Facebook ka njoftuar se ėshtė duke e shtuar edhe njė funksion tė ri pėr video thirrje nė aplikacionin e saj tė famshėm, Facebook Messenger.

Ju tani mund ta pėrdorni aplikacionin Facebook Messenger pėr tė bėrė video thirrje me miqtė tuaj dhe ky tipar i ri ėshtė duke u ofruar fillimisht pėr platformat mė tė mėdha mobile, iOS dhe Android.

Komunikimi me video do tu mundėsojė mė shumė se 600 milionė pėrdoruesve tė jenė nė kontakt mė njėri tjetrin, kudo qė ata janė nėpėr botė, dhe nė kohė reale, thuhet nė njoftimin e Facebook.