Ne nje fshat ne Tripura te Indise veriore, ishte alamuar policia e vendit se baba (Abul Hussein) kishte tentuar ta varroste per se gjalli vajzen e tij 10 vjeēare ne oborrin e shtepise! Kur policia kishte arritur, ai i kishte lidhur duart vajzes, mbyllur gojen dhe futur ate ne nje grope ne oborr duke i mbuluar koken me nje kosh.

Sipas policise, Hussein nuk i pelqenin vajzat dhe arsyeja pse ai u mundua ta vrase vogelushen e vet Rukshena, ishte sepse ai ishte i deshperuar qe nuk kishte djale. Zedhendes i policise, Pradip Dey tha: "Morrem nje telefonate nga nje fshatar se nje burre po mundohet ta vrase vajzen e tij 10 vjeēare duke e varrosur ate per se gjalli. Njesia jone arriti menjehere ne vendngjarje dhe e shpetoi Rukshena e vogel.