Ubuntu Linux 13.10


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Pinguin Ubuntu Linux 13.10

  Receta Gatimi

  Siē eshte tashme traditė per Canonical, shoqėria qe merret me shpėrndarjen e Ubuntu, ka lėshuar versionin e ri per kėtė sistem.
  Ndryshime te vogla vizive paraqiten ne Ubuntu 13.10, dhe shume pune eshte bere ne brendesi te sistemit.  Per te bere upgrade ne 13.10:

  Alt+F2 dhe shkruani "update-manager"

  Shkarko Ubuntu Falas

  Mire u degjofshim ne Prill 2014 me te rejat nga Ubuntu

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  E nxoren dhe 13.10 duhet me e mar kete

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Alienware PC me Ubuntu Linux
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-04-2013, 11:54 AM
 2. Ubuntu Linux 12.04
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 09:25 PM
 3. Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet
  Nga vaaldr1n nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-01-2011, 09:00 AM
 4. Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 24-02-2010, 10:58 PM
 5. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2009, 09:05 AM

Etiketat pėr kėtė Temė