Facebook blenė WhatsApp pėr 16 Miliard Dollarė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  I Habitur Facebook blenė WhatsApp pėr 19 Miliard Dollarė

  Receta Gatimi


  Themeluesi dhe CEO i rrjetit me te famshem ne bote socjal, Facebook, sot ka njoftuar ne nje "status" ne profilin e tij ne Facebook, se ai ka arritur marreveshjen per blerjen e sherbimit per dergimin e mesazheve ne celulare, Whatsapp. Kete me pas e kane konfirmuar edhe portalet e tjera te njohura, si "TheNextWeb", "The Verge" dhe "New York Times".

  Marreveshja peshon plot 16 Miliard Dollare, te cilat ndahen ne: 4 Miliard para ne dore, 12 miliard ne aksione te Facebook dhe 3 miliardet e tjera shkojne per ekipin e WhatsApp te cilat do te jene ne stok per kater vite.

  Sic ishte lajmeruar pak kohe me pare, WhatsApp kapi shifren e 400 Milion perdorueseve aktiv ne muaj, gje qe e ben te jete sherbimi me i popullarizuar ne bote per dergimin e mesazheve neper celulare. Ne nje post ne blogun e tij, CEO i WhatsApp, Jan Koum tha se sherbimi nuk do te pesoje asnje ndryshim, bile edhe ai vete do t'i bashkangjitet grupit te Facebook.

  TheNextWeb
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga vaaldr1n; 20-02-2014 mė 04:42 PM. Arsyeja: rifreskim i titullit

 2. #2
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Pse te vazhdonte konkurencen kur ka mundesin dhe e blen?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook dėshiron tė blejė aplikacionin Waze pėr njė miliard Dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2013, 12:41 PM
 2. Google blen WhatsApp pėr 1 miliardė dollarė?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-04-2013, 10:44 PM
 3. Cisco blenė Meraki per 1,2 Miliard Dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-11-2012, 08:39 PM
 4. Sony blene Firmen Cloud-Gaming Gaikai per 380 Milion Dollare
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-07-2012, 03:02 PM
 5. Facebook tani vlen 50 miliard dollarė
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2010, 11:21 AM

Etiketat pėr kėtė Temė