....Mik i larget....


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
 1. #1
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  ....Mik i larget....

  Receta Gatimi

  Sot dielli lindi ndryshe…kishte munguar ngrohtesia e tij ne qytetin tim…shpesh kam permendur se adhuroj shiun…por nuk mund te mohoj faktin se dielli me dhuron shume energji dhe ngjyra Brenda meje…
  Ecja pergjat trotuarit sigurisht sic ndodhe perhere te jete I mbi populluar..e ajo cfare me pelqen tek ata jane veshjet me ngjyra…e ne ditet me diell duket sikur ngjyrat mbi lekuren e tyre shperthejne duke krijuar ate cfare te duhet…piktur perfekte ne syt tu…qe jane vazhdimisht te etur per nuanca ditesh si keto…
  Ndjeja nje perkedhelje te lehte ne fytyre…kur dielli dhe era behen bashke…nuk ka se si te mos e dashurosh perkedheljen qe te ofrojne…

  Kam disa kohe qe ve re tek personi im…nje heshtje…nje thellesi mendimesh qe me dergojne shume larg…
  E doja me teper ate vajzen e shdervjellte Brenda meje…se sa kete vajze…qe ka filluar te rend qetesisht ne nje ritem qe nuk e njihte…te ngadalte ndoshta…perhere I merrja gjerat me nje ritem dhe shpejtesi…sa ndoshta edhe koha vete nuk mund te me ndalte dot…
  Pastaj ne qetesi te mendimeve…ulem sic me ndodhe perhere buze detit…ndjej nje paqe te brendeshme perball tij…sa nuk do te doja te largohesha…humbas totalisht sa nuk di te rend me drejt nje dite qe ka per te vazhduar edhe ne gjysmen e saj…
  Fillova te mendoj dhe te me kujtoheshin copeza momentesh ne jeten time…sa eshte e veshtir te ndalem…sidomos ne ato grimca te shkurtra por ne thelb teper te medha…
  Njerezit ne pergjithesi…jane te ngjashem…te pakten fjala “njeri”I permbledh te gjitha …por nuk mund te them te njejten gje…per disa njerez te vecant ne jeten time…teper te vecant…

  Ketu I referohem nje miku,nje shoku,nje dashurie,nje mikeshe,pra kujtdo qe ka lene gjurme te thella tek une…nuk mundem ti anashkaloj te pakten kete here bindshem theksoj se nuk dua ti anashkaloj…por I sjell ndermend me shume se sa duhet…me deshiren me vehte sigurisht…
  Ne jete do takohesh me shume njerez…me thonte xhaxhai im…I adhuruari im…mesuesi dhe miku im…
  Do takosh kaq shume njerez…dhe disa prej tyre do te len gjurm e dashur… ne shpirtin tend …sepse menyra se si do te te bejne te ndihesh do jete e pa pershkrueshme…sidmos ata qe nxjerrin me te miren prej teje…ata ti thjesht nuk mund ti harrosh…
  Nje dite po bisedonim qetesisht ne nje bar kaffe dhe e pyes?...i therras ne emer sic I therras perhere…
  …mund te me thuash se si mund ti largojme disa njerez nga mendimet?!...ose jo kete por si mund te afrohemi me ta…kur vihet re nje distanc mes teje dhe tyre?...
  Ai buzeqeshi dhe me tha:…shpirti im…per te harruar eshte e veshtir…sikunder eshte e veshtir te afrohesh serisht me ta…ajo cfare mund te besh eshte te bisedosh me ta…ti japesh vetes dhe personave qe ke perzemer mundesine e nje bisede…te ndihmon me beso…ne rast se nuk arrihet me ajo qe ishte…te pakten ju do te jeni te qete mes jush…te qete shpirterisht…
  E pa mundur I thash…te pakten ne kete drejtim eshte e pa mundur…nuk mund te bisedoj me askend…dhe te mendosh se ajo cfare me bene te ndihem keq eshte se asnjehere nuk u ofenduam…fyem…u larguam ne nje menyre te till pa fjale…ashtu qetesisht…
  -po ti cfare ndjen tani?...me pyet
  -ndjej se me mungojne...bisedat me te…me mungojne shakat me te…me mungojne te gjitha…ose ato kundershtimet e theksuara…me mungojne….kur e pershendesja c’do dite…kur e pyesja nese ishte mire…ishte miku im me I mire…te pakten me te e zhvishja shpirtin ndryshe…pa komplekse…

  -miku?...me pyet serisht
  -po mik…asgje me shume se sa kaq…ishte miku im me I mire…dhe po ta mendosh ndoshta ky ka qene shkaku I largimit tone…sepse une e shihja si mik…ai si dicka me teper…qe nuk ma tha kurr..ama e kuptoja…megjithse fillova ta kuptoj shume vone…por e kuptova…dhe cfare rendesie kishte…ai nuk ishte me si me pare…une gjithashtu…
  Degjo xhaxhi!!...une e kisha shume per zemer…por e shihja si mik…ne asnje moment nuk e pash ndryshe…ose ndoshta keshtu mendoj une…se di…por tani qe jam e kthjellet jam e bindur se keshtu ishte…une I adhuroja bisedat me te…shakat me te…sidomos kur kundershtoheshim…kjo ishte ajo cfare me teper adhuroja tek ai…biorrymat tona…

  Pastaj xhaxh…ti e di se njeriu me zemer dashuron cmendu dhe vec njehere dhe ti č di dashurine qe kam per te shtrenjtin tim dhe ti I di pa fundesite e dashurise sime per te…ate qe me ka ndjekur per kohe me radhe si hije…qe sa here largoheshim.. afroheshim edhe me shume….ne kemi gjuhen tone te perbashket qe vetem ne e kuptojme…e dua sa edhe vete jeten time…por kete here nuk po flas per Te…sepse gjithmone per te jam shprehur....por kete here po flas per nje mikun tim…ate qe me plot bindje e quaj mik…
  -Degjo e dashur,nga kjo cfare me the dukej qarte se ndoshta miku yt nuk te ka pare sic ti ate…dhe duke u larguar ka menduar se do jeni me mire…ose me sakt do jete me mire…duke mos komunikuar fare me ty…

  -mbase ke te drejt…ndoshta eshte me mire keshtu…per te…se per mua jo…mua me mungon…I kisha rrefyer per detaje ne jeten time…edhe pse nuk me kundershtonte…mundohej te me bindete se c;do gje ishte mire…ai ne nje moment ose ne nje tjeter e shfaqte haptasi pa perputhjen e mendimeve me mua…kur e shihte se une isha arsye veshur…
  Ai eshte shpirt artisti…ka nje menyre te te shprehuri sic une e adhuroj…nuk eshte njeri I zakoshem…eshte njeri qe ka vuajtur ne jete…dhe perpos kesaj ja ka dal…por ajo qe une kam patur inat tek ai eshte se eshte pak paragjykues…del ne perfundime pa u menduar mire….eshte I prer dhe kjo me bezdiste…te pakten ne nje moment…filloi te me bezdiste kjo gje…kur filloi te fliste jo me zemer…por mendje…kjo sjellje e tij me lendoi paksa…
  Nje dite jo shume te larget I thash se une te lexoj pertej fjaleve…dhe ai si I hidhur qe eshte me tha se “nuk mund te lexosh njerezit…pasi ndryshimi I tyre ne pak kohe…te del jasht parashikimeve”…kjo ishte me tendenc e di?...

  Ose kur filloi te pergjigjej jo me zemer serisht…por me mendje…me kundershtonte por ne nje menyre te ashper…jo me ate qe me mesoi vete…me kundershtime te bukura…ate qe une perfundoja perhere duke qeshur….
  Miqesite e verteta jane te bukura xhaxh…une te pakten ato pak miq qe I kam thene vetes…qe keta jane miqte e mi te vertet…e kam thene me bindje…me zemer…sepse jam bindur vertet se ishin te tilla…
  Ai eshte treguar I ftohte dhe I hidhur me mua…me ka marr inat une e di…por asnjehere nuk kam kuptuar pse…por ajo cfare ndjej eshte se me mungon shume…sikunder c’do here me ka munguar shpirti dhe shoqeria e tij e paster…
  Une nuk reagoja nga “fjalet shigjetat” e tij te hidhura…por I merrja qetesisht…sepse nuk lexoja kurr fjalen…por shpirtin e tij…qe edhe pse eshte inatosur me mua…I mungoj…une e ndjej…
  Une ne jete kam shume miq e di…por atyre qe ju zhvesh shpirtin I kam te rrall…dhe ata qe I vlersoj per mua jane te pa vdekshem…edhe nese me kthehen kunder pa arsye…une serisht I vlersoj…
  Zbute inatin Brenda teje te lutem…mundohu ti besosh kesaj vajze qe flet perhere me zemer te hapur…qe cdo urim per ty e bente me zemer…e qe per ty ka uruar me te miren…

  Kam patur arsyet e mia qe ndoshta te qendroja ftohte dhe ti I di…por kjo nuk ka ndryshuar asgje…sepse ne biseden e fundit une te thash…
  “njerezit mund te ndryshojne…mund te dobesohen…shendoshen…mund te ndryshojne edhe emrin…por karakterin dhe shpirtin nuk do ta ndryshonin kurr”…e fakti se disa miq e njerez te perzemert nuk I pershendesim c’do dite…nuk do te thot se I kemi harruar”…mbaje mend kete…
  Njeriu ndryshon miku im…ndryshon shume…por ajo cfare mbetet thell dhe e vertet Brenda tij jane…respekti dhe perzemersia ndaj dikujt…
  Mos me mbaj me inat pa arsye te lutem…ndoshta ke arsye…sepse nuk te kam pare me syrin qe do te doje ti…por me beso se je miku dhe njeriu me I vertet qe kam njohur ne jete…te pakten me mua I ke patur perhere bisedat e hapura…pa dorashka….
  Ti meriton me te miren…sepse une te kam thene se je shpirt thesar…por largoje inatin nga zemra se nuk eshte per ty…nuk eshte pjese e jotja…

  Aq me pak te mbyllesh ne vetvete…duke bere njeriun indifferent qe nuk eshte…
  Ti e di se te lexoj pertej fjaleve…dhe je teper I heshtur…madje I inatosur me mua…
  Por une do te te them…se per nje sjellje te caktuar…ndoshta kemi arsye…por edhe pa arsye…arsyeshem duhet te pranohet…
  Me jep mundesine te te sheroj zemren…inatin tend te pa emer ndaj meje…sepse e di qe vetem une mund ta beje…ti je miku im me I mire…nuk po them “ishe” sepse nuk eshte e vertet…ti “je” dhe kjo eshte e verteta absolute…sikunder ke qene perhere…
  Me duhej shume forc ta beja kete shkrim…ti e di se une mbaj edhe “hunden” perpjet ndonjehere….nuk bindem lehte…por kam kuptuar se me njerez te mire…miq te mire…qe te bejne te ndihesh vetvetja…krenaria eshte idiotesi…une jam krenare per shume gjera ne jete…por per njerezit me shpirti dhe zemer te mire…une jam totalisht e pa fuqishme…dua te jene pjese e imja serisht…nese jo…atehere xhaxhai im kishte te drejte…”ndihesh ne paq me vehten”..

 2. #2
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Bukur shume ....!!!!!

  Me pelqeu edhe shkrimi ..hahahahaaaa

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahhaa aaa ti aaaa....me vjen mire se pari qe e ke lexuar...hahahaha ishte e nevojshme te behej gjithe kjo per te bindur veten se duhet te shkruhen disa gjera qe te dihen?....hahahaha disa gjera dihen dhe pike...mirpo "firmat" ndihmojne ne vertetesine e nje dokumenti...
  Uroj ta kesh marr si pozitive

 4. #4
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Sa bukur i ke rendesi cdo fjal o mjalt

 5. #5
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahhaa aaa ti aaaa....me vjen mire se pari qe e ke lexuar...hahahaha ishte e nevojshme te behej gjithe kjo per te bindur veten se duhet te shkruhen disa gjera qe te dihen?....hahahaha disa gjera dihen dhe pike...mirpo "firmat" ndihmojne ne vertetesine e nje dokumenti...
  Uroj ta kesh marr si pozitive

  Edhe kur lendohem mendoj pozitivisht , edhe kur me pelqen dicka e kerkoj pozitivisht ,edhe kur me mungon dicka e plotesoj me gjera pozitive , por jo cdo gjendje te con ne pozitivitet ,ekzsiston edhe poli i kundert ,,rendesi ka qe te terhiqen hahahaaa.,
  te vetmen gje qe e mendoj dhe e besoj realisht eshte se" Nese mendon te fshehesh dicka nga vetja ,kurre nuk do ta kuptosh se kush je ....anyway me pelqeu edhe shkrimi hahahahahaha

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Hahahahahahaha!...
  Po e filloj romanin tim vetem uroj ta kuptosh serisht pozitivisht hahahaha…
  Fakti qe reagove qetesisht dhe pa “shigjetat fjalet” e tua…sigurisht e mora me mend se shkrimin tim e ke marr pozitivisht…dhe per kete ndihem mire…madje shume mire…

  Une jam treguar e qarte ne rrefimin tim…se ndoshta pertej unit…egos…krenaris…egziston dicka me e rendesishme dhe e vertet…ajo te te paturit perzemer dike…respect per dike…dhe me beso se kjo eshte me e lart se inati yt dhe inati im I pa emer…

  Sigurisht,e pranoj se ndoshta pa vetdije te kam lenduar…sepse te jesh I bindur miku im…se me vetdije nuk do ta beja kurr…e fundit gje qe do te doja…eshte te lendoj nje njeri…aq me pak dike qe ushqej respect te pa fund…
  Por sic e shpreha…jemi njerez ne fund te fundit dhe disa gjera thjesht nuk I shmangim dot…ndoshta eshte me mire…sepse kjo forcon edhe me teper miqesine…ate qe une e quaj te shenjte…
  Une di te te them se me ke munguar…bisedat me ty kane qene te verteta…dhe rrall here ndodhe qe dy njerez te njohur nga hici te flasin per grimca nga jeta e tyre….me besimin dhe mirkuptimin me te plot…per jetet e tyre te “koklavitura” hahahhahaha

  Mirpo une nuk do te te kerkoj te shpjegosh pse me flisje ashper ndonjehere…madje qe kur kuptove se kush isha une…fillove te me gjuaje me fjale qe jo pak here kane perlotur syt e mi…sepse e di cfare me lendonte…fakti qe nuk flisje ti…por truri yt I inatosur…me ato 1001 pse-te e tua…hahahaha nuk mund ta mohosh ti e di se te lexoj mire…te pakten tyyyyy…hahahahhaa…te lexoj mire…ate inatin tend e lexoj mire hahahhaa…inatin qe ka filluar te zbutet…dhe sa do zbutet thuaj…hahahahaha

  Landi…ahhh ti aahhh…hahahaha je I poshter perfundimisht…isha matur kaq e kaq here te te shkruaja nje te vertet absolute…por ndoshta nuk kishte ardhur koha…tani erdhi…

  Megjithse kam qene e bindur se ti as qe I lexoje shkrimet e mia…se di pse e kisha kete bindje…dhe e kam…se di…madje edhe kete dyshoja se do ta lexoje…por thash me vehte…e lexon ose jo…une mikut tim do ti rrefej se e kam mik shume te mire…heret ose vone ai do ta lexoj…

  Uroj te mos lodhesh nga romani im…gjithsesi une te paralajmerova…hahahaha qe te mos trembesh nga rreshtat e gjate…megjithse duhet ta dish se nese ka dicka qe di ta beje mire eshte pikerisht kjo…te mbush fletet e bardha…hahahaha
  Fjalise qe ke nenvizuar po I pergjigjem thjesht!!...Te jesh I bindur se vetem ndaj vetvetes njeriu nuk mundet te fshehi dicka…mund te anashkaloj ta pranoj…ta kuptoj…por qe e ka te qarte e ka…per cfare do lloj situate…

  Te uroj dite te bukur miku im…shpresoj qe per ty ende te kem mbetur dhe te jem e till…dhe faleminderit qe me lexove!!!...

 7. #7
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Po e nis nga fundi , me pelqen termi "mik", me acaron "shok", kjo do te thote qe .......

  Nuk lodhem se lexuari e as se shkruari te cdo lloj zhanri qofshin, dhe ne autostraden time te mendimeve e leximeve rralle rreshket degezim pa e vene re , pra bindja bie poshte ......
  Edhe nese ka pat keqkuptime ,fajin e ke pas ti hahahahahahaahahaaaa (shaka kjo) nuk e besoj jo ,tek nje njeri te cilit i beson sadopak arome sekreti ,ndjehesh pak i "tradhetuar" kur shikon luhatje, e qe ne fund te fundit jane te justifikueshme e te pranueshme kur situatat atmosferike (hahahahahahaaaaaa) e imponojne ,, te jap te drejte 100%,

  Thua e mar me pozitivitet e sportivetet ,po si mund ta marr ndryshe ? nese dy njerez te kulturuar (pa modesti fus edhe veten hahahahaaaa) do vepronin ndryshe ,,cfare pret te ndodhe me shtresen tjeter ????

  Tani sa per "shigjetat" mos u ngut shume them une ,se na ka qelluar qe korsite tona te shkojne paralel ne kete periudhe , nese fillon kryqezimi i tyre ,harqet nuk do reshtin se nxjerri shigjeta hahahahahahaaaa
  Sinqerisht me vjen mire ,kur me dike kuptohem ne ajer hahahaahaaa nuk po perdor termin qe ti e di tashme ...
  Shkruajta gjate edhe une ndoshta, po prap them ,pse vetem ti do shkruash romane ? hahahahaaaa

  Dite te bukur pac edhe ti MIKJA IME ...faleminderit qe do me lexosh ..!!

  Ah harrova , me pelqeu edhe shkrimi ...hahahahahahaaaaa

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Hahahahahhahahahahahaa sa qesha…Dhe te mendosh se kam nje parandjenje te jashtzakonshme me beso…
  Gjithsesi si fillim po e filloj me Mirmbremaaaa miku im… pastaj vijon romani hahahhaha…

  E kisha lexuar 2 here fjalen “shume I bukur shkrimi” dhe qeshja…hahahahhaa…e me vehte thash: Nese ma thote edhe njehere ATEHERE…do pare kjo pune hahahahahha beje shaka …uauuuu cfare njeriu jam…nuk e di se si me ndodhe kjo…por ka raste qe
  I parandjej disa gjera…kur ato pastaj nuk vonojne te vertetohen…hahahaha…

  Ndihem pa mas e lumtur e gezuar e shume e shume ndjesi te tjera te medha positive nga fakti qe me kupton…qe njeriu qe njoha une perpara dy vitesh ka mbetur po ai njeri…dhe sigurisht respektit I shtohen dozat…
  Hahahhaa sa per ceshtjen e fajit…po e marr une…hahahahhaa sepse nuk te rrefeva qe ne fillim se cila isha…por sic e the edhe ti factor te jashtem…hahahahahhaha ndikojne ne luhatjen dhe ndryshimet e njeriut…
  E di cfare me gezon me teper?!...fakti qe therrmova akullin tek ty…jam e gezuar vertet…sepse e di qe je njeri I mire ….sepse je I drejte…qe sado qe nuk flisnim une e “lexoja” trishtimin tend…

  Dhe kjo eshte ajo cfare kam dashur tek njerezit e perzemert…tek njerezit e mire…tek njerezit qe ushqej nje respect dhe miresi te pa fund…kete kam dashur…vetem vetem buzeqeshje dhe aspak trishtim tek ata…
  Dhe nga tani e tutje kete kerkoj edhe nga ti…qe te jesh ai qe ishe…I qeshur dhe plot jete…pa “shigjeta” pleaseeee hhahahahahhahaa I kam inat…

  Ai djali muzik dashes…poeti…artisti…dhe sigurisht miku im me I mire…te jete perhere I buzeqeshur…
  normale qe do te te lexoja…ke postu ne temen time apo harrove? hahahahahhahahahahahahhaha te bejme pak shaka…se na kane munguar…sinqerisht…

  E di?...kur e mendoj qesh me vehte hahahahahhaa…une e urte e shkreta si perhere…ti I “hidhur” si asnjehere…gjithsesi sic ta thash edhe per .lotesha ndonjehere…por pastaj qeshja…I thoja vetes…ejjjj o shushk…ai I ka vetem fjale…se nuk I mendon vertet ato qe te thot…e bene vetem te te acaroj ty…te luaj me durimin tend hahahahahha…dhe do ti qe dola e fort une hahahahahhahahahaha…

  Spjegimi eshte I qarte miku im…me njerez qe je vetvetja…nuk ka vend per meri… inate…jo jooo…ka vetem vend per shaka…mirkuptim…dhe buzeqeshje…
  p.s dhe mos me thuaj me shkrim I bukur hahahahahhahahahahahhahahaha

 9. #9
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  me emocjonuat me keto shkrime , me trishtuat me bet te qesh me zy nga hahhahaha e tuaj po ca beni mo se na keni ber koken daulle oj mike o shoki

 10. #10
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  hahahahahahhaha epo keshtu jemi ne moj rrushe...flasim me zemer dhe jo me fjale....

 11. #11
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahahahahhaha epo keshtu jemi ne moj rrushe...flasim me zemer dhe jo me fjale....
  veq suksese se jeni ne rrug te mir

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  oooooooooooooooopaaaa njehere.... ne rruge te mire per cfare...se ti je nje dhiiiiiiii tiiiii....

 13. #13
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  oooooooooooooooopaaaa njehere.... ne rruge te mire per cfare...se ti je nje dhiiiiiiii tiiiii....
  un dhiiiiiiiiiiiiiiii kur moj un jam princesha ,keshtu me ka then princi mu: Ai nuk genjen o zogu..dhi je ti nr 1 dhe labja nr 2

 14. #14
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Hahahahahhahahahahahaa sa qesha…Dhe te mendosh se kam nje parandjenje te jashtzakonshme me beso…
  Gjithsesi si fillim po e filloj me Mirmbremaaaa miku im… pastaj vijon romani hahahhaha…

  E kisha lexuar 2 here fjalen “shume I bukur shkrimi” dhe qeshja…hahahahhaa…e me vehte thash: Nese ma thote edhe njehere ATEHERE…do pare kjo pune hahahahahha beje shaka …uauuuu cfare njeriu jam…nuk e di se si me ndodhe kjo…por ka raste qe
  I parandjej disa gjera…kur ato pastaj nuk vonojne te vertetohen…hahahaha…

  Ndihem pa mas e lumtur e gezuar e shume e shume ndjesi te tjera te medha positive nga fakti qe me kupton…qe njeriu qe njoha une perpara dy vitesh ka mbetur po ai njeri…dhe sigurisht respektit I shtohen dozat…
  Hahahhaa sa per ceshtjen e fajit…po e marr une…hahahahhaa sepse nuk te rrefeva qe ne fillim se cila isha…por sic e the edhe ti factor te jashtem…hahahahahhaha ndikojne ne luhatjen dhe ndryshimet e njeriut…
  E di cfare me gezon me teper?!...fakti qe therrmova akullin tek ty…jam e gezuar vertet…sepse e di qe je njeri I mire ….sepse je I drejte…qe sado qe nuk flisnim une e “lexoja” trishtimin tend…

  Dhe kjo eshte ajo cfare kam dashur tek njerezit e perzemert…tek njerezit e mire…tek njerezit qe ushqej nje respect dhe miresi te pa fund…kete kam dashur…vetem vetem buzeqeshje dhe aspak trishtim tek ata…
  Dhe nga tani e tutje kete kerkoj edhe nga ti…qe te jesh ai qe ishe…I qeshur dhe plot jete…pa “shigjeta” pleaseeee hhahahahahhahaa I kam inat…

  Ai djali muzik dashes…poeti…artisti…dhe sigurisht miku im me I mire…te jete perhere I buzeqeshur…
  normale qe do te te lexoja…ke postu ne temen time apo harrove? hahahahahhahahahahahahhaha te bejme pak shaka…se na kane munguar…sinqerisht…

  E di?...kur e mendoj qesh me vehte hahahahahhaa…une e urte e shkreta si perhere…ti I “hidhur” si asnjehere…gjithsesi sic ta thash edhe per .lotesha ndonjehere…por pastaj qeshja…I thoja vetes…ejjjj o shushk…ai I ka vetem fjale…se nuk I mendon vertet ato qe te thot…e bene vetem te te acaroj ty…te luaj me durimin tend hahahahahha…dhe do ti qe dola e fort une hahahahahhahahahaha…

  Spjegimi eshte I qarte miku im…me njerez qe je vetvetja…nuk ka vend per meri… inate…jo jooo…ka vetem vend per shaka…mirkuptim…dhe buzeqeshje…
  p.s dhe mos me thuaj me shkrim I bukur hahahahahhahahahahahhahahaha
  Kam dy arme te fuqishme kur merzia lajkatare perpiqet te me fuse ne rrethin vicioz te saj ....
  Meditoj ne indiferentizmin tim aq shume saqe mbyllet cdo porte per te me manipulu, dhe kam nje instrument tingull te cilit i dorezohem pa kushte e i japim aq shume njeri-tjetrit saqe vetem ciklonet mbinatyrore na ndajne .
  E pranoj qe shpeshhere mund te jem indiferent ,por kjo nuk do te thote qe jam i merzitur ,perkundrazi perpiqem te vezhgoj me stil, nje tregim nje shkrim qe e pranoj kane shume stil...se mos je stiliste robo ??? hahahahahaaa

  Me leje mesuese ta them ?? me pelqeu edhe shkrimi hahahahahaaaa

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Erinaa Lexo postimin
  veq suksese se jeni ne rrug te mir
  Padyshim qe jemi ne rruge te mire , thene kjo nga nje mike qe na e do te miren ...hahahahahaha

 15. #15
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Hahahahahahaha me vjen mire qe posedon arm te forta....kjo eshte gje e mire....

  jo jo nuk jam stiliste hahahahahha...mendoj se me shume se sa stil shkrimet e mia kane realen brenda tyre...hahahahhaha por me sa duket nga te shkruajturit te tepert i beje edhe me stil hahahahahaha

  hahahahahahaha po xhani mesueses thuaje...por e fundit ama hahahahha

 16. #16
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Shkrim i shkurter anormal per ty ..nuk mund te te them ..hahahahaaaaa

  Te shkruash surealizem don fantazi , te shkruash realizem don stil madje shume bile ,ketu biem dakort besoj ..(e di qe do e nxjerresh nje kundershti hahahahahahaha)

  nuk di nese akoma duhet te mbetet ne fuqi "Mik i larget" ?? jo per gje po largesite kilometrike tashme i kane lene vendin largesive te aferta ,ashtu sikurse nje nxenes ka mbi tavoline globin qe e rrotullon dhe e stopon ne vendin dhe momentin qe do ..

  Gjithsesi have a nice time !!!!

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Hahahahahhahaha me ndodhe..qe shkruaj ndonjehere shkurt edhe une….por e di kur me ndodhe kjo?...kur nuk di cfare te shkruaj…sepse sikunder shkruaj pa mbarimisht…ka momente qe edhe mua si gje e gjalle qe jam me ngecin fjalet e s’me dalin per qamet hahahahhaa

  Hahahahahahhaa I poshter je…cfare te beje e kam te theksuar “kundershtimin” sidomos me ty…se di pse me lind natyrshem…hahahhaha…kete se kam kuptuar asnjehere…qe nese ka nje njeri qe kenaqem kur kundershtoj…je pikerisht ti hahahahahha…keq me vjen por jam pa komplekse kunderejt fjales une…I them gjerat sic I mendoj dhe ndjej…hahahahha
  Edhe qe the ti…e vertet deri diku…realizmi do stil…e pranoj…por po shtoj qe stilin e ketyre lloj shkrimeve jo te gjithe arrijne ta kuptojne (pa varsisht se jane me te qarta sa edhe vete uji)… mirpo e di pse?!...sepse qe te dallosh kete duhet te njohesh mire thellesisht njeriun qe I shkruan…natyren e tij…shpirtin e tij…etj

  Dhe me beso se nga te gjithe ata qe me lexojne…komentojne…nuk kam lexuar asnjehere dicka te till…kam marr vetem komplimente te tipit…”bravo” “shume bukur”…”fantastic me pelqeu”…e te tjera budallalliqe si keto…(dhe ketu nuk I referohem forumit,por kur shkruaj ne “fan page” tim qe po beje diku tek 6 muaj qe e kam hapur)…
  Por fakti qe ti e vure ne dukje dicka te till…e adhurova ne pa mas…pa varsisht se e ktheva ne shaka komentin tim te djeshem…por thell Brenda meje u ndjeve mire…qe nuk lexon ne siperfaqe…por si perhere ke aftesine ti vendosesh piken mbi “I” gjerave….nuk di cfare te shtoj me teper…jam e qarte besoj hahahaha

  Ah,sa me pelqeu fraza e fundit…”mik I larget” I referohesha jo km hahahahha…por largesise se brendeshme…akujt…indiferentizmi…mes nesh…inatin hahahahahaha e gjera te tjera negative si keto..
  Mirpo ti si nxenes I mire qe je hahahahaha…merr nje stilolaps…ose nje kolor me mire….dhe ngjyrosi largesit hahahahhaa….qe u thyen tashme…je mik I afert….fakti qe me lexon pertej fjaleve…per mua flet shume…vetem miqte e vertet mund ta bejne…ata qe te njohin mund ta bejne…dhe ketu bie posht praktika qe ata qe ke fizikisht afer te njohin se cili je…nuk eshte e vertet…te njeh mire ai qe te lexon shpirtin dhe jo jasht saj…

  Dite e fundjave te bukur edhe per ty miku im…shijoji…merr me te miren e dites tende….

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  vuajtja ??? budallaqja! paska qene iluzion !........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Enderr e larget
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 02-05-2012, 05:09 PM
 2. Udhėtim nė Fierin e afėrt dhe tė largėt
  Nga Kliton nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-01-2011, 11:16 AM
 3. Kaka dhe Ibra? Nje enderr e larget per Milanon…
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-03-2010, 01:02 PM
 4. Zbulohet ylli mė i larget nga Toka!
  Nga kristimcs nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-06-2009, 12:37 PM
 5. Arome e larget
  Nga Dr-Leone nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 25-04-2009, 03:41 PM