Histori fakte ''intriguese''


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 51
 1. #1
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12

  K.O Histori fakte ''intriguese''

  Receta Gatimi

  1.

  Gjatė njėrit prej edicioneve tė Big Brotherit qė u transmetua nė televizionin Top Channel nė vitin 2013, pjesėmarrėsit e kėtij programi degjenerues kishin kryer seks nė publik siē bėjnė nga herė. Njė gazetare e Gazetės Shqiptare qė kishte ndjekur seksin e njerės nga vajzat nė kėtė emision, si pėr tė treguar se deri ku ka shkuar poshtėrimi i njeriut nė Shqipėrinė demokratike tė ditėve tona, babait tė vajzės qė kishte bėrė seks i bėri njė intervistė. Shkrimi nė fjalė kishte titull: “Prindėrit e X….: Jemi ‘pro’ seksit nė “Big Brother””. Nė intervistėn nė fjalė, gazetarja e pyeste babain e vajzės X ndėr tė tjera si mė poshtė:

  Gazetarja: Po diskutohet shumė sė fundmi pėr puthjet e tė dyve. Madje flitet se midis tyre ka pasur edhe marrėdhėnie intime. Ju ē’mendim keni?

  Babai: Unė di qė vetėm janė puthur. Pėr pjesėn tjetėr nuk di asgjė tė sigurtė. Njerėzit mund tė thonė shumė gjėra, po unė pėrderisa e shoh vetė vajzėn time, nuk i marr shumė pėr bazė fjalėt e njerėzve. Nuk besoj se atyre i kanė futur ‘microcheap’ nėn jorgan, qė ta dinė tė sigurtė a kanė bėrė diēka mė shumė apo jo.

  Gazetarja: Po nėse do tė ndodhte, nėse vėrtetė midis tė dyve do tė ketė njė marrėdhėnie intime, pėr ju do ishte problem?

  Babai: Jo. Nuk kam pse ta kem problem. Mua mė intereson qė vajza ime tė ndihet mirė dhe tė bėjė atė qė do. Unė jam pak “evropian” pėr sa i pėrket kėtyre gjėrave. Mė mjafton qė vajza tė ecė pėrpara, tė realizojė ėndrrat e saj e tė bėjė atė qė ndjen.

  Me pak fjalė babai i vajzės nuk e kishte problem qė vajza i pallohej para kamerave dhe ja shihte e gjithė dynjaja. Si “evropjan” qė ishte atij i interesonte qė vajza tė ndjehej mirė.

  2.

  Kur shqiptarėt e pėrmbysėn komunizmin nė vitet 90, sllogani i tyre “E duam Shqipėrinė si gjithė Evropa,” pėr ata shprehte dėshirėn e tyre pėr tė jetuar mirė, pėr tė patur para, makina dhe bollėkun qė kishte Perėndimi. Nė fillimvitet 90 shqiptarėt donin tė gėzonin liritė qė komunizmi u kishte mohuar, por jo degjenerimin seksual tė Perėndimit. Ata ishin shumė fanatikė dhe patriarkalistė. Mbaj mend si tani qė nė vitin 1989 kur nė Tiranė nisėn lėvizjet pėr pėrmbysjen e komunizmit, njė nga akuzat qė i bėhej Enver Hoxhės nė atė kohė ishte se kishte qenė pederast, e si rrjedhojė njeri i ulėt.

  Por hapja e Shqipėrisė me Evropėn dhe Amerikėn shqiptarėve u solli edhe degjenerimin moral tė Perėndimit. Pasi shqiptarėt e panė qė Perėndimi nuk ishte xhenet siē ata ishin gėnjyer tė besonin nėpėr filma gjatė kohės sė komunizmit, dhe qė me punė aty nuk bėheshe dot i pasur, shumė shqiptarė nisėn jetėn e krimit. Pėrveē shitjes sė drogės, kriminelėt shqiptarė trafikuan me mijėra vajza shqiptare, ruse, moldave, romune e bullgare si prostituta nėpėr semaforėt e Perėndimit. Mbaj mend si tani qė edhe pse nė fillimvitet 90 pėr shumė shqiptarė puna e prostitucionit shihej si diēka e turpshme, varfėria me tė cilėn pėrballeshin i bėri qė pak e nga pak tė pranonin aktin e kurvėrisė si njė gjė tė pranueshme. Shumė gra qė mė parė ishin rrėmbyer e ēuar me dhunė tė prostituonin nė Perėndim, me kalimin e kohėve nisėn qė tė rilidhen me familjet e tyre nė Shqipėri. Baballarėt e nėnat qė nė fillim turpėroheshin tė dilnin nė publik pasi i gjithė mileti e dinte se gocėn ja kishin ēuar pėr prostitutė, me kalimin e kohės nisėn ta legjitimonin ekzistencėn e fėmijės sė tyre nė Evropė. Disa gėnjenin e thonin qė “vajza na punon nė Itali”, apo “ėshtė martuar”, ndėrsa disa tė tjerė e pranonin qė “punojne si e gjithė dynjaja”. Pati femra tė trafikuara shqiptare qė arritėn tė bėjnė para nėpėrmjet prostituimit dhe me ato blenė dyqane e shtėpi nė Tiranė. Nė shumė raste tutorėt e tyre shqiptarė ishin vetė ata qė pasi “i punonin sa i punonin” nė Belgjikė, Angli, Francė e Itali, mė pas i sillnin nė Shqipėri, u blenin prona, i gjenin burrė, e kėshtu femrat qė ishin futur me pėrdhunė nė jetėn e krimit, mė pas rehabilitoheshin, bėnin fėmijė e ktheshin nė “biznesmene” tė suksesshme e "gra tė ndershme" tė shoqėrisė.

  3.

  Rėnia e komunizmit ishte njė eveniment me pėrmasa shumė tragjike pėr popujt e Evropės Lindore. Kapitalizmi perėndimor qė pushtoi vendet e Lindjes, popujve tė ish-Bllokut Sovjetik u shkatėrroi jo vetėm ekonominė, pavarėsinė dhe arritjet e tyre, por edhe moralet. Proēesi i kurvėrizimit tė shumė grave qė ndodhi nė Shqipėri gjatė viteve 90 ėshtė pėrsėritur edhe nė Kosovė pas vitit 1999 kur ajo u shkėput nga NATO prej ish-Jugosllavisė. Pushtimi ushtarak perėndimor i Kosovės ėshtė shoqėruar edhe me pushtimin kulturor tė vendit. Euro-amerikanėt qė ndėrtuan strukturat shtetėrore tė shtetit kosovar, shqiptarėve u sollėn edhe vlerat mė tė kėqia tė tyre tė tė jetuarit. Edhe pse kosovarėt, deri nė vitin 1999 kishin arritur qė nėn Jugosllavinė e Titos t’i ruanin disi moralet tė cilat kishin pėr bazė Islamin, pas pushtimit nga NATO kėto morale u rrėnuan. Perėndimorėt qė pushtuan Kosovėn u kujdesėn qė vendin jo vetėm ta zhvasin nga burimet kryesore ekonomike, ti caktojnė sundimtarėt, kushtetutėn, dhe strukturat e shtetit, por njė vėmendje tė veēantė ata i kushtuan edhe degjenerimit masiv tė popullsisė. Kėtė fakt tragjik unė e pashė me sytė e mi nė vitin 2003 kur vizitova Kosovėn pėr herė tė parė. Makina me tė cilėn udhėtova, punonte pėr njė organizatė zvicerane e cila ēonte e shpėrndante falas kondomė pėr rininė kosovare, pasi donatorėt zviceranė nuk donin qė kosovarėt tė lidheshin nė familje por donin qė ata “veē tė bėnin qejf”.

  4.

  Pėrveē shthurrjes morale perėndimore, pas vitit 1999 nė Kosovė ėshtė pėrhapur shumė edhe Islami. Hoxhallarėt kosovarė qė u edukuan nė botėn arabe u kanė rifreskuar tė rinjve kosovarė mėsimet e fesė sė gjyshėrve tė tyre. Ringjallja e Islamit dhe agresioni i perėndimorizimit nė Kosovė kanė prodhuar dy shoqėri tė kundėrta dhe armiqėsore me njėra tjetrėn sot. Ndėrsa muslimanėt tė cilėt janė nė pėrgjithėsi tė shtypur e fukarej, botėn e shohin tė lidhur me parimet e Kuranit ku familja, puna dhe modestia janė bazė e jetės, tė perėndimorizuarit, shumė prej tė cilėve janė edhe nė pushtet, jetėn e shohin tė lidhur me qejfet seksuale, degjenerimin moral, dhe Mekėn e kanė nga Brukseli dhe Uashingtoni. E pasi sot Perėndimi ėshtė nė luftė tė vazhdueshme me muslimanėt, tė perėndimorizuarit, muslimanėt i shohin si armiq tė vendit tė tyre. Kodet e tyre morale qė vetė prindėrit e tė perėndimorizuarėve praktikonin disa dekada mė parė shihen si prapanike dhe tė rrezikshme nga tė parėt.

  5.

  Pėrleshja e perceptimeve ka arritur njė klimaks tė ri kėto ditė nė Kosovė. Njė fanatik katolik i cili mban njė faqe nė internet me emrin zemrashqiptare, dhe pėrdor nofkėn Ilir Dardani (e mendohet qė personi nė fjalė ėshtė njėfarė Kolec Traboini apo njė Gezim Marku) ka botuar nė youtube njė video tė njė hoxhe kosovar me emrin Irfan Salihu. Hoxha nė fjalė ėshtė shumė popullor nė mesin e rinisė kosovare. Mėsimet e tija fetare ndiqen nga mijėra vetė. Ky fakt i shtyn shumė fanatikė katolikė dhe laikė qė ta ndjekin has pas hapi e sulmojnė. Nė videon nė fjalė, hoxha i kėshillon besimtarėt e rinjė qė kur tė bėjnė zgjedhjen e martesė nė jetė, tė martohen me gra tė ndershme, tė virgjėra, tė sinqerta dhe jo me kurva tė cilat kanė patur shumė dashnorė mė parė dhe qė do i tradhėtojnė burrat pas martesės. Ai i porosit besimtarėt qė tė shohin se ē’po ndodh nė Shqipėri, ku sondazhet tregojnė se 92% e vajzave kanė dashnorė, dhe u thotė qė kėsi lloj femrash qė kanė kaluar nėpėr burra tė tjerė mė parė nuk janė tė vlefshme pėr ata dhe fėmijėt e tyre.

  6.

  Videoja nė fjalė qė ėshtė botuar nė njė faqe ekstremistėsh katolikė tė cilėt bėjnė thirrje pėr vrasjen e muslimanėve shqiptarė, nė kėto ditėt e fundit ėshtė parė nga Ministrja e Integrimit Evropjan tė Kosovės Vlora Ēitaku. Mediat kosovare pėrflasin se ajo ėshtė dashnore e pėrfaqėsuesit special tė BE-sė nė Kosovė, sllovenit Samuel Zbogar. E nxitur si duket ose nga lidhja e saj dashurore, ose nga feja katolike e Samuelit, nė 3 qershor 2013 Vlora bėri njė koment kundėr hoxhė Irfanit nė profilin e saj nė facebook ku shkruante “Posa e pashe nje video ku nje I ashtuquajtur hoxhe perdorte fjalet me te ulta per femren! E pyes a ka nene? A ka moter? A ka grua? A ka vajze? Gjinja eshte konstrukt shoqeror, e njerezit burra e gra Jane njerez! Vlerat, vyrtytet nuk Jane gjinore, po njerezore!” Komenti i Vlorės i cili ka shumė gabime shqiptimi tregon se ajo ėshtė njė femėr qė ndoshta po pėrjeton kohė tė vėshtira nė lidhjet e saja dashurore. Nė datėn 4 qershor ajo ka vazhduar sėrisht sulmet e saja. Nė njė koment qė kishte bėrė nė murin e saj ajo thoshte “Beteja kunder fundamentalizmit dhe radikalizmit nuk guxon te jete vetem beteje e grave! Duhet te jete beteje e shoqerise!” Nė po tė njėjtėn ditė ajo ka mobilizuar “Grupin e Grave Deputete tė Kuvendit tė Kosovės” qė tė “shpreh indinjatėn e thellė pėr gjuhėn denigruese, poshtėruese, fyese dhe tė pamoralshme, e cila ėshtė pėrdorur nga hoxhė Irfan Salihu, imam nė xhaminė Suzi Zerrini tė Prizrenit, ndaj grave tė Kosovės.” Ky grup grashė deputete mė pas i ka kėrkuar Bashkėsise Islame tė Kosovės, pra institucionit qė e punėson hoxhėn qė “tė distancohet publikisht nga gjuha e hoxhė Irfan Salihut dhe tė sqarojė publikisht nėse ai ėshtė i emėruar nga BIK-u.” Gratė i kanė kėrkuar edhe “aktorėve tė shoqėrisė dhe institucioneve tė Kosovės qė tė dėnojnė ashpėr gjuhėn poshtėruese kundėr grave qė vjen nga udhėheqes fetarė, tė cilėt keqpėrdorin lirinė e shprehjes brenda institucioneve fetare” dhe i kanė apeluar edhe mediave qė tė rreshtohen nė kėtė kryqėzatė kundėr hoxhės nė fjalė, e nė mbėshtetje tė botuesėve tė tyre katolikė.

  Kushtrimit tė Vlorės nė mediat e Kosovės i ėshtė pėrgjigjur Halil Matoshi, njė person me tė cilėn kam debatuar vite mė parė kur ai donte tė burgoste njė tjetėr hoxhė kosovar, Shefqet Krasniqin. Ai ka shkuar nė gazetėn e Veton Surroit nė Kosovė, Koha Ditore njė editorial me titull “Soraya, klerikėt bastardė dhe etika” ku pasi fyente mirė e mirė hoxhė Irfanin dhe e bėnte pjesė tė njė konspiracie botėrore islamiste, kėrkonte qė prokuroria e shtetit kosovar ta padiste dhe dėnonte pėr thirrje pėr dhunė. Se ku ishte thirrja pėr dhunė e hoxhė Irfanit, veē babai hoxhė i Halil Matoshit mund ta dijė. Kur kam debatuar me Halilin nė vitin 2010 nė Rrokum TV ku unė mbroja hoxhė Shefqet Krasniqin tė cilin e akuzonin se kishte thėnė qė Nėnė Tereza do tė shkojė nė xhehenem – Halilit i thashė “o Halil mos mu hiq sikur tė jesh Majkėll or burrė se ti surratin e emrin turk e ke.” Halili ma pranoi kur dolėm nga studio qė ishte musliman e babain e kishte hoxhė, por nevoja e mbijetesės e bėnte qė tė hiqej sikur ishte kaur perpara donatoreve perendimor.

  7.

  Yxhymi i Vlora Ēitakut kundėr hoxhė Irfan Salihut ka vazhduar edhe ditėn e enjte, mė 6 qershor 2013. Grupi i Grave Deputete tė parlamentit tė Kosovės i udhėhequr nga Teuta Sahatqija, Flora Brovina, Alma Lama, Donika Kadaj, Blerta Deliu, Lirie Kajtazi e nja katėr burra pas tyre kanė vizituan Myftiun e Kosovės, Naim Tėrnavėn. Gratė qė Vlora kishte ēuar tė muftija i ishin ankuar tė fundit pėr hoxhė Irfanin i cili i kishte quajtur ato qė kanė dashnorė si kurva. Muftiut i ishte kėrkuar qė “xhamia si tempull fetar qė ėshtė, duhej tė predikonte me urtėsi dhe mature, ashtu siē ėshtė traditė nė Kosovė dhe siē thuhet edhe nė Kuran.”

  Sulmi kundėr hoxhės vazhdoi edhe nė parlamentin e Prishtinės. Alma Lama, njė vajzė emigrante nga Shqipėria, tė cilėn Lėvizja Vetėvendosje e morri nga gazetare tė Top Channelit dhe e bėri deputete nė parlamentin kosovar e ka sulmuar hoxhė Irfanin edhe mė ashpėr. Ajo e ka quajtur hoxhėn dhe idetė e tija si “armike tė demokracisė e tė vlerave njerėzore”, i cili shfrytėzon “lirinė tonė pėr tė na sulmuar pabesisht" e “sulmonė themelet e kulturės sonė, ne emėr tė kulturave tė tjera" e "sulmon traditat tona ne emėr tė anakronizmave." Me njė fjalor i cili i ngjan fjalorit qė administrata amerikane pėrdorte nė kohėn e presidentit Bush ajo ka vėnė alarmin nė parlamentin kosovar duke thėnė qė:

  “Jam kėtu pėr tė ngritur zėrin pėr njė rrezik tė madh qė po i kanoset Kosovės, e qė ėshtė fondamentalizmi fetar. Ato vende qė e kanė toleruar, sot kanė rėnė nėn kthetrat e tij dhe nuk po dalin dot mė prej tyre. … Dikush po na e shfrytėzon kėtė dobėsi, pėr tė cuar pėrpara agjenda antishqiptare. Qeveria e Kosovės ėshtė pėrgjegjesja numėr njė pėr situatėn e sotme... Ėshtė moment i fundit qė ne si parlament tė kėrkojmė nga tė gjitha institucionet qė tė mos lejojnė degradimin e mėtejshėm, por tė kryejnė punėn me pėrgjegjėsi dhe vetėdije shtetėrore, sepse Shtetin nuk do na e bėja as Amerika as Evropa, por ne vetė. Liria dhe demokracia pėr tė cilat dikush luftoi dje e dikush sot, janė tė brishta, nėse nuk mirėmbahen cdo ditė, mund tė rrėnohen.” Me pak fjalė Alma nga Kruja bėnte thirrje ne mes te Prishtines, pėr luftė me islamikėt sikur Skėnderbeu nė zamanin e Turqisė.

  8.

  Videoja e hoxhė Irfan Salihut e cila gjendet nė internet nė kėtė link http://www.youtube.com/watch?feature...&v=Ej6gZvVU_zU ėshtė njė video interesante e cila mund tė shihet me ėndje nga ēdo shqiptar qė i thotė vetes burrė, e e do nderin e familjes sė tij. Hoxhė Irfani flet si burrė zamoni, si njė malėsor kosovar i vėrtetė. Ai i kėshillon besimtarėt e tij qė ta ruajnė nderin e grave, e motrave, e bijave tė tyre me fanatizėm. Fjalėt qė i flet hoxhė Irfani janė fjalėt mijėravjeēare qė profet Moisiu komunikon nė Dhiatėn e Vjetėr dhe Allahu i komunikon njerėzimit nė Kuran. Nė videon e Irfanit nuk bėhet thirrje pėr luftė, apo dhunė siē kėrkon deputetja e Vetėvendosjes Alma Lama. Edhe Vlora Ēitaku nuk pėrmendet askund. Hoxha Irfan flet ashtu siē flasin me mijėra priftėrinj nė Amerikė dhe Afrikė, e me mijėra hoxhallarė e rabinė nė botėn e Islamit dhe Judaizmit. Kurvėria ėshtė harram! Ėshtė turp! Ėshtė mėkat! Burri besimtar dhe i ndershėm nuk duhet tė martohet me njė kurvė po me njė grua tė ndeshme. Qartė, drejtė dhe pastėr!

  Autor: Olsi Jazexhi

  p.s sjam un ky
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga MAJDI; 16-06-2013 mė 11:06 PM.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  mendoj se ketu ne shqiperi e kane kuptuar gabim konceptin ,>DEMOKRACI< ketu me shume luajne rol edukativ telenovelat se sa konceptet patriarkale te familjes se moderuar ,kurveria nuk eshte as me shume e as me pak se shitja e nderit me pare ,ne fakt duhej perdorur fjale me e moderuar ,prostitute apo ne shumes ,,,,,...........prostitutat,ne fakt perderisa e pranon prindi ket fakt ,neve nuk na prish shume pune .

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Ne radh te par....se di ne e ke shkr ti kte titull teme......po eshte shum vulgar...
  E dyta....pervec tranzirave politike....ishin te pa evitueshme edhe ato kulturore....qoft pozitivet , qoft negativet....
  Per sa i perket ksaj dukurie.....negative sic shprehet ky shkrim......mendoj se ky problem ka per tu zhdukur , jo kur te zhduket kryefjala e ksaj teme....po kur njerzit te ndergjegjesohen se jeta e tjetrit , eshte jeta e tjetrit dhe jo e tij !

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  702
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Hoxha Irfan Salihu esht nje nder ata hogjollaret me te mir qe ka shqiptaria, e ne lidhje me kete video qellimi i hogjes esht keshillues siq thotė Allahu: “Ju jeni vetėm kėshillues e qortues, e nuk jeni mbizotėrues ndaj tyre” e hogja ketu i ka keshilluar ata djemt e ri qe ti hapin syt e te shikojn se qfar femre po e fut ne shtepi, se nese merr nje femer qe ka kaluar me 100 te tjer sigurisht se sdo ta harroj zakonin e vjeter e mandej vjen deri te shkatrrimi i familjes.E disa femra tona te ''emancipuara'' ne veqanti deputetet filluan te sulmojn hoxhen ne menyra te ndryshme, disa per te fituar poena politik, disa e kishin mizen nder kapele.
  E me ben pershtypje fakti se sa her te ndodh ndondhin arrestime per korrupsjon ose ndonje skandal qeveritar del qeveria dhe hap nje debat per fe (siq ishte edhe ky rasti i fundit i cili mori hovin nga ministria e integrimeve Vlora citaku), e Hoxha i nderuar ne asnje menyr nuk i ka ofenduar nenat ose motrat e tona te ndershme.

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  1.
  Autor: Olsi Jazexhi

  p.s sjam un ky
  O djal ku shkon me kte titull ti? pastaj si nuk je lodhur te shkruash gjith kete tekst? po edhe nese nuk e ke shkruar ti as copy-paste nuk ja vlen ta marresh e ta postosh ktu ne lirenti, ky forum nuk eshte per te zgjidhur punen e ktyre te bigut se kush eshte kurv e kush jo, ti thot nja 2 gjera vllai jot me pas bej si te duash..

  Nuk ja vlen te lodhesh me kto gjera te kota e duke u marr me jeten e te tjerve sepse kur ata nuk i zgjidhin vet apo nuk i japin rendesi vetes se si ato e tregojn veten para publikut, sdo ja zgjidhim un edhe ti vllai im. Kaq sa ke shkruar do i kishe hedhur nja 3-4 faqe te mira sot edhe 3-4 neser do kishe bere nje liber kur te ishe vet ti Autori per dicka qe ja vlen. Kto fjale qe ti thash mos mi merr per ofendim apo gjykim, sepse vetem Zoti na gjykon neve dhe askush tjeter.. Ja te te them nje fakt: E di pse ne shqiptaret nuk ecim kurr perpara? sepse merremi me punet e te tjerve dhe e urrejm njeri-tjetrin nese dikush eshte me i mire nuk ben me ja lene dhe vritemi sebashku. Kshu qe me kupto vllai dashur thjesht merre si keshille, uroj te me kuptosh

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Jam kurjoz te di vertet ti e ke shkruajtur ate ? Nese po do te jap 100 argumenta .

  Sa per titullin e temes nuk esht i zgjedhur do te ndryshohet

 7. #7
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Jam kurjoz te di vertet ti e ke shkruajtur ate ? Nese po do te jap 100 argumenta .

  Sa per titullin e temes nuk esht i zgjedhur do te ndryshohet
  jo se ka shkru olis se e kam par dhe un ket shkrim diku tjeter.

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mOrtaja123 Lexo postimin
  Hoxha Irfan Salihu esht nje nder ata hogjollaret me te mir qe ka shqiptaria, e ne lidhje me kete video qellimi i hogjes esht keshillues siq thotė Allahu: “Ju jeni vetėm kėshillues e qortues, e nuk jeni mbizotėrues ndaj tyre” e hogja ketu i ka keshilluar ata djemt e ri qe ti hapin syt e te shikojn se qfar femre po e fut ne shtepi, se nese merr nje femer qe ka kaluar me 100 te tjer sigurisht se sdo ta harroj zakonin e vjeter e mandej vjen deri te shkatrrimi i familjes.E disa femra tona te ''emancipuara'' ne veqanti deputetet filluan te sulmojn hoxhen ne menyra te ndryshme, disa per te fituar poena politik, disa e kishin mizen nder kapele.
  E me ben pershtypje fakti se sa her te ndodh ndondhin arrestime per korrupsjon ose ndonje skandal qeveritar del qeveria dhe hap nje debat per fe (siq ishte edhe ky rasti i fundit i cili mori hovin nga ministria e integrimeve Vlora citaku), e Hoxha i nderuar ne asnje menyr nuk i ka ofenduar nenat ose motrat e tona te ndershme.
  asgje nuk do i shtoja keti shkrimi , je pergjigj sakt dhe bukur.

 8. #8
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  O djal ku shkon me kte titull ti? pastaj si nuk je lodhur te shkruash gjith kete tekst? po edhe nese nuk e ke shkruar ti as copy-paste nuk ja vlen ta marresh e ta postosh ktu ne lirenti, ky forum nuk eshte per te zgjidhur punen e ktyre te bigut se kush eshte kurv e kush jo, ti thot nja 2 gjera vllai jot me pas bej si te duash..

  Nuk ja vlen te lodhesh me kto gjera te kota e duke u marr me jeten e te tjerve sepse kur ata nuk i zgjidhin vet apo nuk i japin rendesi vetes se si ato e tregojn veten para publikut, sdo ja zgjidhim un edhe ti vllai im. Kaq sa ke shkruar do i kishe hedhur nja 3-4 faqe te mira sot edhe 3-4 neser do kishe bere nje liber kur te ishe vet ti Autori per dicka qe ja vlen. Kto fjale qe ti thash mos mi merr per ofendim apo gjykim, sepse vetem Zoti na gjykon neve dhe askush tjeter.. Ja te te them nje fakt: E di pse ne shqiptaret nuk ecim kurr perpara? sepse merremi me punet e te tjerve dhe e urrejm njeri-tjetrin nese dikush eshte me i mire nuk ben me ja lene dhe vritemi sebashku. Kshu qe me kupto vllai dashur thjesht merre si keshille, uroj te me kuptosh
  Ja dola nje xhiro ketej,, e para njeher kete titull se kam ven une por ai qe e ka shkrujtur, dhe me te drejt e ka ven, se per ate gje po flitet. dhe nuk e kam pruar ketu ket shkrim per ti zgjidhur ne problemet e kurvave, por per diskutuar, sic behet me shumicen e temave qe hapen, nqs se ty nuk te pelqen ateher mos komento, ste detyron njeri. dhe per derisa ka me shum se nje muaj qe flitet kudo per keto .....nuk jan dhe aqe gjera te kota
  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Ne radh te par....se di ne e ke shkr ti kte titull teme......po eshte shum vulgar...
  E dyta....pervec tranzirave politike....ishin te pa evitueshme edhe ato kulturore....qoft pozitivet , qoft negativet....
  Per sa i perket ksaj dukurie.....negative sic shprehet ky shkrim......mendoj se ky problem ka per tu zhdukur , jo kur te zhduket kryefjala e ksaj teme....po kur njerzit te ndergjegjesohen se jeta e tjetrit , eshte jeta e tjetrit dhe jo e tij !
  Mua nuk me dukaet aspak vulgar ..............kur flitet per keto pun.  ti o se ke lexuar kete shkrim ose nuk e ke kuptuar.........aty nuk flitet per thashetheme nga grat e lagjes, por per gjera qe kan ndikim tek te gjith, flitet per realitetin, flitet per gjera qe kan me shum se nje muaj qe diskutohen ne media, si ne shqiperi edhe ne kosov.

  p.s e di qe ky shkrim nuk do i pelqej shumices se femrave, por mua me pelqejn mendimet kritike

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Jam kurjoz te di vertet ti e ke shkruajtur ate ? Nese po do te jap 100 argumenta .

  Sa per titullin e temes nuk esht i zgjedhur do te ndryshohet
  jo
  tani keto argumenta pro apo kunder i ke ti? titullin paske harruar ta ndryshosh
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga olsii; 12-06-2013 mė 07:42 PM.

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Ja dola nje xhiro ketej,, e para njeher kete titull se kam ven une por ai qe e ka shkrujtur, dhe me te drejt e ka ven, se per ate gje po flitet. dhe nuk e kam pruar ketu ket shkrim per ti zgjidhur ne problemet e kurvave, por per diskutuar, sic behet me shumicen e temave qe hapen, nqs se ty nuk te pelqen ateher mos komento, ste detyron njeri. dhe per derisa ka me shum se nje muaj qe flitet kudo per keto .....nuk jan dhe aqe gjera te kota
  Shiko o ti djal tema per pune kurvash nuk ka hapur njeri deri me sot tek lirenti pervec ksaj qe e ke hapur ti. 2.Askujt nuk i intereson te diskutoj per kurvat se nuk i hyn ne pune njeriu,ketu hyjm te gjith per te mesuar dicka,per te diskutuar gjera te bukura e jo banalitet etj.. e sa per komentimin tim ajo eshte e drejta ime a komentoj apo jo.. pastaj ti thuaj nuk dua te marr keshillen tende dhe kaq pse e zgjat me shum. Me qe ti mendon qe nuk jane dhe aq gjera te kota ok vazhdo ti me kto tema kurvash se mua personalisht sme intereson as ti hedh nje sy titullit e jo me ta shoh ne brendesi. bye djali zgjuar..

 10. #10
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  Shiko o ti djal tema per pune kurvash nuk ka hapur njeri deri me sot tek lirenti pervec ksaj qe e ke hapur ti. 2.Askujt nuk i intereson te diskutoj per kurvat se nuk i hyn ne pune njeriu,ketu hyjm te gjith per te mesuar dicka,per te diskutuar gjera te bukura e jo banalitet etj.. e sa per komentimin tim ajo eshte e drejta ime a komentoj apo jo.. pastaj ti thuaj nuk dua te marr keshillen tende dhe kaq pse e zgjat me shum. Me qe ti mendon qe nuk jane dhe aq gjera te kota ok vazhdo ti me kto tema kurvash se mua personalisht sme intereson as ti hedh nje sy titullit e jo me ta shoh ne brendesi. bye djali zgjuar..

  nqs se nuk te intereson mos komento me her tjeter

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Cfare te shqeteson ty olsi personalisht ?
  Vet titulli i jep shum pak rendesi temes,,,jo me kot thash qe ishte vulgar...
  E sa per diskutimin ,,, i bashkangjitem mendimit te albanos...se nuk me ngjall asnje interes , per sa koh veprimtaria e tyre eshte teresisht individuale..dhe se cenon jeten time..
  Mendoj se sot kemi shum tema te tjera qe na prekin drejtperdrejte e per te cilat ja vlen te diskutohet.....

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Nuk i kuptoj kėto reagime. Ky eshte realiteti i Shqipėrisė sė degjeneruar.Pra kėtu po flitet pėr gjėra kombėtare e jo pėrsonale

 13. #13
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Cfare te shqeteson ty olsi personalisht ?
  Vet titulli i jep shum pak rendesi temes,,,jo me kot thash qe ishte vulgar...
  E sa per diskutimin ,,, i bashkangjitem mendimit te albanos...se nuk me ngjall asnje interes , per sa koh veprimtaria e tyre eshte teresisht individuale..dhe se cenon jeten time..
  Mendoj se sot kemi shum tema te tjera qe na prekin drejtperdrejte e per te cilat ja vlen te diskutohet.....

  nuk te detyroi njeri ty te diskutosh me zor

  dhe veprimtaria e ministres se kosoves nuk eshte individuale, por i perket te gjitheve

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Nuk i kuptoj kėto reagime. Ky eshte realiteti i Shqipėrisė sė degjeneruar.Pra kėtu po flitet pėr gjėra kombėtare e jo pėrsonale

  kete po them edhe une, aty flitet per gjera qe na prekin te gjitheve

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Teme taman per tu diskutu, mos u nxiton vetem te lexoni titullin dhe te dilni me nje mendim te gabuar. ....,,edhe keto se ka cek ne shkrim jan problem se po ballafaqohemi cdo dit.

 15. #15
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  nuk te detyroi njeri ty te diskutosh me zor

  dhe veprimtaria e ministres se kosoves nuk eshte individuale, por i perket te gjitheve

  - - - Updated - - -
  kete po them edhe une, aty flitet per gjera qe na prekin te gjitheve
  me fal po pse revoltohesh ti se se marr vesh un ??????
  jo te gjith njerzit kan te njejtat interesa diskutimi.....dhe karshi ktyre interesave mbajn edhe qendrimin .
  me qe dashke aq shum te diskutosh...diskuto je i lir. Smund te pergjigjesh me nje ' nese sdo te diskutosh , mos komento ' ...se per kte i bere verejtje edhe Mires.... Harrove ?

 16. #16
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  me fal po pse revoltohesh ti se se marr vesh un ??????
  jo te gjith njerzit kan te njejtat interesa diskutimi.....dhe karshi ktyre interesave mbajn edhe qendrimin .
  me qe dashke aq shum te diskutosh...diskuto je i lir. Smund te pergjigjesh me nje ' nese sdo te diskutosh , mos komento ' ...se per kte i bere verejtje edhe Mires.... Harrove ?
  me te vertet qe spo te kuptoj fare,,po si mund te pergjigjem une ty kur ti thua qe nuk ka asgje ketu per te diskutuar????kur ti nisesh vetem nga tittulli i temes(sic thot edhe erina) dhe nuk e lexon fare se per cfar flitet aty

 17. #17
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  me te vertet qe spo te kuptoj fare,,po si mund te pergjigjem une ty kur ti thua qe nuk ka asgje ketu per te diskutuar????kur ti nisesh vetem nga tittulli i temes(sic thot edhe erina) dhe nuk e lexon fare se per cfar flitet aty
  e kam lexuar temen qe heren e par qe e pash... (nrm jo fjal per fjal se esht sh e gjat )....dhe dhash pergjigjen time si per titullin ashtu edhe per permbajtjen.
  Personalisht nuk me ngjall interes se cf ben nje bigbrotheriste me jeten e saj private...e as ndonje politikane. Mar psh rastin e Ylli Pangos. Te gjith e gjykuan....e shkarkuan nga posti...kur ai ne fund te fundit ishte ne ambjentet e shtepis se tij . Nrm kjo sesht aspak e hijshme dhe morale per nje antar qeverrie.....po sidoqoft ngelet jeta e tij....kaq

 18. #18
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  Teme taman per tu diskutu, mos u nxiton vetem te lexoni titullin dhe te dilni me nje mendim te gabuar. ....,,edhe keto se ka cek ne shkrim jan problem se po ballafaqohemi cdo dit.
  Erin e dashur un te di goce te zgjuar ti, cne e prishe me kto fjale? po moj xhan ku eshte teme per te diskutuar kjo? po perballemi perdite me kurva? po ca tju bejm ne atyre, ata kan trurin e vet ashtu ju pelqen te dalin ne shesh,neve na intereson te shohim veten tone se nese kta te tjerat dalin pa brek neve sna behet vone... apo te vjen keq per to? po jo moj xhan se edhe vet te ishe pjes e bigut e te degjoje apo te lexoje kto lloje fjalesh per veten do te ishe jashtezakonisht e acaruar dhe do ndiheshe mese me keq.. kshu qe mendohu njeher ? apo mos valle e kam un gabim? he cup e dashur behu e zgjuar sepse nese nuk i jep forca vetes ne nuk kemi cfare te te bejm..

 19. #19
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  E kuptoj laben se mbase ndihet e acaruar per shkat te titullit,por ky eshte nje mesazh me i gjer o xhan , jo vetem per femra, por ne shum temat tjera se po na prekupojn cdo dit si ne shqiperi si ne kosov,e shikon se cfar behet,sa mbyllet nje problem hapet tjetri , ky shkrim me shum esht nje thirrje per vedisim te njerzve ne c'pik kemi ren.

 20. #20
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  e kam lexuar temen qe heren e par qe e pash... (nrm jo fjal per fjal se esht sh e gjat )....dhe dhash pergjigjen time si per titullin ashtu edhe per permbajtjen.
  Personalisht nuk me ngjall interes se cf ben nje bigbrotheriste me jeten e saj private...e as ndonje politikane. Mar psh rastin e Ylli Pangos. Te gjith e gjykuan....e shkarkuan nga posti...kur ai ne fund te fundit ishte ne ambjentet e shtepis se tij . Nrm kjo sesht aspak e hijshme dhe morale per nje antar qeverrie.....po sidoqoft ngelet jeta e tij....kaq
  nuk eshte aspak jeta e tij ti thot nje femre qe i kerok pun ajde ne shtepin time te flasim per kete muabet...dukesh qe flet si demokrate ktu.


  dhe per punen e BB aty nuk flitet per jeten e saj private por flitet per ate qe bente ajo ne poblik ne sy te kamerave qe e shikonin te ter,,dhe ky eshte degjenerimi per te cilin flitet edhe aty....megjithse eshte vetem nje pjes e vogel qe preket aty

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Fakte e kuriozitete mbi gjumin
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-11-2012, 07:19 PM
 2. Shkrimi i Filip Ēakulit mbi Realitetin Shqiptar
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-06-2012, 06:37 PM
 3. 15 Kuriozitete dhe Fakte mbi Dashurine
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 08:49 PM
 4. Fakte Shkencore
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 11:36 PM
 5. Cameria, Histori dhe fakte
  Nga daku323 nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-03-2008, 04:42 PM