Shqiptaret ne France


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 30
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Shqiptaret ne France

  Receta Gatimi

  Mendimet, pershtypjet, kuriozitete.

 2. #2

  Re: Shqiptaret ne France

  Ju uroj shendet!

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14

  Re: Shqiptaret ne France

  mendoj se jeta ne france eshte e mire por aman eshte shume e shtrenjte .( ketu mund te jetohet por per te vene ndonji leke menjane nuk te del ). per ata qe vazhdojne shkollen ne france kane nje gje te mire sepse diploma franceze njihet ne te gjithe boten. madje edhe ne amerike . shume amerikane dhe angleze edhe pse kane mbaruar universitete te cilet jane me shume emer kur vijne ne france nuk fillojne dot ^pune pa kaluar nje test . atehere qe me diplomen franceze kudo qe shklon fillon menjehere pune dhe nuk ke nevoje te kalosh asnje test . e di qe diploma amerikane ketu nuk ben nese nuk kalon nje test qe te mbrosh diplomen e mare (kur vjen per te jetuar e punuar ne france .)

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Shqiptaret ne France

  Une kur kom qene njehere ne France me ngeli pishman qe nuk pashe dot kullen Eifel, se e kishin hequr per ta pastruar!

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Shqiptaret ne France

  Kur isha ne shkolle e kisha shume inat gjuhen franceze
  Por me kohen mesova ta pelqej dhe tani me duket e bukur
  Jeta ketu me pelqen , dhe pse koha nuk eshte top, bie shume shi......
  Njerezit mu duken shume te ftohte me njeri-tjetrin , mezi te pershendesin ....
  Por me kalimin e kohes u mesova ...... Ja me pak fjale per te filluar tek kjo teme
  qe mu ba qefi kur e pashe


  Pershendetjengaune

 6. #6
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Shqiptaret ne France

  Per menimin tim Frengjishtja eshte gjuha e Dashurise, romances, Seksit! Une nuk di asnje llaf, por me pelqen! Vetem filma Francez shikoj!( Te dubluar Anglisht)

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  mima po ne france ka shume shqiptare

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  po ta jape une pergjigjen .

  ka plot sa te duash ! si ne gjithe vendet e tjera te botes edhe franca plot me shqiptare eshte mbushur. une momentalisht jetoj ne lyon dhe kur dal te sheshi i madh perpara stacionit te trenit degjon vetem shqip, na duket vetja si ne shqiperi ndonjihere . madje ne nje lagje ne nje qytet afer lyonit jane mbledhur aq shume shqiptare ( me shume shkodrane , 1 familje korcare dhe disa familje kosovare ) sa kur del ne shesh te lojrave per femije degjon vetem shqip nga te 4 anet !

 9. #9
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Oh, kuklla te me falesh por nuk e paskam pare pyetjen tende

  Ne Lyon qenka mbushur me shqiptare por ketu une nuk kam degjuar asnje ....
  Dihet qe shqiptari dhe ne fund te botes nuk ka ngel pa shkel.
  Dhe kur jam ne qender te qytetit nuk kam degjuar asnje fjale shqip. Zoti e di sa qef kam
  te degjoj nje llaf shqip. Vetem ne aeroport kur pres ne rradhe qe degjoj
  Ndoshta ka dhe lagje ketu me shqipo qe un nuk i njoh ....

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  Ka edhe ne paris plot . ka shume beratas qe i njoh por ata jetojne ne qender te parisit psh ne lagjen nr 9 ne lagjen nr 5 e ne dis alagje te tjera qe nuk i njoh por kane shume vite qe jane larguar, qe prej 1990.

 11. #11
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anna Lexo postimin
  po ta jape une pergjigjen .

  ka plot sa te duash ! si ne gjithe vendet e tjera te botes edhe franca plot me shqiptare eshte mbushur. une momentalisht jetoj ne lyon dhe kur dal te sheshi i madh perpara stacionit te trenit degjon vetem shqip, na duket vetja si ne shqiperi ndonjihere . madje ne nje lagje ne nje qytet afer lyonit jane mbledhur aq shume shqiptare ( me shume shkodrane , 1 familje korcare dhe disa familje kosovare ) sa kur del ne shesh te lojrave per femije degjon vetem shqip nga te 4 anet !
  anna ne lion qenke ti, une kam nje shoqe me te vellain aty, thua ata nga korca te jene miqte e mi?

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  ndoshta se korcare ketu ne lyon nuk ka shume dhe njihen shume mire !

 13. #13
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Pse vetem nje familje pej korēe thua qe ka ne te gjithe Lyon-in ???

  o anna na bej miq moj me ato beratasit nqs ka te rinj sigurisht

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mima Lexo postimin
  Pse vetem nje familje pej korēe thua qe ka ne te gjithe Lyon-in ???

  o anna na bej miq moj me ato beratasit nqs ka te rinj sigurisht

  jo duhet te kete me shume se nje por nuk i njoh. une nje familje njoh !

  ah po deshe hajde ne lyon dhe behemi mikesha bashke

 15. #15
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Jemi mikesha moj, vetem se eshte miqesi virtuale...
  Meqe je me e vogel duhet te vish ti ne Paris

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  haha . ok atere kur te vije ne paris do te njoftoj !

 17. #17
  i/e rregjistruar Maska e capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  7
  Reputacioni
  0
  O SA MIR me qen Shqiptar. Ka lezet gjithanej jane shpernda shqiptaret se jane teper te shkathet!!!!

 18. #18
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  aaa la France!!!!! C'est le pays que j'aime de plus...et puis Paris Paris Paris....qyteti i endrrave te mia. ndihem mire ne Paris, me duket sikur kam lindur atje(do te deshiroja hahaha), ndoshta ngaqe kam nje jete te tere qe studioj frengjisht..nejse shqiptare ka kudo dhe smungojne as ne france, sidomos ne Paris ka shume. edhe pse jeta eshte e shtrenjte ne France une do te doja shume te jetoja ne Paris por per momentin mendoj qe nuk eshte e mundur....

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  asgje nuk eshte e mundur, por ate frengjishten do na i mesoni? Ku te duket se ke lind ti Nerti

  Pershendetje per Shqiptaret ne France!

 20. #20
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  hahaha kam kohe qe kam lind Renix

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Ne France votohet per President
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-05-2012, 08:07 PM
 2. Francė, imami krijon xhaminė e levizshme
  Nga ardona nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-09-2010, 05:13 AM
 3. Francė: 500 policė kundėr bandave nga Ballkani
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-10-2009, 08:01 PM
 4. Foto nga dy aksidente makinash ne France.
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-05-2008, 12:23 PM
 5. Foto nga dy aksidente makinash ne France.
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-01-1970, 01:00 AM