Njė shqiptar ka humbur jetėn nė Angli nga njė atak kardiak nė orėt e para tė mėngjesit tė sė shtunės nė njė lokal natė nė qytetin e Manēesterit. Edmir Plori, 35 vjeē, i njohur ndryshe si “Ed Shqiptari”, ishte frekuentues i rregullt i lokaleve dhe pub tė Manēesterit.

Miqtė e shtetasit shqiptar qė jetonte nė Manēester, kanė nisur tė mbledhin paratė pėr tė sjellė trupin e tij nė Shqipėri para Krishtlindjeve, duke i bėrė thirrje nėpėrmjet rrjeteve sociale tė gjithė bashkatdhetarėve qė tė kontribuojnė nė para.

Deri tani janė mbledhur rreth £ 300, por kjo shumė nuk ėshtė e mjaftueshme pėr ta dėrguar trupin e pajetė tė 35-vjeēarit pranė familjes, nė Shqipėri.

Mjekėt e Manēesterit kanė pohuar se “Ed Shqiptari” ka vdekur nga njė atak nė zemėr, ndėrsa pritet tė konfirmohet edhe nėse ka qenė apo jo nėn efektin e lėndėve narkotike.


Burimi: Shqiptarja.com