  		</div></div> */?>
  		<?php
  			$scat = get_option('cici_slide_cat');
  			$snum = get_option('cici_slide_num');
  			$scat = get_cat_id($scat);
  			?>
  			<div id="slider-bg">
  		<div id="slider-wrapper">
      
        <div id="slider" class="nivoSlider">
  			<?php $my_query = new WP_Query('cat='.$scat.'&posts_per_page='.$snum.'');
        while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post();
        $do_not_duplicate = $post->ID;?> 	
  			<?php $screen = get_post_meta($post->ID,'slide', true); ?>
          <a href="<?php the_permalink();?>"><img src="<?php echo ($screen); ?>" alt="<?php the_title(); ?>"width="940" height="370" class="" title=""></a>
  				
  				 
  			<?php endwhile; ?>
  			
        </div>
  
      </div>
  </div>

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Ky kod merr nje custom post ne wp qe quhet slide dhe e shfaq aty ku ėshtė futur ky kodi.

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  po nuk e shfaq pra. dhe doja tė dija vetem si tė modifikoj qė nė nė kėtė slide tė shfaqen foto nga dosja ime dhe jo nga custom post

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Ke quan dosja ime? Nese do nga regular post mjafton te besh loop ne post, por imazhet duhet ti marresh nga features image ose nga galeria, por me thjesht eshte nga feature.

  Kodi PHP:
  get_the_post_thumbnail(); 

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Dua qė tė shfaqen vetem imazhe qe caktoj unė. Problemi ėshtė se as featured images nuk shfaqen

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Kodi PHP:
  $args = array(
  'showposts' => 5,
  'cat'      => 22,          
  'caller_get_posts' => 1 

  );
  query_posts( $args );
  <?php if (have_posts()) : while ( have_posts() ) : the_post() ?>

  <!--Kodi SLIDE ketu-->
  dhe <?php the_post_thumbnail('large'); ?>

  <?php endwhile; ?>
  <?php 
  endif; ?>
  Per me shume vizito: http://codex.wordpress.org/Function_...ce/query_posts

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Fatkeqėsisht nuk funksionoi. Desha tė cek se templati quhet future x. Reno tė falenderoj pėr mundimin.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Besoj se nuk ke bere copy paste kodin tim? pasi ishte nje shembull

  Hap index.php ne theme dhe diku siper pas navigation apo menu kalo kete kod
  Kodi PHP:
  <?php

  $args 
  = array(
      
  'cat'      => NR-KATEGORIS-KETU,
      
  'order'    => 'ASC'
  );
  query_posts$args );

  while ( 
  have_posts() ) : the_post();
      echo 
  '<br />';
      
  the_title();
      echo 
  '<br />';
      <?
  php the_post_thumbnail('medium'); ?>
      
  endwhile;

  wp_reset_query();
  ?>
  Vendos nje kategori qe ka poste me features image.

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Renix nuk e ka problemin index.php, por slideri. Si formė shfaqet slideri nė faqen kryesore por nuk shfaqen foto.

  - - - Updated - - -

  Nga njė analizė e bere rezulto se gabimi mund tė ndodhet nė kėtė pjesė tė kodit
  Kodi:
  <img src="<?php echo ($screen); ?>" alt="<?php the_title(); ?>"width="940" height="370" class="" title="">
  - - - Updated - - -

  Pėrfundimisht problemi qėndron tek slider.php

  - - - Updated - - -

  Pėrfundimisht problemi qėndron tek slider.php

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ndihme ne win 7
  Nga nigji nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-02-2012, 12:28 PM
 2. ndihme
  Nga irush nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-12-2011, 11:55 AM
 3. Ndihme
  Nga kujtim pllana nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-04-2011, 01:10 PM
 4. Ndihme
  Nga pajtimi nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-06-2009, 03:27 PM
 5. Ndihme :ndihme: .....
  Nga kuklla nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 08-03-2009, 05:21 AM