15 pyetje qesharake qė na bėjnė ēdo ditė dhe 15 pėrgjigje qė nuk i japim dot !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Wink 15 pyetje qesharake qė na bėjnė ēdo ditė dhe 15 pėrgjigje qė nuk i japim dot !!

  Receta Gatimi  Nė jetėn tonė tė pėrditshme, pėrballemi plot herė me ca pyetje qė janė fare, po fare pa vend. Pėr shembull, sa hyn nė shtėpi, tė pyesin erdhe? E ti ose hesht ose pėrgjigjesh pėr inerci: Po erdha. Paēka se tė vjen ndėr mend ndonjė pėrgjigje e tipit “Jo mo ēne, ėshtė sozia ime, unė jam nė Hėnė”.
  Dhe kėshtu, fjalori ynė i pėrditshėm, duam apo nuk duam, ėshtė mbushur me tė tilla pyetje dhe shprehje rutinė, qė nė mė tė shumtėn e rasteve nuk duan pėrgjigje. Ose nėse do t’ua kthesh, mund tė ndezėsh sherr .
  Mė poshtė gjeni 15 pyetje nga mė qesharaket qė bėhen thuajse ēdo ditė dhe 15 pėrgjigje alternative, qė sigurisht asnjė prej nesh nuk duhet t’i pėrdorė, tė paktėn seriozisht jo!


  1. Sapo je kthyer nė shtėpi dhe kur hyn brenda tė pyesin:
  - Erdhe?
  (Jo, nė rrugė jam akoma dhe nuk vij!)
  2. Tė marrin nė telefon te numri i shtėpisė
  - Hė mo nė shtėpi je?
  (Jo jam nė arė duke lėruar tokat!)
  3. Takohesh me njė shok:
  - Hė mo ku je?
  (Te cepi matanė jam, te sytė qė tė dalin!)
  4. Shkon nė banjė dhe bėn gati dushin:
  - Do bėsh dush?
  (Jo e ndeza kot qė tė harxhojė ca drita)
  5. Vishesh dhe bėhesh gati tė dalėsh, kur dėgjon:
  - Po del?
  (Jo, po provoj rrobat si mė rrijnė mbas trupit)
  6. Ha pjatėn me gjellė qė tė ėshtė vėnė pėrpara, kur tė thonė?
  - Tė pėlqeu?
  (Jo s’mė pėlqeu po s’desha me tė mėrzit!)
  7. I thua shokut qė ke gjetur njė tė dashur dhe tė pyet:
  - E mirė ėshtė?
  (Jo, po dal se e kam nė vend tė hudhrės!)
  8. Vjen hidrauliku qė ke kėrkuar pėr lavamanin nė shtėpi dhe e pyet:
  - Pėr lavamanin erdhe?
  (Jo, kam ardhė pėr tė varur perdet e reja!)
  9. Afėr mesnate, vesh pizhamet a tutat, u thua njerėzve nė shtėpi natėn e mirė dhe shkon pėr nė krevat dhe tė pyesin:
  - Po shkon tė flesh?
  (Jo, po shkoj tė bėj beton te pallati qė po ngrihet pėrballė!)
  10. Ulesh nė njė lokal dhe vjen njė shok:
  - Kėtu qenke?
  (Jo, ėshtė hija ime, unė jam nė Hėnė!)
  11. Shkon te karburanti, afron makinėn te benzina dhe hap kapakun, kur tė pyesin:
  - Benzinė do?
  (Jo, futi limonadė!)
  12. Ke humbur ēelėsin dhe vjen dikush i shtėpisė pas nja dy orėsh. Hap derėn dhe tė pyet:
  -Paske mbetur brenda?
  (Jo, isha duke studiuar derėn si e kanė prodhuar!)
  13. Tė marrin nga darka nė telefon, e hap e pėrgjigjesh dhe tė thonė:
  - Zgjuar je?
  (Jo mo ēne, jam duke folur pėrēart nė gjumė!)
  14. Je nė divan pėrpara televizorit dhe tė pyesin:
  - Po sheh televizor?
  (Jo po vras mizat dhe po vėshtroj yjet!)
  15. Je sallaks (mėngjarash) (person qė shkruan me dorėn e majtė) dhe vė njė firmė, kur tė pyesin:
  - Qenke sallaks?
  (Jo m’u lodh e djathta e thashė t’ia fus me tė majtėn tashti!).
  a.b/noa.al 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Te gjitheve u ndodh ti bejne keto pyetje, per te thyer heshtjen qe mbizoteron ne ate cast

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12

 5. #5
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  pyetje koti jan keto, me shum jan si pershendetje hahha, sa per ti fol tjetrit, per te thyer heshtjen, qe thot edhe Arioli.

  keshtu u pergjigjem edhe un ndonjeher ketyre pyetjeve

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin

  te ra nje dhemb posht, mere

 6. #6
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha, me ndodh t'i degjoj kto pyetje jo rralle...

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  kulmi esht te pyetja 13 qe ndodh sh shpesh hhahahaha

 8. #8
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  4. Shkon nė banjė dhe bėn gati dushin:
  - Do bėsh dush?

  Kliko Kėtu: http://www.lirenti.com/threads/19137...#ixzz2h4WZtP2i
  e vertettttttttttttttttt hahaahhah

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 8 Pyetje pa pergjigje!
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 16-05-2013, 08:27 PM
 2. Pyetje Serioze ...!!??Pergjigje Qesharake...!!!
  Nga abdullah92 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 08:58 PM
 3. Pyetje te perditshme qe na bejne te qeshim.
  Nga 3r1k0 nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 07:24 PM
 4. Pyetje-Pergjigje Per Pc!
  Nga MAJDI nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-05-2010, 06:49 PM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-03-2009, 01:23 PM