Macja qė pėrshkoi 720 kilometra


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Macja qė pėrshkoi 720 kilometra

  Receta Gatimi

  Nėse macet zakonisht kanė shtatė jetė, njė prej tyre ka ndonjė mė shumė. Quhet Pablo dhe jeton nė Broklej, njė lagje nė jug tė Londrės.

  Maēoku ishte shumė i njohur nė komunitet dhe kishte “respektin” e qenve, pasi sipas banorėve u bėnte atyre njė rezistencė prej tigri. Por njė vit mė parė Pablo u zhduk.

  Padronėt e tij, Siobhan Campbell dhe e ėma Kate Partridge, qė e kishin adoptuar kur ishte ende pak muajsh, e kėrkuan kudo: nė rrugė, nė parqe, nė kopshtet e shtėpive qė vizitonte zakonisht, por asgjė.

  Por tė premten e kaluar tek familja mbėrriti njė telefonatė qė tregonte se Pablo kishte dalė dhe kishte bėrė njė “shėtitje” tė gjatė. Mė konkretisht, njė udhėtim prej 720 kilometrash, nga jugu i Londrės deri nė Fife tė Skocisė.

  Aty kishte hyrė nė njė bankė dhe asnjė nga punonjėsit nuk kishte marrė guximin qė ta dėbonte, derisa njėri prej tyre i telefonoi filialit mė tė afėrt tė Mbrojtjes sė Maceve, njė grup bamirėsie qė kujdeset pėr macet e rrugės dhe ato tė braktisura.  Tani Pablo, pas njė kontrolli tek veterineri, i ėshtė besuar njė vajze tė organizatės, Sarah Adie, por sė shpejti do t’i rikthehet familjes sė tij.  Mbrojtja e Maceve planifikon t’i dhurojė njė udhėtim kthimi mė pak stresues sesa vajtja. Grupi synon t’i sigurojė kafshės njė biletė ajrore pėr nė Londėr dhe pėr kėtė arsye ka bėrė njė apel pėr tė gjetur fonde.

 2. #2
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  hhaah si qenka ky, kete mund ta perdoresh edhe si qen
  kjo tregon se edhe mcoku labes qe humbi mund te jet gjall

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-03-2013, 02:38 PM
 2. Hidhet nga 22 kilometra lartėsi
  Nga Erdi nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 11:04 AM
 3. VW L1: Njė litėr karburant nė njėqind kilometra
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-08-2010, 05:21 PM
 4. Vozit mė shpejt se 245 kilometra nė orė nė autostradė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-08-2009, 05:44 PM
 5. Radha nė Kapshticė shkon nė 5 kilometra
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 05:00 PM