Philipp Weber ėshtė njė artist gjerman i cili bėn piktura me bojra uji qė duken si fotografi tė vėrteta.

41-vjeēari e merr frymėzimin nga setet fotografike tė modeleve dhe pėr njė pikturė kaq reale i duhen disa muaj punė.

“Shumė njerėz nuk e besojnė qė janė piktura. Mendojnė se kam lyer fotografitė me bojra vaji nga sipėr. Janė piktura hiper-reale, qė japin maksimumin e detajeve dhe tė ndjenjave”, shpjegon Weber.

Piktori gjerman e shet njė pikturė tė tijėn me ēmimin 20-25 mijė dollarė.

/ Top Channel