Hashtagu mė i pėrdorur ka qėnė #Love, qyteti mė popullor Nju Jorku me Times Square, postimi mė i pėlqyer ai i Kendall Jenner.

Dhe sigurisht nuk mungon as ikona qė qesh me lot, emoji qė edhe Oxford Dictionary ka shpallur si fjala e vitit. Pas fjalėve mė tė kėrkuara nė Yahoo!, edhe Instagram ka renditur listėn e 2015 nė platformėn e saj.

Aplikacioni i fotove, nė pronėsi tė Mark Zuckerberg, mbushi pesė vjeē dhe ėshtė nė njė rritje tė shpejtė. Sapo ka arritur 400 milionė pėrdorues unik nė muaj, dhe 40 miliardė foto tė shpėrndara, njė mesatare prej 80 milionė fotosh nė ditė.

Sipas klasifikimit tė bėrė nga Instagram pėr 2015, vihet re se vendet mė tė fotografuara nė platformė, pėrveē Nju Jorkut, janė Londra me Tower Bridge, Moska me Sheshin e Kuq, dhe Los Angeles me Dodger Stadium.

/ Top Channel