Shqiptaret ne Austri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 21
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Shqiptaret ne Austri

  Receta Gatimi

  Mendimet, pershtypjet, kuriozitete.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e VaLKKaTiL
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  18
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pershentje te gjithve... desha tju pyes.. per Proceduren e krijimit te dokumentave ne Austri...???
  Cilat jane mundesi?...
  Cfare kerkojne...??..

  Faleminderit..!!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Un jetoj ne Austri ka 3 vite dhe nuk kam letra, procesi i letrave ketu eshte shum i ngadalte dhe tani shum pak po japin letra e sidomos per ne Shqiptaret ! Po njeri po duhet me shty duke menduar se si jane kushtet e situata ne Kosove, se moti isha kthy !

  ValiKatil pak me konkretisht per cka e ke fjalen ?

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e VaLKKaTiL
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  18
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Po mendoj... me cfare menyre mund te besh dokumenta ne austri...??? cfare duhet te beje???

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Aha, po ti nese vjen e lajmrohesh pa vize, at`here duhet te hysh Azil, e pastaj procedura jote vazhdon aty... varet nga Intervista jote qe e jep kur te marrin ne pyetje, avokati jot qe e merr dhe nese keto jane te forta at`here edhe procedura per letra nuk vonon. Fakte duhet me pas kur t`hysh n`Interviste se ato i besojne me shume se 1000 fjale, e tjera spo di ca t'them... ama zor eshte shum

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po pune ka atje ne austri mund te gjesh kollai se greqia po jep shpirt dhe nese bej disa dokumenta mund te punoi ne te gjith vendet e evropes

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  pune ka sa te duash, vetem letra spo ka

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  pune ka sa te duash, vetem letra spo ka
  letra se kam problem me sa kam pyetur mar leje nga greqia si per te qendruar e per pune ne cdo vend evropian
  po pagesa e jetesa a eshte e mire

 9. #9
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po per ty s'eshte fare problem jetesa eshte e shtrenjt pak, por duke e shikuar me standardin e jeteses ketu, edhe ekonomine nuk eshte. Por neve qe jemi pa letra e pa pune na duket ama n`pergjegjsi eshte mire

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  se ketu greqi po behet shume keq nga dita ne dit mund te umbesh pune vende pune ska shume eshte shume veshtire
  ne shqiperi e madhe sdi si te bej dua te bej dicka qe do kete sukses besoi por duen shum lek me duet kredi per ta bere
  por nese nuk ja dal dot e nuk ka sukses ikin kursimet e jetes. plus e nje kredi mbi kuris
  keshu qe mendoi te emigroi diku tjeter ku mund te jet me mire

 11. #11
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ide e mire te gjithe e kemi ate ide te bejme dicka jasht e te kthehemi ne vendlindj,e por vitet po ecin e njeriu ndryshon, integrohet ne ate vend dhe kur te kalojne disa vite vet e kupton qe edhe nese don te kthehesh mbrapa ske ku te shkosh, gjerat kan ndryshuar njerezit poashtu... ne pushim kthehesh por per te jetuar atje pergjithmone sma merr mendja.

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ke te drejte, une kam 10 vjet greqi
  kalova disa vite te bukura ketu dhe jam mesuar me jeten ketu

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e VaLKKaTiL
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Postime
  18
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Prsh argent dokumentat greke ne austri "nuk pine uje"... veten nese ke nenshtetesi greke ateher po.. per dryshe vetem vej flaken ske qi do per ne europe...se tash me levim krejt shqiptar pa viza...

  iceman... po sikur te martohem me ndonje goc qe ka pashaporte austriake andej... a bahet gja?

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  po ashtu bon VaLKKaTiL ! Normal tani nese martohesh merr vizen e pastaj te duhet ta vazhdosh disa kohe, deri te marresh vizen 5 vjecare e pastaj pashaporten (nenshtetsine)

  Op mir e ke, vetem nese ke nenshtetsi Greke argent se per ndryshe sben gje me to

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  o cuna une kam pyetur per kete gje kam dokumenta 2 viecare greke
  se per shtetesi sbehet fjale greqi
  duet te treq disa dokumenta nga zyra e punes greke
  e ata me paisin me nje leje pune evropiane
  sa per djeni mund te ri e dy vjet ne nje shtet evropian e jo tre muaj si me pasaport shqiptare

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ahaaa... e nese qenka ashtu at`here norma qe ke drejt te punosh, jetosh etj... si te ishe shtetas i Austrise

 17. #17
  i/e rregjistruar Maska e permetari
  Anėtarėsimi
  Jun 2012
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  po ashtu bon VaLKKaTiL ! Normal tani nese martohesh merr vizen e pastaj te duhet ta vazhdosh disa kohe, deri te marresh vizen 5 vjecare e pastaj pashaporten (nenshtetsine)

  Op mir e ke, vetem nese ke nenshtetsi Greke argent se per ndryshe sben gje me to
  me ne fund arita te mar nenshtetesine greke,per ndonje pune ne austri a mund te me ndihmoje dikush?ketu ne greqi punoj si saldator

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Ice, do na ftoj per ndonje kafe po na ra rruga ne Austri.

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Ice, do na ftoj per ndonje kafe po na ra rruga ne Austri.
  Sigurisht Chef!

  Vetem bujrum

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e permetari
  Anėtarėsimi
  Jun 2012
  Postime
  3
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Thumbs up

  [QUOTE=iceman;175251]Sigurisht Chef!

  Vetem bujrum nuk e di se si mund te gjej pune dhe banese ne austri,me pashaporte greke nuk besoj te kete ndonje problem,ka agjenci per pune apo duhet te kerkosh vehte,ka ndonje qe banon ne austri te me jape informacione?faleminderit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2012, 08:08 PM
 2. Asus Transformer Pad TF300TL me LTE ne treg ne Gjermani dhe Austri se pari
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-09-2012, 11:07 PM
 3. Austri, zbulohet pjesa e fshehur e Mozart
  Nga vaaldr1n nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2012, 11:44 PM
 4. Austri, incesti i ri shokon vendin
  Nga labja nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 09:13 PM
 5. Hotele te lire ne Austri: vetem 15 euro
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-05-2008, 07:24 PM