Nė pėrfundim tė procesit tė numėrimit tė votave ėshtė krijaur njė pasqyrė e qartė e deputetėve qė pritet tė ulen nė Parlament. Nė diskutim mbetet njė mandat nė Tiranė pasi nė kutitė qė mbeten pėr numėrim FRD aspiron tė marrė tė paktėn njė mandat.

Ndėrkaq pikėpyetje ngrihen nė Kukės, ku PD thekson se do pėrmbysė rezultatin qė aktualisht ėshtė 2 me 2.

Por cilat do tė jenė deputetet femra qė kanė fituar mandatin e deputetės. Albeu.com ju sjell listėn e deputetėve e cila kryesohet nga Partia Socialiste me 14 deputete, mė pas vjen Partia Demokratike me 8 deputete, dhe Lėvizja Socialiste pėr Integrim dy mandate.


Partia Socialiste

Vasilika Llambi Hysi
Lindita Llesh Nikolla
Milena Fatos Harito
Mimi Pjetėr Kodheli
Ermonela Koēo Valikaj
Mimoza Qazim Hafizi
Klodiana Fatmir Spahiu
Evis Kolė Kushi
Olta Anxhelo Xhaēka
Eglantina Muharrem Gjermeni
Majlinda Daut Bufi
Valentina Abedin Leskaj
Luiza Mihal Xhuvani
Arta Dade


Partia Demokratike

Jozefina Filip Topall.
Majlinda Enver Bregu
Jorida Hasan Tabaku
Albina Preng Deda
Voltana Vehbi Ademi
Albana Sadik Vokshi
Eleina Theodhoraq Qirici
Mesila Fatmir Doda


LSI

Klajda Theothoraq Gjosha
Monika Kryemadhi