Receta Gatimi

Microsoft do te eleminoj Internet Explorer


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Ide Microsoft do te eleminoj Internet Explorer  Internet Explorer dikur ishte njė portal shumė i vizituar qė kishte formėsuar mėnyrėn se si njerėzit hynin nė internet. Por ajo kohė ka kaluar moti, dhe tani shumica e njerėzve e “urrejnė” Internet Explorer, pas disa viteve tė performancės sė dobėt.

  Nė ndėrkohė, bizneset rivale si Firefox dhe Chrome kanė filluar tė merren me kėrkesat e pėrdoruesve, dhe pėr kėtė janė bėrė shumė mė tė famshėm sesa Internet Explorer e Microsoft.

  Mirėpo kjo nuk do tė thotė se Internet Explorer nuk ėshtė i famshėm si shfletues i internetit. Por gjėrat pritet tė ndryshojnė sė shpejti, edhe nė kėtė drejtim.

  Pėr ta parandaluar kėtė trend, Microsoft ka vendosur qė ta shuajė shfletuesin e saj - Internet Explorer.

  Projekti i ri i Microsoft pėr shfletimin e uebit i quajtur Project Spartan pritet tė jetė zėvendėsuesi i Internet Explorer.

  "Ne tani jemi duke bėrė hulumtim se si do tė jetė emri ose marka e re e shfletuesit tonė e cila do tė bazohet nė Windows 10," tha shefi i marketingut nė Microsoft, Chris Capossela, gjatė njė prezantimi tė bėrė dje.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Aq shume e kam sharė Internet Explorer, saqe tani duan ta eliminojnė, po me vjen keq! Ka qene browseri i parė

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  i jemi falenderues qe na dha mundesine t'i provojme shfletuesit e tjere!

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Normale, do te ishte veshtire te shkarkoje Firefox pa qene IE

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Largohet chefi i Internet Explorer nga Microsoft
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-12-2014, 07:51 AM
 2. Microsoft leshon Windows Internet Explorer 10 Preview per Windows 7
  Nga vaaldr1n nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-11-2012, 02:31 AM
 3. Microsoft lanson Internet Explorer 9
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 16-03-2011, 10:02 PM
 4. Windows Internet Explorer 9
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-09-2010, 08:19 PM
 5. Microsoft "arnon" vrimėn nė Internet Explorer
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-01-2010, 03:29 PM

Etiketat pėr kėtė Temė