“Eklipsi, mesazh i Zotit”


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Talking “Eklipsi, mesazh i Zotit”

  Receta Gatimi  Pėr shkencėn dhe pjesėn mė tė madhe tė njerėzve eklipsi diellor, pėrpos sinjalizimit pėr ‘hyrjen zyrtare’ tė Pranverės ėshtė njė fenomen astronomik jo i zakontė, por as i pashpjegueshėm.

  Por pėr pastorin amerikan, Mark Blitz ka njė tjetėr domethėnie. Sipas tij eklipsi ėshtė njė mesazh dėrguar nga Zoti, jo mė kot nė ditėn e parė tė Pranverės, e po ashtu edhe nė ditėn e parė tė kalendarit hebre.

  “Nė traditėn hebraike njė eklips total ėshtė njė paralajmėrim dhe njė shenjė gjykimi pėr kombet. Po tė shohim se kė preku ky eklips vėmė re se janė prekur vende europiane si Anglia dhe Suedia, ku ka njė rritje tė Islamit dhe ndjenjave antisemite. Europianėt duhet tė bėjnė kujdes”, thotė ai.

  Por kujdesi dhe vėmendja mė e madhe duhet t’i kushtohet “Hėnės sė Pėrgjaktė” qė do tė pasojė eklipsin dy javė mė vonė si pjesė e tetradės sė hėnave tė pėrgjakta. Kėtyre rastėsive u shtohet edhe ngjarja e ekuinoksit tė Pranverės, nė datėn 21 mars, njė pėrkim i rrallė qė ndodh njė herė nė 100,000 vjet.

  Si tė mos mjaftonin kėto mė 13 Shtator do tė ndodhė njė tjetėr eklips diellor, kėtė herė i pjesshėm qė do tė pasohet nga hėna e katėrt e pėrgjaktė dy javė mė vonė.

  Rastėsi apo mesazh i Zotit? Tė presim e tė shohim.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Sigurt qe ky zoti Blitz ka pak problem me alkoolin Keto ide/mendime i pėrkasin periudhės se mesjetės dhe epokės gurit!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja si dukej sot Eklipsi i Diellit
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-03-2015, 12:58 PM
 2. Nje mesazh..
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 52
  Postimi i Fundit: 17-07-2012, 10:11 AM
 3. Eklipsi henes me 15 Qeshor
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-07-2011, 10:29 PM
 4. Ne 15 janar, eklipsi me i gjate i mijevjecarit
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-01-2010, 08:24 AM
 5. Eklipsi me i madh i shekullit, neser ne Azi
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 22-07-2009, 09:16 PM

Etiketat pėr kėtė Temė