Zuckerberg bėhet baba, vendos tė dhurojė aksionet e Facebook


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 15 prej 15
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Zuckerberg bėhet baba, vendos tė dhurojė aksionet e Facebook

  Receta Gatimi  Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe bashkėshortja e tij, Priscilla Chan janė bėrė prindėr tė njė vajze tė cilėn kanė vendosur ta quajnė Max.

  Lajmi ėshtė dhėnė nga vet Zuckerberg nė llogarinė e tij nė Facebook pėrmes njė “letre drejtuar vajzės” sė tyre tė sapo lindur.

  Letra ėshtė shoqėruar edhe me foton e parė tė familjes Zuckerberg ku shfaqet edhe Max. Sidoqoftė, ky nuk ishte lajmi i vetėm qė Mark bėri publik pasi kishte edhe njė gjė tjetėr pėr tė njoftuar.

  Ai ka bėrė tė ditur se do t’i dhurojė 99% tė aksioneve tė tij tė Facebook qė kanė vlerėn e 45 miliardė dollarėve. Megjithatė, Zuckerberg nuk do tė mbetet pa gjė, pasi nga pjesa e mbetur do tė gėzojė 450 milionė dollarė, bazuar nė vlerėn qė kanė sot aksionet e Facebook.

  Themeluesi i rrjetit mė tė madh social njoftoi se vendimi pėr tė dhuruar aksionet e familjes sė tij bėhet pėr tė bėrė njė botė mė tė mirė.

  “Nė vazhdim do tė dhurojmė 99% tė aksioneve tona tė Facebookut, qė aktualisht vlerėsohen me 45 miliardė dollarė, kjo pėr tė pėrmirėsuar botėn dhe pėr ta bėrė njė vend mė tė mirė pėr brezat e ardhshėm”, shkruan Zuckerberg.

  / Top Channel

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Nje 0.1 % doja une

 3. #3
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Nuk eshte gje tjeter vetem se nje mashtrim i madh

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  Nuk eshte gje tjeter vetem se nje mashtrim i madh
  pse ?

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  Nuk eshte gje tjeter vetem se nje mashtrim i madh
  ja mashtrusi si i nuhat shoket e tij hihihi

  kurse un personalisht mendoj se ai thj ka dhuruar ate shifer qe do ish e barazvlefshme me vleren sikur te shiste 99% te aksioneve .
  boh , who knows . ishalla e mbylln fare...te shtohen forumistet

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  pse ?
  sepse do te ja japi po shoqatese se tij Chan Zuckerberg Initiative duke iu shmangur taksave
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ja mashtrusi si i nuhat shoket e tij hihihi

  kurse un personalisht mendoj se ai thj ka dhuruar ate shifer qe do ish e barazvlefshme me vleren sikur te shiste 99% te aksioneve .
  boh , who knows . ishalla e mbylln fare...te shtohen forumistet
  hahahah e ke shume gabim une nuk jam mashtrues me vjen keq une thashe ate qe e lexova ne internet

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  nuk te kuptova Abdullah?

 8. #8
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  nuk te kuptova Abdullah?
  bro ky ka hapur nje organizate bamiresie te veten dhe keto paret qe tha se do ti japi per bamiresi do te ja jape organizates se vet gjeja tjeter eshte se marku ka thene se keto aksione nuk do ti paguaje pernjehere por pak e nga pak disa thone e do te paguaje nje miljon ne vit pra do te zgjase 45 vjet
  gjeja tjeter eshte se faqja Buzzfeed thote qe organizata qe ka marku me bashkshorten e tij
  Kodi:
  Chan Zuckerberg Initiative
  eshte nje firme me kapacitete te vecanta dhe jo nje organizate bamirese ku permes kesaj firmeje ka mundesi te kryej biznese te ndryshme duke mos u ngacmuar nga taksat e ndryshme .

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  bro ky ka hapur nje organizate bamiresie te veten dhe keto paret qe tha se do ti japi per bamiresi do te ja jape organizates se vet gjeja tjeter eshte se marku ka thene se keto aksione nuk do ti paguaje pernjehere por pak e nga pak disa thone e do te paguaje nje miljon ne vit pra do te zgjase 45 vjet
  gjeja tjeter eshte se faqja Buzzfeed thote qe organizata qe ka marku me bashkshorten e tij
  Kodi:
  Chan Zuckerberg Initiative
  eshte nje firme me kapacitete te vecanta dhe jo nje organizate bamirese ku permes kesaj firmeje ka mundesi te kryej biznese te ndryshme duke mos u ngacmuar nga taksat e ndryshme .
  te ishte kaq e leht dalja e informacionit , sdo genjente aq kollaj . Kur je aq i famshem , i suksesshem dihet qe ke shum armiq....dhe armiqt jan gati per te ngritur konspiracione dhe te pa verteta..
  nejse , neve ne llogarit tona bankare sna ndryshon as nje lek ,,pse e vrasim kaq shum mendjen

 10. #10
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  te ishte kaq e leht dalja e informacionit , sdo genjente aq kollaj . Kur je aq i famshem , i suksesshem dihet qe ke shum armiq....dhe armiqt jan gati per te ngritur konspiracione dhe te pa verteta..
  nejse , neve ne llogarit tona bankare sna ndryshon as nje lek ,,pse e vrasim kaq shum mendjen
  tamam po ne cfitojme po kot sa per te kaluar kohen

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Hahahaha filluan shqiptaret duke u mar pak me leket e tjetrit

 12. #12
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  ja shqiptaret qe meren me ate qe bejn shqiptaret e tjer .

 13. #13
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Hahahaha filluan shqiptaret duke u mar pak me leket e tjetrit
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  ja shqiptaret qe meren me ate qe bejn shqiptaret e tjer .
  hahahahaha mjafton pergjigja e labes

 14. #14
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  bro ky ka hapur nje organizate bamiresie te veten dhe keto paret qe tha se do ti japi per bamiresi do te ja jape organizates se vet gjeja tjeter eshte se marku ka thene se keto aksione nuk do ti paguaje pernjehere por pak e nga pak disa thone e do te paguaje nje miljon ne vit pra do te zgjase 45 vjet
  gjeja tjeter eshte se faqja Buzzfeed thote qe organizata qe ka marku me bashkshorten e tij
  Kodi:
  Chan Zuckerberg Initiative
  eshte nje firme me kapacitete te vecanta dhe jo nje organizate bamirese ku permes kesaj firmeje ka mundesi te kryej biznese te ndryshme duke mos u ngacmuar nga taksat e ndryshme .
  aha, po tani e kuptova. Faleminderit shume per sqarimin!

  Por s'ma do mendja qe do jete ashtu, sepse qeveria i shikon mire keto gjera.. Ti e pave vete rastin me blerjen e WhatsApp nga Facebook, ku ky i fundit tani, para disa muajsh e perfundoi blerjen edhe zyrtarisht!

 15. #15
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  aha, po tani e kuptova. Faleminderit shume per sqarimin!

  Por s'ma do mendja qe do jete ashtu, sepse qeveria i shikon mire keto gjera.. Ti e pave vete rastin me blerjen e WhatsApp nga Facebook, ku ky i fundit tani, para disa muajsh e perfundoi blerjen edhe zyrtarisht!
  si dihet bro
  po te bejne cte dojne se mos do marrim naj lek ne

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2013, 01:19 PM
 2. Facebook, publikohen fotot private tė Zuckerberg
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-12-2011, 11:00 AM
 3. Zuckerberg paralajmėron pajisje tė llojllojshme Facebook
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2011, 01:44 AM
 4. Facebook ka mundesi te vendos video chat
  Nga Lirenti nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 30-05-2009, 07:05 AM
 5. Britani, 14 vjecari behet baba
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-05-2009, 05:27 PM

Etiketat pėr kėtė Temė