Receta Gatimi

7 aplikacione pėr perpunimin e fotove qė mund t’i pėrdorni bashkė me Instagram


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Foto 7 aplikacione pėr perpunimin e fotove qė mund t’i pėrdorni bashkė me Instagram

  Teknologjia e smartfonėve e ka pėrmirėsuar ndjeshėm editimin e fotove nė celular. Aplikacionet e mėposhtme nuk janė vetėm tė shpejta dhe tė lehta pėr t’u pėrdorur, por janė edhe tepėr zbavitėse.

  Tė gjithė fotografėt dhe entuziastėt e fotografive e dinė se Instagram-i ėshtė hapi i fundit nė rrjedhėn e editimit tė njė fotoje.

  Mjetet e mėposhtme do t’ju ndihmojnė tė bėni rregullimet e duhura para se tė shtoni efektet nė Instagram. Pėrmes tyre mund tė shtoni po ashtu qindra efekte – tė fshini ato gjėra qė nuk ju duhen, tė bėni njė foto tė duket sikur po bie borė, tė shtoni shkėlqim apo elemente tė tjera.


  Photoshop Express
  Njė aplikacion i thjeshtė dhe intuitiv. Pėrmes Photoshop Express mund ta prisni foton, tė rregulloni ekspozimin, ngjyrat, kontrastin, nivelet e ngjyrimit etj. Mund tė krijoni edhe pamje artistike pėrmes filtrave klasikė tė Photoshop-it pėrfshi “Lens zoom," "Grain" dhe "Glow." Ēmimi: pa pagesė.  Lens Light
  Nėse ju pėlqejnė elementet si xixat, zemrat apo rrezet e diellit, atėherė provoni kėtė aplikacion. Ai ka dhjetėra efekte qė mund t’i shtojė fotove tuaja. Mund tė shtoni ndriēim nga pjesė tė ndryshme tė fotos, tė shtoni efekte tė hėnės, pluhuri me xixėllonja, korniza etj. Ēmimi: $0.99.  Pixlromatic
  Nėse do tė shkarkonit vetėm njė aplikacion tė vetėm nga kjo listė, ky do tė ishte i duhuri. Edhe pse nuk do tė keni mundėsi tė shtoni stampa apo maska nė tė gjitha fotot, pėrmes kėtij aplikacioni do tė bėni disa nga fotot mė tė bukura qė keni parė ndonjėherė. Ēmimi: pa pagesė.  Color Splash
  Ky aplikacion ju mundėson tė bėni foto artistike, duke pėrqėndruar ngjyrat nė njė pikė tė caktuar dhe duke i hequr ato nė pjesėn tjetėr. Pėrmes rrėshqitjes sė gishtit mund tė pėrcaktoni cilat do tė jenė zonat me ngjyra. Ēmimi: $0.99.  Diptic
  Ky aplikacion ju mundėson tė prisni disa foto nė njė tė vetme. Mund ta rrotulloni dhe tė bėni ndryshime tė vogla (pėr shembull, kontrasti, ekspozimi) pėr secilėn foto. Mund tė zgjidhni mes shumė template-sh, kornizash etj. Ēmimi: $0.99.


  Me Photowonder mund tė bėni prerje tė fotove, t’i bashkoni ato, tė shtoni filtra dhe efekte. Pėrfshihet nė tė njėjtėn kategori si LINE Camera, edhe pse efektet janė shumė tė ndryshme nga ajo. Ēmimi: pa pagesė.  LINE Camera
  Nėse keni dėshirė tė bėni gjėra tė ēuditshme me fotot tuaja, tė shkruani shėnime, apo thjesht tė luani me filtrat e ndryshėm, ky ėshtė aplikacioni i duhur pėr ju. Pėrdoreni LINE Camera pėr t’i shtuar njė mjekėr fytyrės sė mikut tuaj. Ose mund tė pikturoni apo tė shkruani nė foto. Ēmimi: pa pagesė.


  Burimi: PCWorldAlbanian

 2. #2
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  kesaj liste do i shtoja edhe programin tim te preferuar per perpunimin e fotove, VSCO CAM! Ky program eshte falas per iOS dhe Android dhe iu jep nje sere mundesishe per t'i perpunuar dhe ndryshuar efektet e fotove tuaja, te cilat me pas mund t'i postoni ne Instagram. Ju gjithashtu mund te shkarkoni paketa editimi nga dyqani i programit (falas dhe me pages).

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Instagram lanson etiketimin e fotove pėr iPhone dhe Android (video)
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-05-2013, 10:53 AM
 2. Nga data 8 Prill ju nuk do tė mund t'a pėrdorni mė Windows Live Messenger
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-02-2013, 04:01 PM
 3. Twitter i kundėrpėrgjigjet Instagram me "filtruesin e fotove"
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-12-2012, 04:52 PM
 4. Shes: Okazion - Shitet Fabrikė pėr prodhim dhe pėrpunimin e Inoks dhe Alumin
  Nga Lirenti nė forum Shitje, Blerje, Jepet me Qera
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-08-2012, 05:49 PM
 5. Blloko vjedhjen e fotove
  Nga ReniX nė forum Gjuhėt e Programimit
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-03-2008, 03:57 PM

Etiketat pėr kėtė Temė