Kanė interpretuar nė qindra filma; janė emra qė njihen nė ēdo cep tė globit; janė tė vlerėsuar nga kritika, tė pamungueshėm nė revistat rozė, tė ngritur nė piedestalin e Hollywood-it si tė padiskutueshėm nė profesion.

Por edhe pse nominime kanė marrė plot, nė duar nuk i ka rėnė kurrė njė statuetė e shumėlakmuar “Oscar”.

Nė po atė vend, nė po atė kohė, zhvillohet ceremonia mė e pritur e vitit pėr botėn e kinemasė. Fansat e Leonardo di Caprio-s shpresojnė tė mos e shohin tė zhgėnjyer sėrish si vitin qė shkoi, kur ēmimin e “aktorit mė tė mirė” ia rrėmbeu nga duart Matthew McCounaghey. Pėr Leo-n nuk ishte hera e parė, por s’ėshtė i vetmi: ka plot yje tė ekranit tė madh, qė edhe pse e kanė merituar njė vlerėsim tė tillė, nuk e kanė marrė kurrė.

Johnny Depp duhet tė kėnaqet vetėm me tre nominime pėr “Oscar”, sepse statujėzėn vetė nuk e ka pasur asnjėherė mundėsinė ta vendosė nė kėndin e trofeve.

Tre kandidatura e asnjė ēmim edhe pėr tė famshmin Brad Pitt; tashmė duhet tė jetė mėsuar. Vlerėsimi mė i madh me tė cilin krenohet Bruce Willis ėshtė njė “Golden Globe”.

Harrison Ford ėshtė njė nga emrat mė tė respektuar nė Hollyėood, me njė karrierė tė gjatė e performancė tė padiskutueshme, por pas pritshmėrive tė mėdha nga statueta e dėshiruar, mbase ka hequr dorė.

Julianne Moore ėshtė nga femrat mė tė vlerėsuara nė botėn e filmit, por jo me nderimin mė tė lartė tė akademisė sė filmit dhe shkencės. Nuk e ka pasur kėtė fat as e mrekullueshmja Michelle Pfeiffer. Aktori aq vital Tom Cruise, tėrheqėsi Richard Gere apo ajo qė shumė e konsiderojnė si divėn mė tė madhe tė tė gjitha kohėrave, Marilyn Monroe. / Top Channel