Si tė mos e dėmtojmė lėkurėn me grimin e Halloween-it


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 1 prej 1
 1. #1
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19

  Bug Si tė mos e dėmtojmė lėkurėn me grimin e Halloween-it

  Receta Gatimi

  [
  Kėshillat qė duhet tė ndiqni pėrpara dhe pas festės.
  Me ardhjen e festės sė Halloween-it ju keni menduar kostumin qė do vishni pėr t’i mahnitur tė gjithė nė festė. Problemi ėshtė qė gjatė kėrcimit atė natė do tė bėhen bashkė djersa me bojėn, lapsin dhe pudrėn. Kjo mund tė dėmtojė poret tuaja. Pėr t’ju ndihmuar ne ju japim disa kėshilla tė besueshme pėr tė shpėtuar lėkurėn tuaj.

  Nė radhė tė parė, nėse keni puērra nė fytyrė trajtojini ato me ndonjė produkt pėr aknet pėrpara se t’i mbuloni me vizatime. Dermatologia Dr. Kavita Mariwalla thotė: “Pėrpiquni tė vendosni njė xhel kundėr akneve pėrpara se tė aplikoni grimin, kėshtu do tė keni sigurinė qė nuk do tė jeni mė keq mėngjesin tjetėr,”.

  Nė radhė tė dytė, duhet tė jeni mė tė ndėrgjegjshėm pėr poret tuaja. Mariwalla kėshillon shmangien e ēdo pilule ose trajtimi me avull para kėsaj nate. Kėto trajtime i hapin poret e lėkurės dhe produktet mund tė depėrtojnė nė lėkurė. Rekomandohet pėrdorimin e njė baze pėrpara atij tė grimit.

  Gjithashtu duhet tė jeni tė kujdesshėm pėr atė qė ēfarė vendosni nė fytyrė. Produktet duhet tė jenė tė sigurta pėr t’u pėrdorur, shkruan Anabel. Ngjitėsi, bojėrat me ngjyrė metalike dhe tė kuqe janė tė ashpra pėr lėkurėn.

  Sė fundi, procesi i heqjes sė plotė tė grimit ėshtė ēelėsi.

  Maliwalla sugjeron tė pėrdorni fillimisht njė krem i ftohtė. Mė pas mund tė pėrdorni heqėsin e grimit dhe njė sapun me pH tė balancuar. Ditėn tjetėr do ishte efektiv njė eksfoliator ose njė maskė antiinflamatore pėr tė hequr plotėsisht mbetjet kozmetike tė njė nate mė parė. /Telegrafi/

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vajza Qė Ia Rrėqethi Lėkurėn Nėnės!
  Nga abdullah92 nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-06-2012, 10:57 PM
 2. Kafeina mbron lėkurėn nga dielli
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-08-2011, 12:10 PM
 3. Kukulla e Halloween-it bėhet kufomė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-10-2009, 10:52 PM
 4. Halloween !!!
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 06-11-2007, 08:14 PM