Revista prestigjioze “National Geografic” nė mesin e fotografive mė tė mira ditore ka zgjedhur edhe foton e fotografit kosovarė, Alban Dragoshit .

Nė 12 fotografi tė ditės sė sotme ėshtė pėrzgjedhur edhe ajo e Dragoshit .

Fotografia e Albanit ėshtė bėrė nė fshatin Sojevė dhe paraqet brymėn e madhe dhe mjegullėn e cila ka mbretėruar kėto ditė nė Kosovė.