Kina kopjon komplet veturėn ‘Land Rover Evoque’ (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking Kina kopjon komplet veturėn ‘Land Rover Evoque’ (foto)

  Receta Gatimi

  Ashtu siē kanė bėrė me ēdo markė tjetėr botėrore, kinezėt sė fundmi kanė prezantuar njė fotokopje tė autoveturės sė famshme britanike, ‘Land Rover Evoque’, njė tip mjaft i suksesshėm kohėt e fundit nė botė, por qė duke nisur nga viti tjetėr do tė prodhohet edhe nė Kinė.

  Kloni kinez i ‘Land Rover’ quhet ‘Landwind X7’ kushton njė tė tretėn e ēmimit tė origjinalit dhe nuk ka luksin e pjesės sė brendshme me lėkurė dhe dru tė markės britanike. Megjithatė, kur e sheh nga jashtė dallimi nga ‘Land Rover’ ėshtė zero.

  Kjo ėshtė cilėsuar si njė plagjiaturė e pastėr nga drejtuesi i ‘Land Rover’ e ‘Jaguar’ Ralph Speth, i cili ka paralajmėruar ndjekjen e rrugės ligjore ndaj vjedhjes sė tė drejtės ekskluzive tė prodhimit tė kėsaj marke autoveture, qė ėshtė botėrisht e njohur si britanike.

  - - - Updated - - -


 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  cka cka
  ta ha koken kinezi

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  logjike qe do ken edhe ekonomine me te lart ne bote! Duke kopjuar ēdo gje dhe shite nga 200 - 300 milion here, edhe nese eshte cmimi 1€ do te sjell perfitime!

  Shum deshtaka kta njerz!

 4. #4
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  12
  hahaha...perfundimisht keta kinezet luajne me idete dhe me fantazite e tjereve. Cdo gje qe te tjeret rrine kohe te gjata e te studiuara ne detaje per prodhimet dhe risite, ketyre i duhet vetem pak kohe per ti thene "une e bej kete ne menyre qe ta blejne dhe ato qe nuk ia mban xhepi".

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto te "Land Rover Freelander 2" te ri
  Nga vaaldr1n nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 11:02 PM
 2. Range Rover Evoque: Nje makine si Victoria Beckham
  Nga vaaldr1n nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-04-2012, 01:26 PM
 3. Land Rover konfirmon prodhimin e modelit LRX
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-09-2009, 06:30 PM
 4. Shkarkoni komplet The Pirate Bay para shuarjes sė plotė
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-08-2009, 08:24 PM
 5. Si te heqim KOMPLET Norton Antivirus nga kompiuteri
  Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-09-2007, 12:05 AM

Etiketat pėr kėtė Temė