Receta Gatimi

Shkaku i Windows 95, nuk do tė ketė Windows 9!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23

  Djallėzore Shkaku i Windows 95, nuk do tė ketė Windows 9!
  Ajo qe ndodhi aq papritur sa qe askush nuk e kishte marre me mend, ishte lansimi i Windows 10, kur ne fakt ishte lajmeruar qe do te lansohet versioni 9!

  Sipas disa thashethemeve nga zhvillues te Microsoft, ky shkak i "tejkalimit" te Windows 9 ka ndodhur per arsye te Windows 95! Ēfare do te thote kjo me detajisht? Kjo jep te nenkuptohet se ne kodimin e Windows 9 kishte ngjajshmeri me ate te Windows 95 dhe 98 gje kjo qe do ta rrezikonte sigurine ne Windows 9!
  Sipas ekipit te Microsoft zhvillueseve te Windows, menyra me e mire e kalimit te ketij problemi ishte te "tejkalohej" Windows 9 dhe te dalin direkt tek 10-a! Rreth ketij lajmi kane shkruajtur edhe zhvillues dhe programere te tjere neper rrjete te ndryshme socjale, shembull Jeff Atwood ish themelues i Stack Exchange ka shkruajtur nje tweet (cicerim) ne Twitter, ku ka thene se ky rast i kujton kohen kur edhe Intel kishte probleme te tilla me Windows 2000!


 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  E cuditshme me duket,dhe prap se kuptoj mir earsyen e tejkalimit te nje numri nga 8 8.1 dhe 10

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ne Windows 8 Store nuk do te kete lojera +18!
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-10-2012, 10:42 PM
 2. Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 18-04-2012, 09:40 PM
 3. Windows 8 do te kete mbi 190 Gjuhe
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 01:17 PM
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-02-2012, 06:29 PM
 5. Windows 8 do te kete Internet Explorer 10 te integruar?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 06:50 PM

Etiketat pėr kėtė Temė