Koncept motoskafi nga Mercedes (Foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Koncept motoskafi nga Mercedes (Foto)

  Receta Gatimi  Mercedes-AMG dhe Cigarette Racing Team kanė prezantuar konceptin e parė tė motoskafit, i cili do tė quhet Cigarette Racing 50 Marauder GT S.

  Inspirimi pėr kėtė motoskaf ėshtė marrė nga modeli Mercedes-AMG GT S dhe posedon njė eksterier me ngjyrė tė zezė mat dhe me elemente tė verdha SolarBeam, ndėrsa enterieri ėshtė i kombinuar me ngjyrė tė verdhė dhe zi. Po ashtu, ky model posedon etiketat AMG, Bluetooth, katėr ekrane me rezolucion tė lartė, sistemin e navigimit Garmin.
  Pėrderisa vetura rrugore Mercedes-AMG GT S posedon motor 4.0 l Twin-Turbo me kapacitet prej 510 KF, ky motoskaf posedon dy motorė Mercury, tė cilit i mundėsojnė shpejtėsinė maksimale deri nė 135 milje nė orė apo 217 kilometra nė orė.
  Koncepti Mercedes-AMG Cigarette Racing 50 Marauder GT S ėshtė i gjatė 15 metra dhe 2.4 m i gjerė, ndėrsa ėshtė i ndėrtuar nga njė material me peshė shumė tė lehtė, gjė qė e cila e bėnė kėtė motoskaf tė peshojė rreth 450 kilogramė mė pak sesa qė ėshtė pesha standarde e homologimit.
  Edhe pse zyrtarisht ėshtė njė koncept, kompania Mercedes nė deklaratė ka thėnė se Cigarette Racing 50 Marauder GT S do tė kushtojė 1.2 milion dollarė. /Koha/Telegrafi/
 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Nuk kushton fare dhe sidomos per shpejtesi qenka cop cop por ama design e paska fantastik

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Foto te Mercedes Ener-G-Force
  Nga vaaldr1n nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-11-2012, 10:53 PM
 2. Mercedes i ri SLK
  Nga ReniX nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-12-2010, 12:14 PM
 3. Nokia shfaq njė koncept qė mbushet nė xhep!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-10-2010, 07:15 AM
 4. Koncept inovativ pėr njė celularė-tablet Sony Ericsson
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 09:06 PM
 5. Bugatti 16C Galibier ėshtė “vetėm koncept”
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-11-2009, 09:29 PM

Etiketat pėr kėtė Temė