Horoskopi Per Vitin 2014....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Horoskopi Per Vitin 2014....

  Receta Gatimi

  Dashi
  Vit i plotėsimit tė ėndrrave:
  Yjet e kėtij viti do tė ndikojnė tek ju duke ju bėrė ndonjėherė ledhatar e shumė herė tė tjera inatēi, por gjithsesi ato do t’ju japin mundėsinė tė jeni i suksesshėm nė pothuajse tė gjitha fushat.

  Karriera: Nga ju pritet qė t’i gjeni zgjidhjet mė tė mira dhe t’i ideoni aksionet e pėrbashkėta, ndėrkaq nė rastin e parė tė merrni rolin organizativ do ta keni qė nė fillim tė vitit. Do tė arrini rezultate tė shkėlqyeshme pėr tė cilat me respektin mė tė madh do tė flitet nė qarqet afariste nė periudhėn e fundit tė janarit, pastaj posaēėrisht nga 9 marsi deri mė 21 prill, si edhe nga 16 maji deri mė 19 qershor. Mundėsi tė mira qė tė zgjeroni suksesin tuaj nė shumė drejtime apo qė tė orientoheni pėr ndonjė formė tė re tė afarizmit, do tė keni nė periudhėn nga 27 gushti deri mė 18 tetor, si edhe nė periudhėn nga 7 dhjetori deri nė fund tė vitit. Me rėndėsi ėshtė qė tė zhvilloni aktivisht ambiciet tuaja tė larta, posaēėrisht nėse merreni me punėt nė fushėn e punėve publike, politike, tė mediave, edukimit dhe me disa aktivitete sportive dhe artistike, sepse ju pret sukses i konsiderueshėm na mesi i vitit dhe nė pjesėn e dytė tė vitit.

  Partneri: Krahas suksesit tė madh dhe jehonės sė popullaritetit qė do t’ju shoqėrojnė, nuk duhet t’i lini anash as ngjarjet nė jetėn tuaj private, sepse e gjithė ajo qė jua do zemra, do tė jetė e afėrt dhe e realizueshme. Kėnaquni me shumė gėzime tė cilat do t’i keni bashkė me familjen tuaj, si edhe me marrėdhėniet me partnerin apo me miqtė nė periudhėn gjatė shkurtit, pastaj nga 5 marsi deri mė 21 prill, dhe posaēėrisht gjatė tėrė muajit maj. Pavarėsisht nga statusi juaj emocional apo mosha, do tė ndieni njė entuziazėm tė madh dhe nevojė qė ta bėni tė lumtur personin e dashur, si edhe tė gjithė tė afėrmit tuaj nė periudhėn nga 19 qershori deri mė 27 korrik. Ju presin ngjarje tė reja tė cilat do ta avancojnė jetėn tuaj shoqėrore, dashurore dhe familjare, sėrish gjatė muajit gusht dhe nė fillim tė shtatorit, mbase edhe kulmi i lumturisė suaj nė marrėdhėniet me partnerin do t’ju shkėlqejė nė periudhėn nga 5 tetori deri mė 7 nėntor dhe gjatė dhjetorit.

  Shėndeti: Aspektet e volitshme me Jupiterin dhe Uranin do t’ju plotėsojnė me energji, por edhe herė pas herė irritime, qė mund tė shprehen nėpėrmjet gjendjes sė ndryshueshme psiko-fizike. Shmanguni situatave tė cilat ndikojnė negativisht nė stabilitetin tuaj tė brendshėm, bėhuni i kujdesshėm nė komunikimet dhe mendoni pėr mėnyrėn e shėndetshme tė ushqimit.


  Demi
  Vit i sukseseve dhe ndryshimeve:
  Ky ėshtė viti juaj, pėrderisa yjet do tė ndikojnė qė tė keni vetėm sukses nė ēdo fushė. Nga mesi i vitit parashikohet tė ndryshoni statusin shoqėror dhe tė filloni njė jetė tė re, duke patur njė krah njė njeri qė e doni shumė.

  Karriera: Kushtoni kujdes ēdo rasti tė cilin mund ta shndėrroni nė rezultate afariste apo publike dhe nė kėnaqėsi nė jetėn tuaj private, posaēėrisht nė periudhėn gjatė janarit dhe shkurtit, pastaj edhe nga 14 prilli deri mė 10 maj. Falė aftėsive tuaja tė jashtėzakonshme dhe iniciativės kėmbėngulėse me sukses do t’i zgjidhni ēėshtjet mė tė ndryshme qė kanė tė bėjnė me interesin e pėrbashkėt nga mesi i vitit, si edhe nga 18 tetori deri mė 10 dhjetor. Nga fundi i vitit nėpėrmjet bashkimit apo partneritetit me disa persona tė rėndėsishėm, ju presin raste tė reja qė tė shton mundėsitė tuaja financiare apo aspektet pronėsore. Sukses i posaēėm dhe pėrkrahje e gjerė do t’ju pėrcjellin nėse keni pozitė udhėheqėse apo nėse merreni me disa profesione publike, politike, me ekonomi, mjekėsi apo tregti.

  Partneri: Pėrpiquni qė nė harmoni me statusin emocional dhe afinitetet tuaja tė ndėrtoni marrėdhėnie tė harmonishme me partnerin. Ngjarjet tė cilat do tė ndikojnė gjithsesi pozitivisht nė humorin dhe nė vullnetin tuaj ta kėnaqin familjen tuaj dhe partnerin, do t’ju pėrcjellin nė faza tė ndryshme gjatė tėrė vitit vijues. Mbase do tė befasoni rrethin tuaj apo personin e dashur me sjellje tė pazakonshme qė nė fillim tė vitit, pastaj nė periudhėn gjatė muajit mars dhe posaēėrisht nga 10 prilli deri mė 18 maj. Studioni mirė nevojat tuaja nė marrėdhėnie tė harmonishme me partnerin, sepse nė periudhėn nga 2 qershori deri mė 28 korrik, do tė keni rastin qė tė ndryshoni statusin tuaj emocional apo qė mė aktivisht t’i pėrkushtoheni harmonizimit dhe rregullimit tė jetės sė pėrbashkėt. Kėnaquni me gjithė atė qė ju plotėson me lumturi tė paskajshme edhe nė periudhėn nga 4 nėntori deri nė fund tė vitit. Mos harroni qė keni privilegj tė veēantė qė ju sjell prania e Venerės nė yjėsinė tuaj, madje nė periudhė tė gjatė do tė pėrjetoni kėnaqėsinė mė tė bukur dashurore dhe lumturinė nga 29 maji deri mė 24 qershor.

  Shėndeti: Do tė jetė njė vit qė do merrni veten dhe shumė prej jush do ta ndiejnė veten nė formė perfekte fizike. Por duhet tė keni kujdes dhe tė parandaloni teprimet me ushqimin, pasi Jupiteri mund t’ju bėjė tė humbisni kėnaqėsitė e tavolinės dhe ta vendosni stomakun tuaj nė stres. Pra, kini kujdes nėse nuk do tė doni tė shtoni ndonjė kilogram mė tepėr.


  Binjakėt
  Vit i kontrasteve:
  Mos mendoni se gjithēka qėndron mbi themele tė palėkundura. Dhe si pėr t’jua provuar diēka tė tillė vjen ky vit, i cili do t’ju pėrmbysė disa plane qė keni hartuar si nė sferėn profesionale, por jo edhe nė atė tė ndjenjave.

  Karriera:Do tė keni raste tė mira dhe tė shumta nė tė cilat do tė mund tė afirmoni shumicėn e ideve tuaja afariste qė nga janari dhe gjatė shkurtit. Pėrpiquni qė suksesi juaj tė marrė kuptimin e vėrtetė dhe insistoni nė pėrmirėsimin e tė gjitha kushteve nė rrethin tuaj nė periudhėn nga 11 marsi deri mė 25 prill. Nėse merreni me disa aktivitete publike, mediatike dhe artistike, apo me biznes privat, ju presin ndryshime tė konsiderueshme nga mesi i vitit dhe nė pjesėn e dytė tė vitit. Me mjeshtri do t’i kombinoni metodat mė tė ndryshme tė punės dhe kjo gjė do t’ju sjellė pozitė tė lakmueshme nė qarqet afariste nė periudhėn nga 27 maji deri mė 21 qershor, si edhe nga 25 gushti deri mė 29 tetor. Nė natyrėn tuaj ėshtė qė aktivisht t’i pėrcillni tė gjithė trendėt pozitivė dhe tė veproni me shpirt tė hapur drejt mėsimit tė pandėrprerė i cili do t’ju sjellė pėrsosmėri, andaj mos e lini t’ju ikė nga dora rasti i shkėlqyeshėm pėr avancim nė nivelin profesional dhe statusor nė periudhėn nga 3 dhjetori deri nė fund tė vitit.

  Partneri: Me rėndėsi ėshtė t’i dalloni momentet e kėnaqėsisė dhe tė lumturisė nė njė sėrė ngjarjes tė reja tė cilat ju presin. Nganjėherė kėnaqėsia mund tė jetė e shkurtėr, mirėpo njėkohėsisht tė jetė edhe shumė e dėshirueshme. Ėshtė menēuri tė dish qė ēdo gjė vjen nė kohėn e vet, si edhe qė faktori kohė dhe lumturia dashurore janė nė anėn tuaj. Ngjarjet nė jetėn dashurore mund t’ju ngrenė nė qiell dhe deri nė lartėsitė e papritura, pra mos ia mohoni as vetes lumturinė e cila ėshtė para jush. Kushtoni kujdes pėrmbajtjeve tė ndryshme, ngjarjeve tė cilat do t’ju pėrcjellin nė jetėn shoqėrore, dashurore apo familjare nė periudhėn nga 7 janari deri mė 4 mars, posaēėrisht derisa Venera tė qėndrojnė nė yjėsinė tuaj, si edhe nga 19 marsi deri mė 21 prill. Do tė pėrjetoni vrullin e njė energjie tė magjishme dhe emocione tė ngrohta nė periudhėn nga 7 maji deri mė 19 qershor, pastaj posaēėrisht nga 23 qershori deri mė 31 korrik. Nė qoftė se jeta juaj dashurore apo marrėdhėniet me personat e afėrt nuk ju janė mjaft tė pėrsosura, pėrpiquni qė tė ndryshoni qėndrimet nė periudhėn nga 3 gushti deri mė 19 shtator, si edhe nga 1 tetori deri mė 13 nėntor.

  Shėndeti: Nė pėrgjithėsi shėndeti nuk paraqet probleme tė mėdha, por bėni kujdes tė mos nėnvlerėsoni shqetėsime tė vogla dhe mbi tė gjitha mos ēoni nė njė tė nesėrme hipotetike problemet e lidhura me dhėmbėt dhe me shtyllėn tuaj kurrizore, pasin mund tė krijojnė mė shumė shqetėsime nga sa kishit menduar, pastaj dhe me kosto mė tė mėdha pėr t’i zgjidhur.


  Gaforrja
  Vit i shėndetit:
  Vėmendja juaj gjatė kėtij viti do tė jetė e pėrqendruar tėrėsisht tek shėndeti. Lodhja dhe tensioni i vazhdueshėm nė punė mund tė bėhen shkas qė tė drejtoheni pėr kontrolle rutinore tek mjeku, tė cilat nuk do tė pėrfundojnė me kaq.

  Karriera: Kushtoni kujdes kontakteve tė ndryshme dhe pranoni rolin aktiv nė punėt tė cilat ju presin nė fund tė janarit, posaēėrisht nė periudhėn nga 2 shkurti deri mė 22 mars. Mos e lėshoni rastin e mirė qė tė pėrmirėsoni kushtet nė rrethin tuaj afarist, si edhe qė me sukses t’i zgjidhni disa ēėshtje financiare nė periudhėn nga 30 marsi deri mė 26 prill dhe gjatė tėrė muajit maj. Nėse merreni me aktivitete nė sektorin privat, viti vijues paraqet periudhė tė shkėlqyeshme pėr ndryshime, si edhe nė formėsimin e njė drejtimi tė ri tė afarizmit ose do tė filloni diēka tė re. Nga mesi i vitit dhe nė pjesėn e dytė tė vitit do t’ju shoqėrojnė njė sėrė rrethanash fatlume, pastaj do tė bėni ēdo gjė qė ėshtė nė aftėsitė tuaja qė tė zgjeroni kontaktet tuaja afariste dhe tė bashkoni interesat tuaja me disa bashkėpunėtorė tė besueshėm dhe autoritarė. Pėrpiquni qė me angazhimin tuaj tė lini pėrshtypjen mė tė mirė nė rrethin tuaj dhe mos ia lini asgjė rastit nė periudhėn nga 4 korriku deri mė 2 gusht, pastaj nga 8 shtatori deri mė 10 tetor, si edhe gjatė muajit nėntor. Sukses i konsiderueshėm ju pret nė punėt nga fusha e edukimit, medieve, modės, artit dhe mjekėsisė.

  Partneri: Jeta dashurore ju ėshtė e gėrshetuar nga koloriti i pasur i emocioneve tė llojllojshme dhe pėr kėtė gjė do tė bindeni qė nė fillim tė vitit. Veprimet e njė personi tė afėrt do tė ndikojnė qė tė ndiheni jashtėzakonisht tė lumtur, mirėpo duhet tė keni edhe momente durimi. Lėrini emocionet tuaja t’ju udhėheqin dhe kėnaquni nė tė gjitha ngjarjet e lumtura tė cilat do t’ju shoqėrojnė nė periudhėn nga 14 shkurti deri mė 4 prill. Ju presin marrėdhėnie tė harmonishme nė periudhėn gjatė muajit maj dhe posaēėrisht nga 4 qershori deri mė 8 korrik. Do tė bindeni qė dashuria ėshtė inspirim themelor dhe shprehje e lumturisė suaj tė brendshme, posaēėrisht derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj nė periudhėn nga 18 korriku deri mė 13 gusht. Ngjarjet e reja nė jetėn tuaj shoqėrore dhe nė marrėdhėniet me tė gjithė personat e dashur do t’ju plotėsojnė me entuziazėm emocional apo me nevojėn qė tė zbukuroni botėn pėrreth vetes nė periudhėn nga 8 shtatori deri mė 13 tetor, pastaj sėrish nga 4 nėntori deri nė fund tė vitit.

  Shėndeti: Ėshtė me rėndėsi ta ruani orientimin tuaj pozitiv dhe qė ta kultivoni drejt, si edhe tė bėni kontrollin e rregullt shėndetėsor. Janė tė mundshme dhembje koke herė pas herė, pastaj vėshtirėsi kaluese me sistemin e tretjes, irritim i lukthit apo infeksione virusale. Kini kujdes nė stabilitetin tuaj psikik dhe shmanguni situatave stresuese. Do t’ju bėjnė mirė mėnyra e shėndetshme e ushqimit, dalja nė natyrė dhe relaksimi psiko-fizik.


  Luani
  Vit i bashkėpunimit:
  Nė bashkėpunimet e reja tė kėtij viti, qoftė nė sferėn profesionale por edhe nė atė tė ndjenjave, do tė tregoheni i matur dhe zemėrgjerė. Gabimi qė keni bėrė gjatė vitit tė kaluar ju kanė mėsuar shumė gjėra.

  Karriera: Para jush do tė jetė njė periudhė e re e avancimit personal dhe profesional, ndėrkaq deri nė cilin nivel do tė arrini tė avanconi shpesh do tė varet pikėrisht nga vullneti apo ambiciet tuaja. Mund tė sforconi lirisht iniciativėn personale para bashkėpunėtorėve dhe tė theksoni qėllimet tė cilat i dėshironi, sepse falė kualiteteve tuaja shumica e personave nė rrethin tuaj bashkė me ju do tė gėzojnė frytet e meritave tuaja. Do t’ju imponohen suksese tė reja dhe popullariteti, mirėpo mos harronin qė ekziston kufiri tė cilin nuk duhet kaluar. Atė qė ju mund ta shprehni dhe tė realizoni nė planin afarist apo edhe nė planin privat mbase shumica e personave tuaj tė afėrt nuk munden, ndėrkaq kjo ndonjėherė paraqet vlerė, mirėpo ndonjėherė edhe barrė tė caktuar pėrgjegjėsie. Mundėsi tė mira pėr sukses tė madh apo pėr avancim nė nivelin afarist apo statusor ju pret nė fillim tė vitit, pastaj posaēėrisht gjatė muajve prill, maj, tetor dhe nėntor.

  Partneri: Ngjarje dinamike akoma do t’ju shoqėrojnė nė jetėn shoqėrore apo dashurore, kėshtu qė me siguri nuk do t’ju jetė monotone duke pritur ndonjė momenti tė ri apo mallėngjyes. Do tė pėrjetoni momente tė paharrueshme tė entuziazmit emocional, epsh tė sforcuar dhe lumturi tė madhe posaēėrisht nga 22 marsi deri mė 15 prill, derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj. Kohė pas kohe duhet tė kėrkoni pėrgjigje tė sinqertė dhe reale se sa mund tė pėrcjellė partneri apo rrethi juaj atė qė ndodh pėrreth jush apo juve vetė. Ėshtė fat qė falė disa rrethanave tė mira, ndjenjave tuaja tė sinqerta dhe optimizmit tė cilin e bartni nė vete do tė mund arrini t’i tejkaloni tė gjitha komplikimet dhe momentet dramatike. Do tė kėnaqeni nė marrėdhėniet dashurore dhe epshore nė periudhėn gjatė shkurtit, prillit dhe korrikut, pastaj nga 16 shtatori deri mė 14 tetor, dhe posaēėrisht gjatė nėntorit. Nga mesi i vitit apo nė pjesėn e dytė tė vitit, shumica jush do tė marrin vendim tė rėndėsishėm pėr jetėn e pėrbashkėt, partneritetin apo martesėn.

  Shėndeti:
  Shėndeti: Pėrpiquni qė t’i ndryshoni disa shprehi tė kėqija siē janė: ushqimi i parregullt, lodhja e tepėrt apo pjesėmarrja nė situata garuese dhe stresuese. Kushtoni kujdes zemrės, nivelit tė qarkullimit tė gjakut. Janė tė mundshme edhe irritime kaluese tė stomakut, pengesa nė tretjen e ushqimit dhe disa infeksione virusale.

 2. #2
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Vazhdojme me shenjat e tjera:

  Virgjėresha
  Vit i pėrplasjeve shpirtėrore :
  Gjatė kėtij viti do t’ju duhet tė pėrballoni mjaft probleme, tė cilat kanė tė bėjnė me marrėdhėniet tuaja me partnerin dhe kolegėt. Sidoqoftė, mos u nervozoni por trajtohen i ēėshtjen me gjakftohtėsi.

  Karriera: Qė nė fillim tė vitit do tė keni rastin e mirė qė ta provoni veten nė disa aktivitete tė reja apo tė ndryshoni mėnyrėn tuaj tė zakonshme tė afarizmit. Aftėsia juaj qė tė bėni vlerėsim tė mirė me rastin e zgjedhjes sė temave tė dobishme apo tė organizoni rrethin tuaj pėr aksion tė suksesshėm do tė vėnė nė pah vlerat tuaja, posaēėrisht kur ekzistojnė kundėrshti mendimesh apo interesash. Ju presin mirėnjohje pikėrisht pėr shkak tė aftėsive tuaja pragmatike qė tė realizoni pothuajse tė gjitha qėllimet e caktuara, por edhe ndjenja pėr ndarjen e vlerave tė pėrbashkėta apo frymės kolegjiale tė cilėn e posedoni. Kushtoni kujdes mundėsive tė bashkėpunimit apo avancimit tė shpejtė nė periudhėn gjatė muajve janar dhe mars. Me rėndėsi ėshtė qė tė keni shpirt tė hapur, sepse me arritjen e njohurive tė reja do tė shtoni mundėsitė tuaja pėr avancimin nė nivelin afarist dhe statusor. Juve ju takon qė tė tregoni dijen dhe zotėsinė tuaj nė periudhėn nga 20 prilli deri mė 1 qershor, pastaj nga 15 tetori deri mė 7 dhjetor.

  Partneri: Qė ndonjėherė suksesi dhe kėnaqėsia nuk paraqesin lidhjen mė tė bukur do tė bindeni qė nė fillim tė vitit, pastaj nė pjesėn e dytė tė muajit prill dhe posaēėrisht nė periudhėn nga 3 deri mė 28 qershor. Ngjarje tė reja nė jetėn shoqėrore dhe dashurore do t’ju nxisin edhe tė merrni vendime tė reja, tė cilat mbase nuk keni mundur t’i keni apo nuk i keni vėrejtur nė mėnyrėn e vėrtetė. Krijoni vetes, partnerit tuaj dhe tė gjithė tė tjerėve qė i doni emocione tė shumta, nė mėnyrė qė tė mund tė kėnaqni sa mė shumė pjesėn e bukur tė jetės. Ēdo gjė do tė mund tė ndryshoni nė tė mirė dhe do tė mund tė zbukuroni kur pėr tė do t’ju inspirojė partneri juaj apo familja. Frymėzim tė veēantė, kėnaqėsi dhe lumturi ju sjell prania e Venerės nė yjėsinė tuaj nė periudhėn nga 5 deri mė 30 shtator. Lirisht besoni ndjenjave tuaja dhe dėgjojeni zemrėn tuaj nė periudhėn nga fundi i tetorit, pastaj gjatė nėntorit dhe dhjetorit.

  Shėndeti: Janė tė mundshme dhembje tė kohėpaskohshme tė kokės, nervozizėm i shtuar apo pengesa tė kohėpaskohshme dhe presion. Situata stresi nėpėr tė cilat do tė kaloni do tė mund tė kenė ndikim nė gjendjen tuaj psiko-fizike, prandaj kushtoni kujdes mėnyrės mė tė shėndoshė tė ushqimit, pastaj kurim mė tė drejtė, si edhe kontroll tė rregullt shėndetėsor.


  Peshorja
  Vit i dashurisė:
  Njė dashuri e re lind gjatė kėtij viti dhe ajo, sikurse do tė konstatoni nuk ėshtė e rastit por do t’i rezistojė kohės. Lėshoheni veten nė krahėt e saj dhe harroni gjithēka pėr momentin.

  Karriera: Do tė keni para vetes njė periudhė jashtėzakonisht tė frytshme kur do tė duhet qė tė angazhoheni maksimalisht nė tė gjitha fushat, sepse ēdo gjė qė do ta bėni nė planin e suksesit personal apo tė lumturisė personale, do t’ju shoqėrojė dhe do t’ju ngrohė edhe gjatė viteve tė ardhshme. Nėse keni ide tė qartė apo ndjenjėn qė dėshironi diēka, mos lejoni qė dikush t’ju pengojė gjerėsinė e shpirtit apo krahėt emocionalė nė tė cilėt mund tė fluturoni deri pothuajse lartėsitė qiellore. Megjithatė, asnjė sukses apo fat nuk janė tė mjaftueshme, nėse pranė jush nuk janė tė pranishėm personat e dashur dhe ata me tė cilėt mund tė ndani ēdo kėnaqėsi tuajėn. Ju presin rezultate jashtėzakonisht tė mėdha tė cilat do t’ju imponohen qė nė fillim tė vitit, si edhe nė periudhėn gjatė muajit shkurt dhe nga 22 marsi deri mė 15 prill. Origjinaliteti me rastin e zgjidhjes sė ēėshtjeve tė ndėrlikuara afariste dhe financiare krahas aftėsive tė tjera tė cilat i keni, te shumica e bashkėpunėtorėve do tė krijojnė nevojėn qė t’ju konsultojnė dhe tė kėrkojnė pėrkrahje, ndihmė apo edhe kėshillė tė mirė. Orientojeni kujdesin tuaj drejt qėllimeve tė dobishme nė periudhėn nga 31 maji deri mė 13 korrik, pastaj posaēėrisht gjatė shtatorit, nėntorit dhe dhjetorit.

  Partneri: Pavarėsisht statusit tuaj emocional apo moshės – fati ėshtė plotėsisht nė anėn tuaj. Do tė keni rastin tė kėnaqeni nė role tė ndryshme nė jetėn tuaj shoqėrore dhe do tė dėshironi ta sfidoni veten edhe nė disa situata tė reja dhe tė pazakonshme. Tė gjithė atė qė do tė dėshironi ta realizoni apo ta ruani bashkė me partnerin tuaj, me personat e afėrt apo me familjen do tė mund ta konsideroni edhe pasurinė tuaj mė tė madhe. Kur t’ju jenė tė plotėsuara zemra dhe shpirti juaj me emocione tė ngrohta, atėherė bota pėrreth jush do t’ju duket e magjishme. Kėnaquni me disa ēaste tė veēanta, tė cilat do t’ju shoqėrojnė nė fillim tė vitit, pastaj posaēėrisht gjatė muajve prill dhe qershor. Lumturia dashurore dhe gėzimet mė tė bukura posaēėrisht ju presin edhe derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj nė periudhėn nga 29 shtatori deri mė 24 tetor. Do tė ndieni elan tė ri emocional edhe nė periudhėn gjatė nėntorit, ndėrkaq kėnaqėsia e veēantė ju pret gjatė muajit dhjetor.

  Shėndeti: Jeni nė formė tė mirė, mirėpo pėrpiquni qė tė kujdeseni drejt pėr shėndetin. Pėr shkak tė presioneve psikologjiket, janė tė mundshme nervozizmi kalimtar, problemet me stomakun apo problemet me metabolizmin.


  Akrepi
  Vit i tensionit nė punė:
  Familja nga njėra anė dhe karriera nga ana tjetėr ju tėrheqin me tė njėjtėn forcė. Mos braktisni asnjėrėn prej tyre por pėrpiquni tė gjeni ekuilibrin e nevojshėm, i cili do t’ju ndihmojė ta keni mirė me tė dyja.

  Karriera: Nganjėherė pėrpjekja e madhe dhe durimi janė rruga mė e sigurt drejt suksesit. Rezultatet pozitive, mirėnjohjet dhe pikėpamjet e ndryshme tė pėrmirėsimit arrijnė valė-valė. Ju pret periudhė e afirmimit kur do tė keni rastin qė tė filloni diēka tė re nė afarizmin tuaj apo tė aplikoni disa vendime tė rėndėsishme nė periudhėn nga muaji shkurt. Me rėndėsi ėshtė qė tė keni vetėbesim tė mjaftueshėm, si edhe tė pranoni sfidat tė cilat do t’jua sjellė mundėsia e avancimit nė nivelin profesional dhe statusor nga 20 prilli deri mė 1 qershor, pastaj posaēėrisht nė periudhėn nga shtatori dhe nga tetori deri nė fund tė vitit. Pas definimit tė disa marrėveshjeve afariste apo tė statusit, situata rreth jush dukshėm do tė ndryshojė nė kuptimin e lehtėsive tė ndryshme, avancimit dhe privilegjeve tė cilat do t’i fitoni nė pjesėn e dytė tė vitit. Kushtoni kujdes periudhės nga 26 qershori, kur pėr ju fillon periudha e transformimeve pozitive, sukseseve dhe lumturisė nė tė gjitha fushat e jetės.

  Partneri: Qė nė fillim tė vitit tė ri do tė viheni nė kėrkim tė diēkaje qė keni humbur shumė kohė mė parė. Nuk ėshtė e ēuditshme qė mungesėn e saj e vini re pikėrisht gjatė muajve tė parė. Do tė ndieni kėnaqėsi tė madhe nėpėrmjet realizimit tė dėshirave tė shumta dhe jetės dashurore nė fillim tė vitit dhe posaēėrisht gjatė muajit mars. Pa marrė parasysh statusin emocional apo moshėn, lumturia ju buzėqesh nė periudhėn nga 15 prilli deri mė 9 maj, si edhe gjatė muajve qershor dhe korrik. Nganjėherė edhe ėndrrat mė tė bukura mund tė pėrjetohen edhe tė bėhen realitet, kėshtu qė ju presin gėzime tė reja jetėsore, elan emocional dhe harmoni familjare gjatė shtatorit, nėntorit dhe dhjetorit. Se lumturia dhe dashuria mund tė jenė tė magjishme dhe qė jeta ėshtė e ėmbėl nga disa “imtėsi tė magjishme” do tė bindeni posaēėrisht nė periudhėn derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj nė periudhėn nga 23 tetori deri mė 17 nėntor. Gjithė atė qė do ta realizoni gjatė vitit nė vijim, do tė ketė kuptim edhe mė tė bukur dhe epilog edhe mė tė lumtur edhe nė periudhėn gjatė tėrė vitit 2015.

  Shėndeti: Pėrsa i pėrket shėndetit kushtoni kujdes pėr tė gjitha ato patologji qė janė pasojė e stresit tė punės, nėse mund tė bėni njė parapritė duke bėrė vizita ta vazhdueshme tek mjeku pėr tė mbrojtur dhe pėr tė forcuar sistemin tuaj imunitar dhe t’iu bėjė mė tė fortė pėrballė sforcimeve qė puna dhe pėrditshmėria ju rezervon.


  Shigjetari
  Vit i kėnaqėsive:
  Melankolia qė ju pushton nė muajt e parė tė vitit do t’ju largohet vetėm nėse dilni tė argėtoheni, natyrisht duke patur nė krah njė shoqėri tė mirė. Por mos harroni tė kujdeseni pak mė shumė pėr veten.

  Karriera: Varėsisht nga qėllimet tė cilat ia keni vėnė vetes vazhdoni tė kombinoni punėn individuale dhe ekipore, sepse stilet e ndryshme dhe metodat e punės mė shumė i shtojnė mundėsitė tuaja nė drejtim tė suksesit. Periudha e volitshme qė tė realizoni disa rezultate tė arta dhe tė pėrmirėsoni pozicionin tuaj nė nivelin profesional apo statusor ju presin gjatė muajit shkurt, pastaj nga 12 marsi deri mė 20 prill, si edhe gjatė muajit qershor. Pėrpiquni qė t’i bashkoni disa ide afariste me interesat private, apo praktikisht dhe nė mėnyrė tė dobishme me kėnaqėsinė personale nė rastet tė cilat do t’ju shoqėrojnė gjatė gushtit dhe shtatorit. Jehona momentale mund t’ju imponohet, mirėpo nė kuptimin afatgjatė ēdo hap afarist tė cilin do ta bėni do tė jetė i rėndėsishėm. Do tė keni rastin e mirė qė me sukses t’i zgjidhni disa ēėshtje afariste, financiare apo pronėsore nė periudhėn nga korriku dhe gushti, posaēėrisht nga tetori deri nė fund tė vitit.

  Partneri: Patjetėr duhet tė tregoni mė shumė durim dhe sens pėr ngjarjet tė cilat do t’ju shoqėrojnė nė jetėn private apo nė marrėdhėniet me personin e dashur gjatė shkurtit dhe nė fillim tė marsit. Do tė shkėlqeni nga lumturia dhe kėnaqėsia nė periudhėn gjatė muajve prill dhe qershor. Do tė kaloni nėpėr faza tė ndryshme tė emocioneve dhe tė kėnaqėsisė nė marrėdhėniet me partnerin, posaēėrisht gjatė muajve korrik dhe shtator. Mos lejoni qė disa situata tė papritura t’ju pengojnė shumė apo t’ju zvogėlojė nevojėn tuaj qė ta bėni tė lumtur personin tė cilin e dashuroni. Ka mundėsi qė shumė herė tė ndryshoni disa vendime nė jetėn tuaj dashurore apo nė marrėdhėniet me partnerin nė pjesėn e dytė tė vitit. Kėnaqėsitė e reja dhe shpėrthimet e ngrohta tė ndjenjave sėrish ju presin gjatė muajve tetor dhe dhjetor. Shfaqja mė e bukur e lumturisė dashurore ju pret nė periudhėn derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj nga 16 nėntori deri mė 11 dhjetor.

  Shėndeti: Angazhimi shtesė fizik, shėtitja dhe relaksimi ndikojnė pozitivisht nė balancėn Tuaj tė brendshme dhe nė organizėm, andaj ndiheni mė i kėnaqur dhe mė i qetė. Janė tė mundshme dhembje tė herėpashershme tė kokės dhe rėnie e herėpashershme e imunitetit, apo ndjeshmėria nervore.

 3. #3
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Nuk e mora vesh pse e lexova kete

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Tre shenjat e fundit:

  Bricjapi
  Vit i prehjes:
  Prania e njerėzve tė dashur, bisedat filozofike rreth tė sotmes apo tė kaluarės, humori, shėtitjet ēlodhėse apo udhėtimet e kėndshme si dhe bilanci i kėnaqshėm ekonomik e bėjnė kėtė vit mjaft tė kėndshėm.

  Karriera: Nėpėrmjet iniciativės sė sforcuar dhe pėrkrahjes sė rrethit do tė keni rastin ta avanconi pozitėn tuaj afariste, statusore dhe tėrė pozitės suaj shoqėrore. Pėrpiquni qė nė mėnyrėn mė tė drejtė t’i zbatoni disa plane afariste, vendime apo qėllime tė rėndėsishme, posaēėrisht nė periudhėn gjatė shkurtit dhe marsit. Do t’ju shoqėrojnė rrethana dhe mundėsi tė mira qė tė arrini sukses nė fushėn e tregtisė apo nė disa punė publike nė periudhėn gjatė pjesės sė dytė tė prillit, pastaj nga 13 korriku deri mė 28 gusht dhe posaēėrisht gjatė shtatorit dhe nėntorit. Rrethana tė shumta do tė jenė nė favorin tuaj dhe do t’ju shoqėrojnė lehtėsi tė caktuara nė drejtim tė zgjerimit tė vėllimit tė afarizmit apo nėpėrmjet mundėsive tė reja tė investimit nė periudhėn nga7 nėntori deri nė fund tė vitit.

  Partneri: Do tė bindeni sėrish se sa ėshtė e rėndėsishme pėrkrahja e familjes, e partnerit dhe e miqve, sepse ballafaqimi me disa dilema afariste apo me problemet private ata do t’ju jenė mbėshtetje e rėndėsishme. Nganjėherė nga njohuritė jetėsore arrihet nėpėrmjet fazave graduale tė pėrvojave dhe bashkė me angazhimet e pėrbashkėta, andaj mos lejoni qė prirja pėr tė bėrė analiza, pa nevojė tė ngarkojė marrėdhėniet dashurore. Pėrpiquni qė t’i harmonizoni dėshirat dhe nevojat tuaja me tė gjithė personat e dashur qė nga fillimi i vitit, pastaj posaēėrisht nė periudhėn nga 27 shkurti deri mė 22 mars, si edhe gjatė muajve prill dhe qershor. Pavarėsisht nga statusi juaj emocional apo mosha, ju presin ngjarje tė kėndshme tė cilat do ta zbukurojnė jetėn tuaj shoqėrore, dashurore apo familjare nė periudhėn derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj nga 1 janari deri mė 6 mars. Pėrpiquni tė realizoni tė gjitha planet tuaja dashurore apo familjare nė periudhėn nga 11 shtatori deri mė 8 tetor. Do tė ndieni harmoni emocionale, lumturi dhe kėnaqėsi, e cila do tė krijojė te ju vetėbesim tė madh nė periudhėn gjatė nėntorit dhe dhjetorit. Venera do t’ju sjellė lumturinė mė tė madhe dashurore dhe sėrish do tė qėndrojnė nė yjėsinė tuaj nga 10 dhjetori deri mė 3 janar 2015.

  Shėndeti: Ėshtė e mundshme qė problemet shėndetėsore mė sė shpeshti tė jenė tė shkaktuara nga stresi i shtuar psikologjik. Dhembja e herėpashershme e kokės, rėnia e imunitetit, pengesat me tė parėt dhe me pėrqendrimin janė dukuri qė ju pėrcjellin, nėse e ngarkoni tepėr organizmin tuaj.


  Ujori
  Vit i karrierės:
  Gjatė kėtij viti do tė keni mundėsi tė dominoni nė sferėn profesionale dhe tė arrini ato qė gjithmonė keni dėshiruar. Pėrveē kėsaj, kjo ngritje do tė shoqėrohet automatikisht edhe me pėrmirėsim tė dukshėm tė nivelit tė tė ardhurave.

  Karriera: Suksesin tuaj mė sė shpeshti e ndėrtoni nė bazat e pėrbashkėta madje nėpėrmjet formave tė ndryshme tė bashkimit apo nėpėrmjet aksioneve ekipore, megjithatė ėshtė e dėshirueshme qė nė periudhėn e ardhshme tė pranoni edhe njė rol tė ri afarist i cili nėnkupton pavarėsi mė tė madhe. Do t’ju shoqėrojnė rrethana tė mira bashkė me mundėsinė e zgjerimit tė njohurive shpirtėrore dhe pikėpamjeve apo pėrvojave praktike nė periudhėn nga 2 shkurti deri mė 9 mars, pastaj posaēėrisht nga prilli dhe qershori. Kushtoni kujdes kėmbimit tė informacioneve apo kontakteve tė dobishme tė cilat do t’i keni me personat nga shtetet e jashtme. Ju presin avancimi i rėndėsishėm dhe rezultate tė mira nė punėt nga fusha e medieve, artit, argėtimit, modės, komunikimit, turizmit ose nėpėrmjet angazhimit nė sektorin privat.

  Partneri: Nė ngjarjet e ndryshme tė cilat do t’ju shoqėrojnė nė jetėn tuaj shoqėrore apo nė marrėdhėniet dashurore, pa marrė parasysh oscilimet e herėpashershme dhe disa probleme tė papritura gjithmonė do tė gjejnė zgjidhje tė mirė. Pėr ju gjithmonė ekziston zgjidhje e mirė dhe epilog i lumtur, kėshtu qė me buzėqeshje do t’i pėrcillni disa ngjarje tė rėndėsishme tė cilat nė momente tė caktuara do t’ju brengosin. Pėrpiquni qė t’i krijoni sa mė shumė kėnaqėsi partnerit, familjes dhe tė gjithė personave tė dashur, nė mėnyrė qė tė kėnaqeni nė mėnyrėn mė tė mirė nė ngjarjet e pėrbashkėta nė periudhėn gjatė shkurtit dhe posaēėrisht nga 22 marsi deri mė 17 prill. Gėzimet mė tė bukura tė jetės ju presin nė periudhėn derisa Venera tė gjendet nė yjėsinė tuaj nga 3 marsi deri mė 6 prill. Do tė ndieni entuziazėm emocional dhe nevojė qė tė ruani lumturinė tuaj intime nėn periudhėn nga 28 qershori deri nė 29 korrik. Nėse do tė dėshironi qė diēka tė ndryshoni nė jetėn tuaj dashurore apo nė marrėdhėniet me partnerin, mbase do tė keni rastin ideal nė periudhėn nga 7 tetori deri mė 11 nėntor, si edhe nė pjesėn e hyrė tė dhjetorit.

  Shėndeti: Me rėndėsi ėshtė qė drejt tė kuroni, tė shfaqni kondicion tė mirė psiko-fizik apo tė praktikoni kontrolle tė rregullta shėndetėsore. Pėr shkak tė angazhimit tė madh apo edhe sforcimit tė shtuar, janė tė mundshme dhembje tė herėpashershme tė kokės, irritime tė kohėpaskohshme tė kanaleve tė frymėmarrjes, infeksione virusale dhe inflamacioni.


  Peshqit
  Vit i ekuilibrimit ekonomik:
  Shumė shpenzime dhe detyrime pune keni pėr tė shlyer gjatė kėtij viti. Dhe kjo pasi qė nga viti i kaluar mbani mbi supe llogari tė hapura, tė cilat nė pėrfundim tė vitit tė kaluar nuk arritėt t’i mbyllnit dot.

  Karriera: Ju presin rezultate pozitive dhe avancime nė periudhėn nga 11 janari, pastaj posaēėrisht nga 26 shkurti deri mė 24 mars. Megjithatė mos harroni qė pėr fillim tė mirė janė tė nevojshme kushte tė caktuara, kėshtu qė nė periudhėn gjatė majit dhe qershorit do tė jetė i domosdoshėm zbatimi i mirė dhe pėrkrahja e dikujt tjetėr. Krahas tėrė dijes apo pėrvojės qė i keni, ėshtė e dėshirueshme qė aktivisht t’u pėrshtateni disa formave bashkėkohore tė afarizmit posaēėrisht nga mesi i vitit dhe nė pjesėn e dytė tė vitit. Kurdo qė t’ju jepet rasti pėrpiquni qė tė kombinoheni me forma tė ndryshme afariste dhe me metoda pune, sepse nganjėherė suksesi vjen nga situatat e papritura dhe nga kombinimet e pazakonshme, tė cilat tė tjerėt nuk mund t’i kopjojnė apo t’ia atribuojnė vetes meritat. Do t’ju kėnaqė njė mirėnjohje e caktuar apo shprehjet e popullaritetit nė periudhėn gjatė korrikut dhe posaēėrisht nga 15 tetori deri mė 8 dhjetor. Do tė arrini sukses nė edukim apo nė disa punė publike, si edhe nė aktivitetet nga fusha e mjekėsisė, ekonomisė, tregtisė, komunikimit, mediave apo nėpėrmjet investimeve.

  Partneri: Nė jetėn dashurore mund t’u dorėzoheni ndjenjave, dėshirave dhe epsheve tuaja gjatė janarit, mirėpo mos merrni ndonjė vendim tė rėndėsishėm nė periudhėn nga 2 deri mė 17 shkurt. Do t’ju plotėsohen lumturia e re dhe nevoja qė tė kėnaqeni bashkė me partnerin, posaēėrisht gjatė marsit dhe nė pjesėn e dytė tė prillit. Se lumturia mund tė jetė e pashprehur apo e pakapshme ose e papėrjetuar, do tė bindeni nė periudhėn derisa Venera tė qėndrojė nė yjėsinė tuaj nė periudhėn nga 5 prilli deri mė 4 maj. Nė jetėn tuaj gjithmonė ekzistojnė mundėsi tė ndryshme pėr ndonjė gėrshetim romance, kthesė tė pazakonshme dashurore apo pėr entuziazėm tė papritur tė lumturisė, andaj mos i lėshoni disa momente tė magjishme me kėnaqėsi tė veēantė tė cilat do t’ju shoqėrojnė nė pėrudhėn nga 2 qershori deri mė 1 gusht. Kėnaquni bashkė me tė gjitha lumturitė tė cilat do t’i ndani me ata tė cilėt i dashuroni apo me familjen tuaj, posaēėrisht nė periudhėn nga 4 nėntori deri nė fund tė vitit.

  Shėndeti: Pėr shkak tė ngjarjeve dinamike janė tė mundshme dhembjet herė pas herė tė kokės, nervozizmi kalimtar dhe irritimet e sistemit tė frymėmarrjes apo infeksionet virusale.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-12-2013, 10:51 AM
 2. Horoskopi Javor
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 02-12-2013, 11:28 AM
 3. Horoskopi Maja
  Nga labja nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 20-10-2013, 10:32 PM
 4. Horoskopi per vitin 2013
  Nga Auroraa nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 14-04-2013, 09:42 PM