Receta Gatimi

Rezultati i sondazhit: Une kam...

Votuesit
8. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Windows 10

  6 75.00%
 • Windows 7

  5 62.50%
 • Windows Vista

  0 0%
 • Windows XP

  0 0%
 • Mac OS X

  1 12.50%
 • Linux

  1 12.50%
Sondazh me shumė mundėsi zgjedhjeje.

Cilin Sistem Operativ jeni duke perdorur aktualisht?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Sondazh Cilin Sistem Operativ jeni duke perdorur aktualisht?
  Me lansimin e windows 10 nga M$, tregu i Sistemeve Operative per PC, ka ndryshuar paksa! Jo vetem qe ky i fundit ka sjellur risi dhe gjera goxha te dobishme, por edhe per faktin qe Windows XP tashme thuajse nuk perkrahet nga asnje program aktual dhe ai Vista eshte konstatuar edhe zyrtarisht, si Sistemi Operativ i deshtuar i M$!

  Meqe jemi ne kete pike, desha te dij se sa nga anetaret e forumit kane instaluar Windows 10 dhe sa te tjere jane akoma me XP


  Keni te drrejte te zgjidhni me shume se nje OS!

 2. #2
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  hahahha win 10 sbohet llaf direkt sa doli

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  edhe une kam W10 Pro (qe bera upgrade nga home) ne Desktop, W7 Ultimate ne Laptop dhe OS X El Capitan (10.11.2) ne Macbook Air. Per kete arsye zgjedhjet e mija ishin 3.

 4. #4
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  edhe une kam W10 Pro (qe bera upgrade nga home) ne Desktop, W7 Ultimate ne Laptop dhe OS X El Capitan (10.11.2) ne Macbook Air. Per kete arsye zgjedhjet e mija ishin 3.
  hahaha i paske kompletuar te treja

 5. #5
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  hahaha i paske kompletuar te treja
  Desktop e bleva tani sepse ai qe kisha u prish HDD dhe pertova te bej investime tjera ne te..
  MacBook Air e pata marre per "pune", por realisht e perdor shume rrall! Haha
  Kurse laptopin me W7 e perdor vllau dhe mami nga1her.. Eshte model i vjeter dhe nuk e pranonte W10! Pa dashje i kam instaluar W7 x64, me mire do i rrinte x86 po pertes format etj..

 6. #6
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  Desktop e bleva tani sepse ai qe kisha u prish HDD dhe pertova te bej investime tjera ne te..
  MacBook Air e pata marre per "pune", por realisht e perdor shume rrall! Haha
  Kurse laptopin me W7 e perdor vllau dhe mami nga1her.. Eshte model i vjeter dhe nuk e pranonte W10! Pa dashje i kam instaluar W7 x64, me mire do i rrinte x86 po pertes format etj..
  mire fare ti gezosh bro
  pertac i madh qenke

 7. #7
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
  mire fare ti gezosh bro
  pertac i madh qenke
  hahahahaha! JAM

  Kur vjen puna tek PC dhe Sistemet, nuk jam! Po tek ai laptopi realisht nuk kam as deshire t'i bej format sepse po punon mire dhe nuk e ka te nevojshme.. Po dikur me vone nese qendron edhe ca kohe (ngaqe model i vjeter) do i bej dhe i vendos x86.

 8. #8
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  hahahahaha! JAM

  Kur vjen puna tek PC dhe Sistemet, nuk jam! Po tek ai laptopi realisht nuk kam as deshire t'i bej format sepse po punon mire dhe nuk e ka te nevojshme.. Po dikur me vone nese qendron edhe ca kohe (ngaqe model i vjeter) do i bej dhe i vendos x86.
  une rri pa gjume gjith naten po mu prish windowsi deri sa ta rregulloj
  po ti se perdor vet thuj edhe nuk ja var shume

 9. #9
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Windows 7 Super

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36
  Me eshte ber nje mix midis WIN 7 40%, Windows 10 40% dhe nje pjese linux 20%

 11. #11
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Me eshte ber nje mix midis WIN 7 40%, Windows 10 40% dhe nje pjese linux 20%
  Fut dhe 1 % xp per nostalgji

 12. #12
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Fut dhe 1 % xp per nostalgji
  hahahahahahahahhahahahahahahahaahahahahaha!

 13. #13
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  30
  Win 10 Pa Diskutim,edhe pse Win 7 eshte shume shume

 14. #14
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  po 8.1 pse nuk eshte ne poll ?

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  po 8.1 pse nuk eshte ne poll ?
  paskam harruar fare qe ekziston edhe ky! Haha! Le ta moderoje temen ndonje moderator dhe te vendosi edhe W8.1

 16. #16
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  ske ce do

 17. #17
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Windows 10 Pro April Update!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Motorola zhvillon sistem operativ?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-03-2011, 12:05 PM
 2. Shih televizion duke perdorur VLC player!
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 17-12-2009, 06:05 PM
 3. ku mund te shkarkoj nje sistem operativ
  Nga aurel nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:55 PM
 4. Windows Mobile 6 (sistem operativ per celular)
  Nga ReniX nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2008, 09:30 PM

Etiketat pėr kėtė Temė