Edhe kėtė pėrgjigje do ta marrim pėrsėri nga artisti vizonar Nickolay Lamm, njė artist i njohur amerikan tashme i njohur pėr shume punime te tjera ndėrmjet artistikes dhe fantashkencės.
Ajo qe do te dukej do te ishte njė bote plot me ngjyra, qe krahas magjisė se tyre, do te na jepte te kuptonin se me sa shume vale elektromagnetike jemi te rrethuar.

Artisti 24 vjeēar ka postuar ne blog-un e tij njė seri imazhesh, te pėrpunuar ne bashkėpunim me astrobiologun e njohur M. Browning Vogel dhe qe tregojnė Washington-it te rrethuar nga vale dhe sinjale wireless te shpėrndara nga ruter-a te ndodhur kudo.Artisti ka ngjyrosur impulset dhe lidhjet mes radiove, celulareve, tablet dhe PC dhe ajo qe duket ėshtė njė tėrėsi ngjyrash, flluskash, pikash dhe segmentesh shumėngjyrėshe ne gjendje te shtrihen deri ne distancėn 30 metra perimetėr.

Qėllimi im ėshtė qe t’i tregoj njerėzve se si do te dukej bota, parė nga njė tjetėr perspektive, duke pėrdorur arritje e fundit te teknologjisė. Me tej ai shton se frymėzuesi i tij ėshtė vizionari i madh Steve Jobs.Gjithashtu Nickolay Lamm njihet edhe si njė aktivist ne drejtim te ēėshtjeve dhe problemeve qe lidhen me ndikimin te njeriut dhe aktivitetit te prodhues te tij ne ndryshimet klimaterike me te cilat po pėrballohet Toka dhe ne radhe te pare me atė te ngrohjes globale.