Kompania “Graff Diamonds” ka krijuar orėn mė tė shtrenjtė nė botė. Stolia me vlerė 40 milionė dollarė ėshtė e pėrbėrė nga diamante 153 karatėsh.

Ora e quajtur ‘Fascination’ mund tė vendoset edhe si byzylyk apo si unazė. Mrekullia e krijuar nga stafi i “Graff Diamonds” u prezantua nė eventin kryesor tė vitit pėr industrinė dhe tregtinė “BaselWorld”, nė Zvicėr.

Megjithatė, deri tani kompania nuk ka marrė ende asnjė ofertė pėr blerjen e kėsaj ore, e cila ėshtė e destinuar t’i pėrkasė ndonjė prej njerėzve mė tė pasur nė botė. / Top Channel