Yahoo ishte njėri nga ofruesit e parė tė shėrbimeve mė tė mėdha online dhe tani kompania ka mbushur 20 vjet.

Gjatė gjithė kėtyre viteve, Yahoo ka kaluar nėpėr shumė sfida, por e rėndėsishme ėshtė qė ka arritur tė mbes njėri ndėr gjigantėt e internetit edhe pas dy dekadave. Ka pasur shumė ulje dhe ngritje nė proces.

Por nėpėr sfida tė ngjashme kanė kaluar shumica prej kompanive tė internetit tė cilat sot kanė kaluar moshėn 20 vjeēare.

Yahoo ėshtė rritur nė mėnyrė tė shpejtė! Fillimisht ishte njė udhėzues nė ueb nė vitet 1990, mė pas u bė portal shumė i madh dhe i rėndėsishėm pėr shumė pėrdorues tė hershėm tė internetit.

Mė pas, siē e njohim tė gjithė, ėshtė bėrė rival i rėndėsishėm i kompanisė Google.