Receta Gatimi

Ushtrime pėr dhimbjen e shpinės


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33

  Video Ushtrime pėr dhimbjen e shpinės

  Dhimbja e shpinės shtohet kur punon ulur pėr njė kohė tė gjatė por dhe kur kryen punė tė rėnda. Pėr tė parėn mjafton qė mos tė rrim gjithmon nė tė njėjtin pozicion, por shpesh here tė ngrihemi dhe te levizim. Pėr punėt e tjera fatkeqsisht shumė herė nuk mund ti evitojmė, por ėshtė e rėndesishme mos tė ngrehim pesha tė rėnda.

  Nė vijim po ilustroj disa teknika me video si te lehtesoni dhimbjen e shpinės. Ushtrimet duhet ti kryeni sistematikisht dhe me pėrsėritje.

  Video e pare eshte ne Italisht, por per ata qe nuk kuptojne ilustrohet me video.


  Video e dyte per dimbjet ne fund te shpines.  Videot ne vijim jan vetem 1 minute, dhe perseritini ēdo dite. 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  shum te sakta! kam dhe fletushka un se ne cfar pozicioni duhet ber ushrime per ata se kan prob.. ne boshtin kurrizjor

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e mOrtaja123
  Anėtarėsimi
  Jun 2011
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  703
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ne ditet e sotme pothuejse te gjith i ekspozohen nje qendrimi te gjat para kompjuterit, keto ushtrime do tna hyn ne pun te gjthve

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33
  Kompjuteri na kėputi nga mezi!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ushtrime per te rene nga pesha
  Nga ReniX nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-03-2013, 09:12 PM
 2. Nuk e perballoi dhimbjen, vetevaret 3 dite pas te dashurit
  Nga olsii nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 13-05-2012, 05:10 PM
 3. Eliminoni dhimbjen e dhėmbit pėr shtatė minuta
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-02-2012, 07:16 PM
 4. Dhimbjet e shpinės, shkaktarėt dhe trajtimi i tyre
  Nga ardona nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-07-2010, 11:20 PM
 5. Dhimbja e shpines ose e kurizit
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-01-2009, 08:44 PM

Etiketat pėr kėtė Temė