Faqet e Facebook sė shpejti do tė mund t’i humbin disa nga fansat dhe pėlqimet e tyre. Dje gjatė ditės, rrjeti social ka njoftuar se do ti largojė pėlqimet nga llogaritė e deaktivizuara.

Ky veprim do tė jetė njė humbje e madhe pėr kompanitė qė kanė luftuar pėr mė shumė pėlqime nė rrjetin social, sepse nė faqet e tyre ka edhe llogari dhe njerėz qė paraqiten si fansa, por qė aktiviteti i tyre ėshtė shuar prej kohėsh.

Mirėpo Facebook ka thėnė se kjo lėvizje do tu ndihmojė bizneseve qė ta dinė se kush janė fansat e tyre aktual dhe ta pėrcjellin aktivitetin e tyre tė vėrtetė nė faqet e tyre brenda Facebook. (Telegrafi)