Te mendosh per Ubuntu 14.10 nuk eshte shpejte! Lėshimi final pritet ne Tetor, siē e ka zakon Canonical! 2 Versione ne vit pėr secila me risi te veēanta!

Beta e Ubuntu 14.10 ėshtė gati pėr shkarkim dhe mund ta provoni ne kompjuterin tuaj apo ambient virtual.

Gnome ėshtė e reja e kėtij version, por pa harruar dhe pėrditėsime te bėrthamjes dhe aplikacioneve ne ambientin e punės.Plasma 5 desktop eshte i disponueshme ne plataformen Kubuntu 14.10 beta.

Shkarkoni versionin qe deshironi te Linux Ubuntu!