Lotaria Amerikane - Ja si te Aplikoni!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Thumbs up Lotaria Amerikane - Ja si te Aplikoni!

  Receta Gatimi

  Endėrra pėr njė jete sa me te mire!  Llotaria amerikane DV-2015 do tė nisė me datė 1 tetor 2013, ora 18:00 me orėn lokale tė Shqipėrisė dhe do tė pėrfundojė nė orėn 18:00 tė datės 2 nėntor 2013.

  Shkarkoni file per foton e lotarisė

  E vetmja faqje zyrtare nga mund te aplikoni: https://www.dvlottery.state.gov

  a. Last/Family Name - Mbiemri

  b. First Name - Emri

  c. Middle Name - zakonisht bosh

  a. Day - Dita e lindjes

  b. Month - Muaj i lindjes

  c. Year - Viti lindjes

  3. Gender - Gjinia

  4. City Where You Were Born - Qyteti ku keni lindur

  8. Mailing Address - Adresa Postare

  8a. In Care Of - Nese emri juaj nuk eshte ne kutine postare - shkruaj emrin e atij qe shfaqet
  8b. Address Line 1 - Adresa/Rruga/Pallati/Hyrja/Shkalla/Numri
  8c. Address Line 2 (optional)
  8d. City/Town - Qyteti
  8e. District/County/Province/State -
  8f. Postal Code/Zip Code - Kodi Postar
  8g. Country - Shteti

  Country Where You Live Today - Qyeti ku jetoni momentalisht

  10. Phone Number - Numri Telefonit

  11. E-mail Address - Adresa elektronike (email)

  12. What is the highest level of education you have achieved, as of today? - Ēfare arsimimi keni

  What is your current marital status? Statusi Martesor

  Nese jeni te martuar, vazhdoni te plotesoni te njejtat te dhena dhe per bashkshorten/tin tuaj.

  14. Number of Children - Numri i femijeve

  Nese keni femije, shkruan numrin dhe vazhdoni te plotesoni te njejtat te dhena dhe per femijet qe keni.

  Ju urojme Fat!
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Hajt suksese , provoni nuk i dihet kurre!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Reno aman mos harro vendosi procedurat se mua do me marin ata

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Per ata qe duan te aplikojn , ta bejn duke shkuar neper qendrat perkatese , sepse kshu online , asgje nuk eshte e sigurt...

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Shteti Amerikan ka vetėm njė form aplikimi me sa di un! Ate Online nga faqja zyrtare e llotarisė!

 6. #6

 7. #7
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  UPDATE!!!
  Provoheni dhe nje here nuk i dihet fatit te troket atehre kur i mbyll deren


  Ps; Mos harroni te shkruani si qytetin e lindjes dhe vendbanimi korce

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Hajde sukese, kush do e provoj

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Dhe ja vlen ta citosh


  Kujdes Nga Mashtrimi

  Mesazhe Mashtrimi qė i Dėrgohen Fituesve: Nėse ju keni marrė njė postė elektronike (e-mail) qė ju njofton se aplikimi juaj pėr programin e Lotarisė Amerikane ishte fitues dhe nė mėnyrė qė tė vazhdoni me aplikimin tuaj ju duhet tė dėrgoni njė shumė tė hollash (para) nė emėr tė njė personi, ju jeni viktimė e njė mashtrimi. Vitet e shkuara, aplikantėt fitues njoftoheshin nga Departamenti i Shtetit, Qendra Konsullore nė Kentucky (QKK) me anė tė postės, JO me e-mail dhe tė pėrzgjedhurve u jepeshin udhėzimet se si tė vazhdonin nė hapat e mėtejshėm tė procesit. QKK-ja nuk ju kėrkon juve t’u dėrgoni para (tė holla) atyre, apo ndonjė Ambasade tjetėr tė Steteve tė Bashkuara tė Amerikės (SH.B.A.) me postė apo nėpėrmjet shėrbimeve si Western Union.

  Pėr ata qė kanė aplikuar pėr DV-2015, njoftimi zyrtar i pėrzgjedhjes do tė kryhet drejtpėrdrejt nėpėrmjet Kontrollit tė Statusit tė Aplikimit (Entry Status Check), i cili do tė jetė nė pėrdorim duke filluar nga data 1 maj 2014, nė faqen e Internetit tė Departamentit Amerikan tė Shtetit, Byrosė sė Ēėshtjeve Konsullore “Aplikimi Elektronik pėr Vizat e Shumėllojshmėrisė”. Kjo ėshtė e vetmja mėnyrė me tė cilėn ju do tė merrni njoftim tė statusit tė aplikimit tuaj. Nėse ju merrni njė njoftim me anė tė postės elektronike apo me postė rreth pėrzgjedhjes suaj nė lotarinė E-DV, duhet tė dini qė ky njoftim nuk ėshtė i ligjshėm. Vetėm pasi ju tė jeni pėrzgjedhur, pasi t’u jeni pėrgjigjur udhėzimeve tė njoftimit tė mundėsuar pėr ju nėpėrmjet Kontrollit tė Statusit tė Aplikimit, si dhe pasi tė ketė filluar procesimi i rastit tuaj, vetėm atėherė ju mund tė merrni nė vazhdim e-maile komunikimi nga QKK-ja qė ju njofton juve tė shikoni Kontrollin e Statusit tė Aplikimit pėr informacione tė reja rreth aplikimit tuaj. QKK-ja nuk do t’ju kėrkojė juve t’u dėrgoni para atyre, kėsaj Ambasade, apo ndonjė Ambasade tjetėr tė SH.B.A.-sė me postė, apo shėrbime tė tilla si Western Union. Nėse ju merrni njė e-mail qė ju duket tė jetė njė njoftim mashtrimi me Lotarinė DV, ne ju kėrkojmė qė ju ta dėrgoni atė e-mail nė adresėn tonė tė postės elektronike [email protected].

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te aplikoni buzekuqin ngjyre dark?
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-10-2012, 06:59 PM
 2. Aplikim per lotarine amerikane dv 2012
  Nga paolo maldini nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-10-2010, 10:01 PM
 3. Si mund tė aplikoni pėr studime nė Gjermani
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-04-2009, 06:05 PM
 4. Si Mund te aplikoni per Studime ne Britnin e Madhe (UK)
  Nga goranin nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 11:03 PM
 5. [INFO]Si Funksionon llotaria?
  Nga Lirenti nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-11-2006, 04:18 AM

Etiketat pėr kėtė Temė