Dashuria!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1

  Dashuria!

  Receta Gatimi

  Si lidhen dy persona?

  Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?

  Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?

  Kush i prish keto mardhenie?

  A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?

  Dashuroni me zemer apo me mendje?

  Pyetje te tjera do shtohen ne vazhdim!

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Dashuria!

  Si lidhen dy persona?
  Per kembesh!

  Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?
  Ate qe skane vete!!

  Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?
  Shkojne deri ne fund si nuk shkojne!

  Kush i prish keto mardhenie?
  Fjalet!

  A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?
  Mund te kete! Ai/ajo qe nuk dadhuron me shpirt!

  Dashuroni me zemer apo me mendje?
  Me veshe!


 3. #3
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Dashuria!

  Si lidhen dy persona?

  Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?

  Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?

  Kush i prish keto mardhenie?

  A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?

  Dashuroni me zemer apo me mendje?


  Formular per pune eshte ky?

  Me vone do i pergjigjet shoku se tani jom i zon!

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Dashuria!

  Si lidhen dy persona?
  nga ndjenja, kur mendojne, duan njesoj.

  Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?
  dashuri dhe respekt
  Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?
  se njeri nga individet humet ate qe kerkon
  Kush i prish keto mardhenie?
  egoizmi
  A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?
  nuk duhet te kete asnjehere
  Dashuroni me zemer apo me mendje?
  pa zemer dhe pa tru nuk jetohet dhe as dashurohet, pra me te dyja.

 5. #5

  Re: Dashuria!

  Si lidhen dy persona?
  Kur shikojne gjera te perbashketa!

  Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri?
  Ndershmerine!

  Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund?
  Se di!

  Kush i prish keto mardhenie?
  Tradhetia!

  A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra?
  Se besoj te kete! Mendje mendje kjo dynja!

  Dashuroni me zemer apo me mendje?
  Me zemer qe te me drejtoje mendjen

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e paola
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  26
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  duhet dashuruar me te dyja,dhe me mendje dhe me zemer

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24

  Zemer

  dashuria eshte si nje pik loti te rreshket sa her qe nuk je i zoti .........

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e abibe
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  "Njeriu eshte i humbur nese nuk e gjen veten ne dashuri!"

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Si lidhen dy persona? me zemer dhe shpirt ajo eshte dashuri

  Cfar kerkojne ata nga njeri - tjetri? Dashuri,Respekt dhe mirkuptim!

  Pse nuk shkojne lidhjet e te dashuruarve deri ne fund? Se karakterizohen nga mendime te ndryshme,por kete e verejne gjate rruges,dhe pas 10 vitesh bashkejetese thone,ne nuk jemi per njeri-tjetrin,se ti je demi,une gaforrja hahahaha,dhe sipas Emilios Astrologut tone ne nuk perputhemi,hahahahaha

  Kush i prish keto mardhenie? Xhelozia,egoizmi,shume e shume te tjera!

  A ka interesa materiale mes te dashuruarve? Kush kerkon te perfitoje me shum: mashkulli apo femra? Ka si jo,femra me shume,e them me keq ardhje kete!

  Dashuroni me zemer apo me mendje? 50-50

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 18-05-2013, 11:26 AM
 2. Ah kjo dashuria!
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 31-05-2012, 04:20 PM
 3. Dashuria
  Nga florenti1 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 14-04-2012, 12:12 PM
 4. Dashuria ime...TI..
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 02:11 PM
 5. Kur dashuria na ben keq
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-05-2009, 12:12 AM