Receta Gatimi

Per ty edhe 1000 her te tjera


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
  1. #1
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11

    Komente Per ty edhe 1000 her te tjera

    Duke lexuar librin e KHALED HOSSEINIT "Gjuetari i balonave"pervec shume te tjerash ne mendje me ngeli nje shprehje qe perdorej per te treguar nje dashuri te pafund dhe nje besnikeri fatale *PER TY DHE 1000 HER TE TJERA*PER JU CILI PERSON MERITON TI THONI DICKA TE TILL?

  2. #2
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Un mbaj mend qe kte shprehje e kam lexuar tek libri tjeter i K.Hossein ...tek nje 1000 Dijej Vezullues... nejse
    Normalisht , personat me te afert te kujtdo jan familjaret. Jan nder te vetmit qe nuk ta marrin per dobesi dashurine....apo sakrificat .
    Megjithate kto te fundit nuk na ndodh shpesh qe ti demostrojme ne familje se sa ne shoqeri.
    Kshu qe , perpos familjes , kte fjali e meriton plotesisht...shoqja ime e ngushte....njeriu me te cilen ndaj cdo enderr , cdo mendim , cdo ndjesi , cdo lot..cdo buzeqeshje . Njeriu qe me vjen keq ti the shoqe ,sepse e kam shum me shum se kaq ...

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    edhe une kam 2 shoqe te tilla njihemi bashke qe ne kopsht dhe te kuptoj shume mire se dhe une i dua shume,e dashur eshte tek libri gjuetari i balonave ku hasani merr balonen dhe e perdhunojneshume moment prekes
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    Un mbaj mend qe kte shprehje e kam lexuar tek libri tjeter i K.Hossein ...tek nje 1000 Dijej Vezullues... nejse
    Normalisht , personat me te afert te kujtdo jan familjaret. Jan nder te vetmit qe nuk ta marrin per dobesi dashurine....apo sakrificat .
    Megjithate kto te fundit nuk na ndodh shpesh qe ti demostrojme ne familje se sa ne shoqeri.
    Kshu qe , perpos familjes , kte fjali e meriton plotesisht...shoqja ime e ngushte....njeriu me te cilen ndaj cdo enderr , cdo mendim , cdo ndjesi , cdo lot..cdo buzeqeshje . Njeriu qe me vjen keq ti the shoqe ,sepse e kam shum me shum se kaq ...

  4. #4
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    edhe une kam 2 shoqe te tilla njihemi bashke qe ne kopsht dhe te kuptoj shume mire se dhe une i dua shume,e dashur eshte tek libri gjuetari i balonave ku hasani merr balonen dhe e perdhunojneshume moment prekes
    eshte liber shum i dhimbshem. po me e dhimbshme vjen pjesa ku edhe djali i hasanit peson te njejtin fat si babai .
    nejse .
    un kam pak me pak vite qe e njoh kte shoqen time....rreth 7 vjet.... . Jemi sa te ndryshme aq edhe te njejta. . E dua si moter ....me beso , nuk kam fjal ta pershtruaj kte mardhenie

  5. #5
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    edhe njemije djej vezullues me pelqen shume ,une te kuptoj shume mire sepse pjesen me te madhe te dites ja kaloj me to shkolle jeni te te njejtit profesion hame bashke shkojme fleme tek njera tjetr,kemi qene aty bashke per cdo histori dashurie dhe me beso qe tani qe njera do iki ne itali dhe tjetra mund te iki ne amerik nuk e di si do jetoj sepse do me mungoj nje pjese e jetes sime.
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    eshte liber shum i dhimbshem. po me e dhimbshme vjen pjesa ku edhe djali i hasanit peson te njejtin fat si babai .
    nejse .
    un kam pak me pak vite qe e njoh kte shoqen time....rreth 7 vjet.... . Jemi sa te ndryshme aq edhe te njejta. . E dua si moter ....me beso , nuk kam fjal ta pershtruaj kte mardhenie

  6. #6
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    edhe njemije djej vezullues me pelqen shume ,une te kuptoj shume mire sepse pjesen me te madhe te dites ja kaloj me to shkolle jeni te te njejtit profesion hame bashke shkojme fleme tek njera tjetr,kemi qene aty bashke per cdo histori dashurie dhe me beso qe tani qe njera do iki ne itali dhe tjetra mund te iki ne amerik nuk e di si do jetoj sepse do me mungoj nje pjese e jetes sime.
    E pervec momenteve te bukura...qe jan te paa fundme.......ato qe e forcojn me shum jan problemet e njejta ,,, momentet ku supi i saj eshte i vetmi ku mund te qash me gjith force .
    Me vjen shum keq qe do ndaheni .Po nuk e keni menduar ndonjeher qe te iknit bashk ? apo do ikin me familjet?

  7. #7
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Nana. Asaj edhe 1000, 10000000 e 100000000000000 her te tjera nuk eshte mjaft! Per Nanen gjith jeten!! Tjerat vin pas...

  8. #8
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
    Nana. Asaj edhe 1000, 10000000 e 100000000000000 her te tjera nuk eshte mjaft! Per Nanen gjith jeten!! Tjerat vin pas...
    shpresoj i dashur qe nusja jote te shkoj mire me nenen se keq puna por nena metvertet qe i meriton shume dakort

    - - - Updated - - -

    njera labe fejohet por una jam shume e keqe i them qe ai cuni sbene qe te rrij me mua eeeeeeeeeeeeeendersa tjetra ka gjetur pune ne itali dhe do te bej specializimin per mjekesi .
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    E pervec momenteve te bukura...qe jan te paa fundme.......ato qe e forcojn me shum jan problemet e njejta ,,, momentet ku supi i saj eshte i vetmi ku mund te qash me gjith force .
    Me vjen shum keq qe do ndaheni .Po nuk e keni menduar ndonjeher qe te iknit bashk ? apo do ikin me familjet?

  9. #9
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    shpresoj i dashur qe nusja jote te shkoj mire me nenen se keq puna por nena metvertet qe i meriton shume dakort

    - - - Updated - - -

    njera labe fejohet por una jam shume e keqe i them qe ai cuni sbene qe te rrij me mua eeeeeeeeeeeeeendersa tjetra ka gjetur pune ne itali dhe do te bej specializimin per mjekesi .
    e kuptoj situaten tende .... dhe me vjen keq. Nje mal me kujtime qe lihen pas.....esht shum e dhimbshme
    Ate shoqeri e ke ndertuar ne baz te vlerave qe ti dhe shoqet e tua i mbartni....kshu qe dije se ato vlera ke per ti gjet edhe diku tjeter !!!!!!!
    Neve , i kemi ber ca plane me njera tjetren .....pasi te mbarojm shkollen....po sdua te them asgje pa i realizuar . Ishalla sna vjen ndonje plan prishes si ai i fejuari i shoqes tende ..se do e vrasssss ...

  10. #10
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    hahaha ishalla ju realizohen po une se le moj do tia gjej nje difekt une atij
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    e kuptoj situaten tende .... dhe me vjen keq. Nje mal me kujtime qe lihen pas.....esht shum e dhimbshme
    Ate shoqeri e ke ndertuar ne baz te vlerave qe ti dhe shoqet e tua i mbartni....kshu qe dije se ato vlera ke per ti gjet edhe diku tjeter !!!!!!!
    Neve , i kemi ber ca plane me njera tjetren .....pasi te mbarojm shkollen....po sdua te them asgje pa i realizuar . Ishalla sna vjen ndonje plan prishes si ai i fejuari i shoqes tende ..se do e vrasssss ...

  11. #11
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    shpresoj i dashur qe nusja jote te shkoj mire me nenen se keq puna por nena metvertet qe i meriton shume dakort
    Po nese nuk shkon ajo mir me Nanen, ajo e ka deren... Nga ka ardhur andej edhe shkon.

  12. #12
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    hahaha ishalla ju realizohen po une se le moj do tia gjej nje difekt une atij
    ahaha rrofsh
    po ta doj ajo...ske shance te besh gje .............

  13. #13
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    ahaha rrofsh
    po ta doj ajo...ske shance te besh gje ........ di por eshte pertej oqeanit dhe kam frik se do e humbas se koha do iki ajo do behet me familje dhe do harrohemi te tregoj dicka kur ishim te vogla tek shtepia ime morem nje bisturi u fshehem dhe came gishtin e madhe qe te bashkoni gjakun me njera tjetren dhe u betuam qe sdo ndaheshim po aq shume e came sa na ka ngelur shenje dhe sa here e shohim qeshi

  14. #14
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    ahaha rrofsh
    po ta doj ajo...ske shance te besh gje ........ di por eshte pertej oqeanit dhe kam frik se do e humbas se koha do iki ajo do behet me familje dhe do harrohemi te tregoj dicka kur ishim te vogla tek shtepia ime morem nje bisturi u fshehem dhe came gishtin e madhe qe te bashkoni gjakun me njera tjetren dhe u betuam qe sdo ndaheshim po aq shume e came sa na ka ngelur shenje dhe sa here e shohim qeshi
    ooo sa gje e bukur!!!!!!! eshte si nje tatuazh qe do e kesh perher per jete...
    distanca eshte vertet shum e keqe per cdo mardhenie.... Nrm qe sdo pretendosh te kesh te njejten mardhenie sic e ke tani...po kontaktet mund ti ruash qe cke me te ...mjafton deshira !! pastaj ku i dihet...nje lloto amerikane edhe ti...dhe jeni prap bashk

  15. #15
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    ooo sa gje e bukur!!!!!!! eshte si nje tatuazh qe do e kesh perher per jete...
    distanca eshte vertet shum e keqe per cdo mardhenie.... Nrm qe sdo pretendosh te kesh te njejten mardhenie sic e ke tani...po kontaktet mund ti ruash qe cke me te ...mjafton deshira !! pastaj ku i dihet...nje lloto amerikane edhe ti...dhe jeni prap bashk
    un labe jeten time e kam ndertuar ketu dhe se imagjinoj vend tjeter megjithate njerezit qe do duhet ti lesh te lire

  16. #16
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ema love Lexo postimin
    un labe jeten time e kam ndertuar ketu dhe se imagjinoj vend tjeter megjithate njerezit qe do duhet ti lesh te lire
    ' e kam ndertuar jeten ' ..do te thot qe e ke mbaruar shkollen , ke gjet nje vend shuum te mir pune...ke gjet nje partner dhe ben nje jet te qet dhe te kenaqshme.
    me sa kuptova ti je ende studente.... kshu qe.... pse jo mund te jesh edhe pak me shum largpamese. Ktu ne Shqiperi....mundesit jan shum te pakta per te rinj plot energji dhe vizjon !!!!!!!!!!! nejse , se kaluam ne tjeter teme

  17. #17
    i/e rregjistruar 20% Maska e ema love
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    410
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    11
    jo do te thote qe njerezit qe un dua jan ketu,vazhdoj studimet por punen qe dua e bej gjithashtu dhe pozicionin ne profilin tim e kam ndersa per partnerin do ta gjejme por per pjesen tjeter ke te drejt porjetes nuk i dihet kot flas
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    ' e kam ndertuar jeten ' ..do te thot qe e ke mbaruar shkollen , ke gjet nje vend shuum te mir pune...ke gjet nje partner dhe ben nje jet te qet dhe te kenaqshme.
    me sa kuptova ti je ende studente.... kshu qe.... pse jo mund te jesh edhe pak me shum largpamese. Ktu ne Shqiperi....mundesit jan shum te pakta per te rinj plot energji dhe vizjon !!!!!!!!!!! nejse , se kaluam ne tjeter teme

  18. #18
    i/e rregjistruar 10% Maska e mi ra
    Anėtarėsimi
    Jun 2013
    Postime
    69
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
    Un mbaj mend qe kte shprehje e kam lexuar tek libri tjeter i K.Hossein ...tek nje 1000 Dijej Vezullues... nejse
    Normalisht , personat me te afert te kujtdo jan familjaret. Jan nder te vetmit qe nuk ta marrin per dobesi dashurine....apo sakrificat .
    Megjithate kto te fundit nuk na ndodh shpesh qe ti demostrojme ne familje se sa ne shoqeri.
    Kshu qe , perpos familjes , kte fjali e meriton plotesisht...shoqja ime e ngushte....njeriu me te cilen ndaj cdo enderr , cdo mendim , cdo ndjesi , cdo lot..cdo buzeqeshje . Njeriu qe me vjen keq ti the shoqe ,sepse e kam shum me shum se kaq ...
    dikur i kam then dikujt " ti je forca e forces sime " ......lidhjet familjare mbeten te pazvendesueshme sepse ...familja rri e bashkuar ,, ka nje motiv rrethan per te qendruar afer ....por shoqeria per vec arsyeve qe dhash kerkon force ... per te dashur me sinqeritet ,toleranc,mirkuptim .......kjo forc e ben mardhenjen kaq te vecant se e ka burimin jo tek gjaku por tek shpirti dhe mendja ....." EDHE UN I THEM ASAJ SHOQES QE E DUA SHUMEE....E KAM PJESE TE JETES DHE DUA TA KEM GJITHMON.....

  19. #19
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mi ra Lexo postimin
    dikur i kam then dikujt " ti je forca e forces sime " ......lidhjet familjare mbeten te pazvendesueshme sepse ...familja rri e bashkuar ,, ka nje motiv rrethan per te qendruar afer ....por shoqeria per vec arsyeve qe dhash kerkon force ... per te dashur me sinqeritet ,toleranc,mirkuptim .......kjo forc e ben mardhenjen kaq te vecant se e ka burimin jo tek gjaku por tek shpirti dhe mendja ....." EDHE UN I THEM ASAJ SHOQES QE E DUA SHUMEE....E KAM PJESE TE JETES DHE DUA TA KEM GJITHMON.....

    mos e ke fjalen per dicka te till ? se edhe mua ma ka thene dikush dikur .... hahaha

  20. #20
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    e vetmja teme ku i kam lexu gjithe diskutimet .!!!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. ~|~Poligrafiksi edhe 100 vite te tjera ~|~
    Nga Mima nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 14-10-2008, 07:02 PM
  2. "~Edhe 125 vite te tjera ReniX~"
    Nga Alb-Angel nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 13-02-2008, 04:40 PM
  3. ~|~Edhe 100 vite te tjera Poligrafiksi~|~
    Nga Alb-Angel nė forum Pėrshėndetje dhe Urime
    Pėrgjigje: 13
    Postimi i Fundit: 05-10-2007, 07:31 PM