Pastrimi i fytyres....estetiste te vetes !!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20

  Wink Pastrimi i fytyres....estetiste te vetes !!

  Receta Gatimi

  Si te pastrojme fytyren , ne kushtet e shtepiese.....pa nevojen per te shkuar te estetistja.
  Te gjitha e dime qe fytyra duhet pastruar patjeter 2 here ne muaj...per te larguar gjithe qelizat e vdekura....dhe papastertite e shumta qe nuk shihen me sy te lire...po grumbullohen brenda poreve te lekures.....duke e bere kte te fundit qe ti humbas shkelqimi , freskia...
  Ja nje menyre shum e thjesht ne kushtet e shtepise...
  Jane 5 faza :
  1) SCRUB
  2)AVULL
  3) MASKE
  4) TONIK
  5) HIDRATIM,

  Fillojme me scrubin: nevojiten 1 luge mjalt,1 luge krip 2 lug sheqr dhe gjysme leng limoni,,, shtojm ne nje tas mjaltin,kripen,sheqerin dhe lengun e limonit..... i perzejme mire deri te krijohet nje perzierje omogjene,e aplikojme ne fytyre ,,skrabi nevojitet per te eleminuar lekuren e vdekur,nxit gjarkullimin e gjakut, keshtu qe do te kemi fytyre te bukur te lemuar mbi te gjith me shkelqim,

  2) AVULLI,nje liter uje e valojme ne zjarr i shtojme pak rozmarine ,limon (sipas deshires) ,,marrim nje peshqir mbulojme koken (siper avullit qe del ng uji,)per 10 min, avulli sherben per te hapur poret dhe pergatit fytyren per maske,,

  3)MASKA .nevojitet 2 luge argjile ,uje ,dhe disa pika limoni(limoni sherben per te zbardhur njollt ne fytyre) maska duhet te jete omogjene,aplikojme masken ne fytyre JO tek pjesa poshte syve,lereni 10 min dhe pastaj shperlajeni me uje te vaket,,

  4) TONIK, tonik e gjeni te gatshem ne cdo kozmetik ,(edhe une do e publikoj nje link se si pergatitet ne kushte shtepie nje tonik),

  5) ne fund aplikoni kremin tuaj hidratues ,edhe ju qe keni fytyre me yndyre duhet te aplikoni krem hidratues, 6 min pastrim do te zgjaasin bukurine tuaj te perjetshme ,,(mjafton te perdorni kete menyre njehere ne 15 dite) (p.s nese ju nuk keni argjile mund te aplikoni maska me te lehta ne kushte shtepie,,mjafton te ndiqni hapat)  Te gjitha kto etapa bashk , behen vetem 2 here ne muaj......kurse scrub-in (qe ish per te larguar qelizat e vdekura) , apo dhe argjilen ( per ushqyerje te lekures ) vec e vec mund ti beni 1-2 here ne jave...

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Shume flm motra....do ti provoj njehere....

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  te lutem,,,,
  eshte e domosdoshme per ta ber.....per cdo lloj lekure...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Londėr, e le e dashura, i ve flakėn vetes
  Nga olsii nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 08:40 PM
 2. Doktor i vetes
  Nga Erinaa nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-05-2011, 01:41 PM
 3. Mosha e vertete e fytyres tende
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:31 PM
 4. Pastrimi i poreve
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:45 PM
 5. Fier: Bunkeret ne bregdetin e Semanit , fillon pastrimi
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-06-2010, 02:08 AM