Pėrpara datės 21.12.2012 temat dhe emisionet pėr fundin e botes dhe qeniet jashtėtokėsore ishin pothuajse ēdo nate. Por me vone, pas dėshtimit apo mos plotėsimit "teorisė" Maya mbi pėrmbysjen e botes para 1 viti, ēėshtja e braktis. Ne fakt personalisht me mungojnė disi kėto tema.

Shtyhet fundi i Botes
Fundi Botes nga NASA
Fundi Botes ne 2012
Po sikur Alienet te jemi vet ne!? Njerėzimi!Dhe pse shume studime/zbulime mbahen te fshehta per te mos pėrhapur panik apo dhe thjesht per mos te shfaqur te verteten, rezulton se nje individ ne kohet te lashta kishte me shume njohuri mbi yjesite se nje njeri i shkolluar sot. Ky fakt lind shume dyshime.
Njohurite e tyre mbi yjet i kane gdhendur me ne gure neper shpella ku jetonin dhe keto vizatime kane marre kuptim vetėm kur njeriu modern ka "shpikur" teleskopin!

Nga i dinin keta individ keto njohuri?
Nga studiues te ndryshėm supozohet se prejardhja jone e ka origjinėn nga yjesi miliara vjet larg Tokes. Ky eshte dhe shpjegimi i vetem mbi diturite mahnitese te njerezve te lashte!


Po ju si mendoni! Duke respektuar besimin e secilit nga ne ju uroj diskutim te kendshem! kuptohet po pati ndonje fanatik