Shumė pėrdorues paguajnė pėr abonimin nė versionin Pro tė faqes Imgur, sepse nė versionin me pagesė faqja heq tė gjitha reklamat, por kjo nuk ėshtė arsyeja e vetme.

Karakteristikat e shėrbimit nė versionin me pagesė – Pro, gjithashtu lejojnė ngarkime tė pakufizuara tė fotografive dhe qasje nė komunitet me karakteristika tė posaēme sikurse komentimi, votimi, ndarja e pėrmbajtjes, dhe veglat pėr matjen e shikueshmėrisė sė pėrmbajtjes.

Abonimi nė kėtė version ishte me ēmim prej 3 dollarėsh nė muaj ose 24 dollarė nė vit, por kjo ėshtė e gjitha do tė ndryshojė shumė shpejtė nė Imgur, sepse tani duket se faqja e famshme ka vendosur t’i lėshojė tė gjitha kėto shėrbime pėr pėrdorim pa pagesė, pėr tė gjithė pėrdoruesit e saj.

Pėrdoruesit tė cilėt kanė llogari pa pagesė nė Imgur tani do tė kenė qasje nė tė gjitha karakteristikat qė pėrdoreshin nga abonuesit me pagesė dhe tė cilat ishin ekskluzive pėr llogaritė e versionit Pro.

Por tani, faqja e internetit tani do tė jetė 100% e mbėshtetur nga reklamat, kėshtu qė nė qoftė se juve nuk ju pėlqen tė shikoni reklama nė kėtė faqe, atėherė duhet ta rivlerėsoni qėndrimin tuaj nė kėtė faqe, sepse duket se kėto reklama do tė jenė aty pėr njė kohė tė gjatė.


Burimi: Telegrafi