Nė eventin mė tė rėndėsishėm kinematografik tė vitit, nė mbrėmjen e ndarjes sė ēmimeve Oscar, Rita Ora ishte e shoqėruar nga i dashuri i saj, Ricky Hill, por edhe nga njė truprojė.

Kėngėtarja me origjinė shqiptare ėshtė shprehur se truproja i duhej pėr te ruajtur te gjitha bizhuteritė e saj mesė tė kushtueshme.

Sipas gazetės “Just Jared”, diamantet nga “Lorraine Schwartzishin” janė njė pasuri mjaft e madhe dhe ndėrrimi i fustaneve ose parakalimi nė tapetin e kuq mund tė ktheheshin pėr Ritėn nė njė moment dramatik, nėse diēka prej atyre stolive do tė humbte papritur. / Top Channel