[Guidė] Kalimi nga iPhone nė Android pa humbur tė dhėnat!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 14 prej 14
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Rregullo [Guidė] Kalimi nga iPhone nė Android pa humbur tė dhėnat!

  Receta Gatimi  Adhuruesit e iPhone janė ndėr fansat mė besnikė, por autoriteti i Android ka menduar tė publikojė njė guidė praktike pėr atė minoritet pėrdoruesish qė mund tė kenė interes tė ndryshojnė sistemin e tyre dhe tė kalojnė nė Android.

  Guida pėrmban 5 seksione tė rėndėsishme ku udhėzon pėrdoruesit si tė transferojnė kontaktet, kalendarin, fotot, uebfaqet e preferuara dhe kėngėt nga iPhone-ėt nė pajisjet e tyre Android. Pjesa mė e madhe e transferimeve mund tė realizohen lehtėsisht nėpėrmjet shėrbimit iCloud tė Apple, i cili ruan kontaktet e iPhone-it, eventet e kalendarit dhe disa tė dhėna tė tjera tė rėndėsishme.

  Nė fakt, e vetmja pjesė ku nuk pėrmendet iCloud ėshtė tek rekomandimet pėr transferimin e fotove nga njė iPhone nė njė pajisje Android, e cila mund tė realizohet me ndihmėn e njė kablli USB duke pėrdor kompjuterin tuaj si ndėrmjetės. Nė guidė thuhet gjithashtu se edhe pėr transferimin e muzikės nuk ėshtė i nevojshėm iCloud pavarėsisht se ky shėrbim konsiderohet si mėnyra kryesore pėr ruajtjen e kėngėve tė blera nė iTunes.

  Mesa duket, nė qoftė se ndiqni ashtu si duhet kėshillat e Autoritetit tė Android kalimi nga iPhone nė njė smartfon tė ri Android nuk ėshtė aq i komplikuar sa mund tė tingėllojė. Guidėn e plotė mund t’a gjeni duke klikuar nė kėtė link


  PCWorld Albanian

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Perfekte! Welcome to Android

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Perfekte! Welcome to Android
  haha, iOS 4 LIFE!!!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Akoma tek 4 ke ngel

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Akoma tek 4 ke ngel
  hahahahahahaha

  Eee, ne bejme revolucion me vetem 1 version te iOS

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ndonje lajme per Nexus 6 apo iPhone 6?

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ndonje lajme per Nexus 6 apo iPhone 6?
  Per N6 e lexova para do ditesh qe Motorola e kish marr persiper! Ndersa iPhone 6 po flitet qe do t'del ne 2 versione: 4.7" dhe 5" (dicka jo fort e besueshme...) sidoqoft, une u regjistrova n'list per me marr

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Pse ka dal lista zyrtare per te prenotuar iPhone 6?

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Pse ka dal lista zyrtare per te prenotuar iPhone 6?
  jo direkt, po mu m'tha 1 shok qe "ekziston" ajo mundesi dhe thirra te Apple AT e u regjistrova n'list qe kur te vije me lajmerojne per me marr! Dmth si lloj "para-rezervimi"

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ehe, kuptova ... po sikur mos te pelqej

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha! Nuk ka "mospelqime" tek Apple!

  Ti me S5/N5 te cila je?

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Un spo e le linjen Nexus nje here per nje here! Dhe pse S5 po me prish disa here mendjen

 13. #13
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  hahaha! Edhe mua me ka terhequr shum ne fillim kur u prezantua, por me vone e pash qe ne krahasim me iPhone 5S nuk eshte asgje! Kjo linja e Android fakt qe te jep shume mundesi zgjedhjeje, por asnjera nuk eshte "premium kualitet" sikur iPhone! (:

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Gjithesesi Anroid L do jet me FUN!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Windows: Kalimi ne Windows 8 pa humbur skedaret dhe dokumentat
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-12-2012, 04:36 PM
 2. [Guida] Si tė kaloni nga iPhone nė Android
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-12-2012, 06:28 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-10-2012, 03:00 AM
 4. iPhone dhe iPad nė Android?
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-11-2010, 10:47 PM

Etiketat pėr kėtė Temė