Hani thonjte? Jeni perfekt! LEXO ME SHUME


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Wink Hani thonjte? Jeni perfekt! LEXO ME SHUME

  Receta Gatimi  Ngrėnia e thonjve pėr njė kohė tė gjatė ėshtė parė si shenjė e personave nervozė dhe ankthiozė. Por njė studim i ri ka treguar se zakoni i ēuditshėm mund tė jetė nė fakt shenjė e njerėzve perfeksionistė. Ekspertėt, gjithashtu kanė treguar se kjo sjellje nuk ėshtė shenjė e ankthit.

  Nė testet e realizuara nga ekspertėt, pjesėmarrėsit ishin mė tė prirur pėr tė ngrėnė thonjtė nė momentin qė frustroheshin ose mėrziteshin nga dikush – tė dyja shenja tipike tė njerėzve perfeksionistė, ose njerėz qė preferojnė ta kenė jetėn tėrėsisht tė organizuar.

  “Ne besojmė se njerėzit me kėtė lloj sjelljeje tė pėrsėritur mund tė jenė perfeksionistė, ēka do tė thotė se ata janė tė paaftė pėr t’u rehatuar apo performuar nė njė ambient normal pėr njerėz tė tjerė, – tha profesor Kieron O’Connor nga Universiteti i Montrealit. – Prandaj ata janė mė tė prirur drejt frustrimit, padurimit dhe pakėnaqėsisė kur nuk arrijnė qėllimet e tyre. Perfeksionistėt, gjithashtu e pėrjetojnė nė nivel mė tė mėrzinė’, shtoi ai.

  Burimi: Gazeta-Shqip

 2. #2
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  theeeell brenda meje e kam dit gjithmon

 3. #3
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  ja fusin kot

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  e kam ditur dhe une, po nuk doja te expozohem

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  theeeell brenda meje e kam dit gjithmon
  Ne radh te pare te befte mire , dhe ne radh te dyt ja fusin kot keshtu qe te befte mire prap

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Ne radh te pare te befte mire , dhe ne radh te dyt ja fusin kot keshtu qe te befte mire prap
  hahaha flm majdi ,,,,,,,rri tashi se jan shkenctar ata , sja fusin kot asnjeher.

  Smirush

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahaha flm majdi ,,,,,,,rri tashi se jan shkenctar ata , sja fusin kot asnjeher.

  Smirush
  hajde i kepusim nje birr tani se ty te ben mire pas thonjve

 8. #8
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  hahahaha besoj qe ky qe e ka shkruajtur kete artikull i han thonjt vete

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  hajde i kepusim nje birr tani se ty te ben mire pas thonjve
  hahaha , ok me fund,,,,te kam hedh dhe nje thoin tim aty per shije

 10. #10
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  hahaha , ok me fund,,,,te kam hedh dhe nje thoin tim aty per shije
  Lere se spo pi fare me mire se me ze

 11. #11
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Lere se spo pi fare me mire se me ze

 12. #12
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Hani mė shumė boronica
  Nga gjendar nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 26-02-2013, 09:41 PM
 2. Guida mbi blerjen e Tablet-it perfekt
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2012, 11:23 PM
 3. mos hani shume:
  Nga ingal nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-07-2008, 01:59 PM
 4. [LEXO] Ju pėlqen siti? Doni tė jeni Moderator?
  Nga Lirenti nė forum Informacione dhe Komunikime
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 08-03-2007, 11:49 AM
 5. 5 rregulla pėr njė fizik perfekt!
  Nga ReniX nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-12-2006, 01:34 PM

Etiketat pėr kėtė Temė