Receta Gatimi

Shkodėr, rėndohet bilanci i aksidentit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Shkodėr, rėndohet bilanci i aksidentit

  Nė orėt e mbrėmjes u rėndua bilanci i aksidentit tragjik nė Shkodėr, pasi ndėrroi jetė edhe adoleshenti tjetėr, duke e ēuar nė 5 numrin e viktimave.

  Ngjarja ndodhi nė orėt e para tė sė martės, nė aksin Shkodėr-Lezhė, kur mjeti me te rinjtė, qė lėvizte nga Tirana nė drejtim tė kryeqendres sė veriut, u pėrplas me kamionin me targė Puke, qė transportonte lėndė drusore. Si pasojė e pėrplasjes tepėr tė fortė, 4 nga 5 personat qė ndodheshin nė automjetin tip BMW kanė gjetur vdekjen e menjėhershme.


  Pak orė mė vonė, nėna e njė prej adoleshentėve tė vrarė,

  pas goditjes nga infarkti kur mėsoi humbjen e djalit tė saj, pėsoi vdekje klinike, por mjekėt e kanė rikthyer nė jetė dhe tani ėshtė nėn kujdesin e tyre.
  pas goditjes nga infarkti kur mėsoi humbjen e djalit tė saj, pėsoi vdekje klinike, por mjekėt e kanė rikthyer nė jetė dhe tani ėshtė nėn kujdesin e tyre.

  Viktimat janė tė gjithė 17-vjeēarė, Ledio Pirani, Orlend Mreca, Real Duli, Xheni Anamali dhe i pesti, drejtuesi i mjetit BMW, Osman Merahja, i cili u dėrgua nė gjendje tepėr kritike pėr jetėn nė spital. Ata kishin festuar ditėlindjen e shokut tė tyre, por festa ėshtė kthyer nė mort pėr pesė familjet shkodrane.

  Policia, ndėrkohė, arrestoi shtetasin Prek Ndreca, drejtues i kamionit, i cili gjatė aksidentit mori plagė tė lehta. Grupi hetimor vazhdon hetimet nė lidhje me shkakun e kėtij aksidenti tė rėndė, qė dyshohet se ėshtė shkaktuar nga shpejtėsia e lėvizjes tej normave tė lejuara.

  Ndėrkohė, pėr shkak tė kėtij aksidenti tė rėndė, Bashkia e Shkodrės shpalli tė martėn ditė zie.

  Rama ngushėllon familjarėt

  Kryeministri Rama ka ngushėlluar familjarėt dhe tė afėrmit e viktimave tė aksidentit tragjik tė ndodhur nė orėt e para tė sė martės nė qytetin e Shkodrės.

  Nė Facebook, Rama thotė se, si pėrfaqėsues i shtetit, shpeh vendosmėrinė pėr tė marrė nė vijimėsi tė gjitha masat e nevojshme, qė do tė parandalonin tmerre tė tilla nė aksidentet rrugore.

  “Janė rrokullisur drejt sė pėrtejmes, shumė mė shpejt se vrapi i makinave qė i sosi frymėn, jetėt e katėr djemve tė rinj nga Shkodra, qė zhytet nė zi me vuajtjen e katėr familjeve, tė cilat nuk ka fjalė t’i ngushėllosh. Por, unė dua tė shpreh, nė radhė tė parė, si prind hidhėrimin tim tejet tė thellė pėr tragjedinė, qė mori katėr jetė tė reja. Si pėrfaqėsues i shtetit shqiptar, dua tė shpreh vendosmėrinė pėr tė marrė nė vijimsi tė gjithė masat e nevojshme, qė do tė parandalonin, deri aty ku ėshtė e mundur, tmerre tė tilla dhe aksidentet rrugore, qė vazhdojnė tė jenė kėrcėnimi mė i madh pėr jetėt e qytetarėve tanė. Durim e forcė paēi, dua t’u them si bashkėqytetar katėr familjeve. Qoftė i ndritur vendi e kujtimi i djemve tuaj”, shkruan Rama.

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Dheu qoft i leht, por ne shpejtesi nuk ka gabime vec pagime....

 3. #3
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  RiP  .................

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  Ngushėllime familjareve!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. I shpeton per qime aksidentit tragjik
  Nga ReniX nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-07-2012, 02:19 PM
 2. Padit Google pas aksidentit nė trafik
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 10:37 AM
 3. Pas aksidentit u vidhet edhe automjeti
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 04:10 PM
 4. Shuhen zjarret nė Greqi, bilanci i dėmeve katastrofik
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-08-2009, 07:12 PM
 5. Si ti heqim kokoren dikujt pas aksidentit.
  Nga EMAUS nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-05-2008, 04:56 PM