Vendi ku tre vjet zgjasin njė ditė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Cool Vendi ku tre vjet zgjasin njė ditė

  Receta Gatimi


  Imagjinoni sikur ēdo ditė e jetės suaj, nė tė vėrtetė tė ishte e barazvlefshme me tre vjet.

  Kjo nuk ėshtė fantashkencė, por pikėrisht ajo qė ndodh me njė planet me pėrmasat e Tokės, nė njė distancė prej 700 vitesh dritė larg.

  Planeti i sapozbuluar, i quajtur "Kepler 78b", ndodhet aq pranė Diellit tė tij, sa qė pėrshkron njė orbitė tė plotė rretij tij pėr tetė orė e gjysėm dhe mbush tre vjet (3 rrotullime tė plota) nė rreth 25 orė.

  Deri mė sot, nuk njihen planete tė tjerė qė tė kenė njė vit mė tė shkurtėr se "Kepler 78b", i cili ka njė distancė 40 herė mė tė shkurtėr me Diellin se sa Mėrkuri, planeti mė pranė Diellit nė sistemin tonė diellor.

  E ndėrsa nė njė tė ardhme tė largėt njeriu mund tė jetė nė gjendje tė udhėtojė me shpejtėsinė e dritės, pėrveēse "Kepler 78b" do tė mbetet gjithsesi tepėr larg, atje nė ēdo rast nuk do tė ketė asgjė pėr tė parė, pasi planeti ėshtė tėrėsisht i mbulluar me llavė dhe ka temperatura prej 3-4 mijė gradėsh celcius nė tė gjithė sipėrfaqen e tij.
  Burimi: Top Channel

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  edhe n shqiperi ndodh kjo hahahahah

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  po te jetoja ne ate planet , do isha fiks 21900 vjece.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Artikujt qė zgjasin mė shumė se njė dekadė, edhe pasi qė hapen
  Nga gjendar nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2011, 02:13 AM
 2. Kombinimet dhe veshjet qė zgjasin siluetėn
  Nga ardona nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-12-2010, 11:06 PM
 3. VIP: Nga Vendi dhe Bota
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-04-2009, 09:35 AM
 4. Kompjuter Portativ me baterite te cilat zgjasin shum
  Nga Altin111 nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 23-02-2008, 08:08 PM
 5. Takat tė zgjasin dhe tė zbukurojnė imazhin.
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-11-2007, 07:28 PM

Etiketat pėr kėtė Temė