Xhel flokesh per vajza dhe djem , i pergatitur ne kushtet e shtepise !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Thumbs up Xhel flokesh per vajza dhe djem , i pergatitur ne kushtet e shtepise !!

  Receta Gatimi

  Nuk dini cfare shkume/xheli te perdorni per floket tuaj ? Cdo produkt ju shkakton renie floku , ashpersim te tij ?
  Ja nje metod fare e leht per te pergatit nje xhel ne kushtet e shtepise me farat e linit . E mbajn flokun te but & i japin forme . 100% bimor dhe aspak i demshem per flokun. Ua u garantoj sepse e kam ber dhe per vete dhe per vllain tim...  Ja si pergatitet
  ja si pergatitet "xhelli" me farat e linit"
  Nevojiten: 3 gota me uje,,9 luge luge me fara lini
  Pergatitja: ne nje ene vendosni ujin dhe siper hidhni farat e linit, lereni te vlojne per 5-10 min (perzieni shpesh ne menyre qe te mos ngjitet)ne fund beni filtrimin me nje kullese (kur farat te jene ne kullese ,shtypni mire me luge ne menyre qe te dale sa me shum "xhell". xhelli i perftuar vendoset ne frigorifer .te nesermen esht gati..

  xheli sherben edhe - si maske : vendoset ne floke per 15 min ne fund nuk shperlahet ,do te shikoni komplimentet e bukura qe do u bejne per shkelqimin qe do te kene floket,gjithashtu per floket e cunave,,boll me gella te bler ,shumica jane pa floke ne pjesen para mjafton te beni floket me kete xhel dhe do te keni rezultatin e duhur,gjithashtu sherben
  :nese deshironi qe floket e dreje te zgjasin me shume vendosni nga ky xhel pasi ti keni thare me tharese,,,dhe ne fund esht mrekulli tek floket kacurrel ,do te keni kacurela te bukura ,

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  do ta provojme. . po un se kuptokam dot ca jan farat e linit? edhe ku mund te blihen keto ?

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Faleminderit, do ta provoj kur te ngelem pa xhel!

 4. #4
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  farat e linit i gjen ne cdo dyqan ku shiten edhe fruta te thata....si psh neranxi .... gjysem kile del e teperon...
  mirpo pasi ta pergatisesh duhet ta ruash ne frigorifer...

  sot po ti shikosh cunat , shumices i esht ber balli si fush avjoni , dhe kjo vetem nga xhelrat qe perdorin...

 5. #5
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  farat e linit i gjen ne cdo dyqan ku shiten edhe fruta te thata....si psh neranxi .... gjysem kile del e teperon...
  mirpo pasi ta pergatisesh duhet ta ruash ne frigorifer...

  sot po ti shikosh cunat , shumices i esht ber balli si fush avjoni , dhe kjo vetem nga xhelrat qe perdorin...
  leri moj ashtu cuant se duken me bukur me ball te madh hahahahha

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  leri moj ashtu cuant se duken me bukur me ball te madh hahahahha
  .......thon qe njerzit qe kan ball te madh jan njerez te zgjuar...se ke keq ti

  esht xhel qe pergatitet per 5-10 min...sh i leht dhe shum i mir...do ua u sygjeroja vertet ta perdornit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te pergatisim vajra ne kushtet e shtepise !!
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-09-2014, 11:29 PM
 2. Mjek te vetvetes ne kushtet e shtepise !!
  Nga labja nė forum Programe Mjekėsore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 05-12-2013, 10:18 PM
 3. Maska per fytyren ne kushtet e shtepise
  Nga Altin111 nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 06-12-2012, 05:04 PM
 4. Gaddafi pėrdhunonte vajza e djem
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 28-09-2012, 01:33 PM
 5. Foto: Cifti me 18 fėmijė: Duam edhe dy djem
  Nga vaaldr1n nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 01:18 PM