Pasi arkivuan tri pikėt e radhės ndaj Livornos, nė shtėpinė e Romės kanė nisur menjėherė tė mendojnė pėr Juventusin. I pari qė shėnjestron formacionin e Antonio Contes ėshtė kapiteni Francesco Totti, I cili nė pjesėn mė tė madhe tė lojės ndaj toskanėve qėndroi nė stolin e rezervave, sepse Garsia kėrkon ta ketė nė formė maksimale tė Martėn nė Cerekfinale tė Kupės sė Italisė.Tani presim Juventusin. Ėshtė njė sfidė e cila vlen shumė pėr ne si pėr prestigj ashtu edhe pėr kualikimin nė gjysmėfinale tė Kupės sė Italisė.

Duke iu kthyer suksesit ndaj toskanėve, Totti shpjegoi se fitorja u duk e thjeshtė pėr meritė tė futbollistėve verdhekuq, qė e vlerėsuan si duhet kėtė kundėrshtar.

Nė kampionatin tonė nuk ekzistojnė ndeshje tė lehta. Edhe takimi me Livornon mund tė komplikohej nėse nuk do tė luanim si duhet, kokulur dhe tė sigurtė, duke vlerėsuqar ēdo aksion. Ishim tė zotė dhe vetėm pėr kėtė arsye gjėrat u dukėn mė tė thjeshta.”

Nga Adi Metaliu - SuperSport