Receta Gatimi

Microsoft bllokon 50.000 licensa pirate


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Djallėzore Microsoft bllokon 50.000 licensa pirate  Kompania me qender ne Redmond, tashme ka vite qe po e lufton piraterine e produkteve te veta dhe se fundmi eshte raportuar per nje sulem direkt kunder ketyre te fundit, ku supozohet te jene bllokuar rreth 50.000 licensa aktivizimi, te cilat sipas Microsoft ishin "te manipuluara".

  Windows dhe Office

  Departamenti i Microsoft me bazė ne Unterschleißheim, nepermjet nje komunikate per shtyp gjate dite se sotme, ka raportuar se gjithsejt jane bllokuar 50.000 licensa aktivizimi, te cilat kishin per synim aktivizimin e produkteve te Windows dhe atyre Office. Sipas Microsoft, keto nuk ishin licensa legjitime, por me se shumti u perkisnin versioneve provė (trial) apo licensave OEM (te cilat nuk lejohet te shperndahen ne internet).

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  licenca ne pergjithesi apo win8.x & office 2013

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  sipas asaj qe thuhet me lart dhe tek WinFuture, behet fjale per Windows dhe Office! Se cilat versione, nuk jane cekur sakt!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Arabia Saudite bllokon Facebook-un
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-11-2010, 08:44 PM
 2. Google bllokon tė dhėnat pėr Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2010, 05:02 PM
 3. Nuk ka qasje nė “The Pirate Bay”
  Nga aurel nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-08-2009, 07:07 AM
 4. 30 Seconda edhe ja bllokon dikujt MSN !
  Nga Altin111 nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-03-2009, 11:06 PM

Etiketat pėr kėtė Temė