Receta Gatimi

Rezultati i sondazhit: Une kam...

Votuesit
8. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Windows 10

    6 75.00%
  • Windows 7

    5 62.50%
  • Windows Vista

    0 0%
  • Windows XP

    0 0%
  • Mac OS X

    1 12.50%
  • Linux

    1 12.50%
Sondazh me shumė mundėsi zgjedhjeje.

Cilin Sistem Operativ jeni duke perdorur aktualisht?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 17 prej 17
  1. #1
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24

    Sondazh Cilin Sistem Operativ jeni duke perdorur aktualisht?
    Me lansimin e windows 10 nga M$, tregu i Sistemeve Operative per PC, ka ndryshuar paksa! Jo vetem qe ky i fundit ka sjellur risi dhe gjera goxha te dobishme, por edhe per faktin qe Windows XP tashme thuajse nuk perkrahet nga asnje program aktual dhe ai Vista eshte konstatuar edhe zyrtarisht, si Sistemi Operativ i deshtuar i M$!

    Meqe jemi ne kete pike, desha te dij se sa nga anetaret e forumit kane instaluar Windows 10 dhe sa te tjere jane akoma me XP


    Keni te drrejte te zgjidhni me shume se nje OS!

  2. #2
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    hahahha win 10 sbohet llaf direkt sa doli

  3. #3
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24
    edhe une kam W10 Pro (qe bera upgrade nga home) ne Desktop, W7 Ultimate ne Laptop dhe OS X El Capitan (10.11.2) ne Macbook Air. Per kete arsye zgjedhjet e mija ishin 3.

  4. #4
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
    edhe une kam W10 Pro (qe bera upgrade nga home) ne Desktop, W7 Ultimate ne Laptop dhe OS X El Capitan (10.11.2) ne Macbook Air. Per kete arsye zgjedhjet e mija ishin 3.
    hahaha i paske kompletuar te treja

  5. #5
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
    hahaha i paske kompletuar te treja
    Desktop e bleva tani sepse ai qe kisha u prish HDD dhe pertova te bej investime tjera ne te..
    MacBook Air e pata marre per "pune", por realisht e perdor shume rrall! Haha
    Kurse laptopin me W7 e perdor vllau dhe mami nga1her.. Eshte model i vjeter dhe nuk e pranonte W10! Pa dashje i kam instaluar W7 x64, me mire do i rrinte x86 po pertes format etj..

  6. #6
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
    Desktop e bleva tani sepse ai qe kisha u prish HDD dhe pertova te bej investime tjera ne te..
    MacBook Air e pata marre per "pune", por realisht e perdor shume rrall! Haha
    Kurse laptopin me W7 e perdor vllau dhe mami nga1her.. Eshte model i vjeter dhe nuk e pranonte W10! Pa dashje i kam instaluar W7 x64, me mire do i rrinte x86 po pertes format etj..
    mire fare ti gezosh bro
    pertac i madh qenke

  7. #7
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga abdullah92 Lexo postimin
    mire fare ti gezosh bro
    pertac i madh qenke
    hahahahaha! JAM

    Kur vjen puna tek PC dhe Sistemet, nuk jam! Po tek ai laptopi realisht nuk kam as deshire t'i bej format sepse po punon mire dhe nuk e ka te nevojshme.. Po dikur me vone nese qendron edhe ca kohe (ngaqe model i vjeter) do i bej dhe i vendos x86.

  8. #8
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
    hahahahaha! JAM

    Kur vjen puna tek PC dhe Sistemet, nuk jam! Po tek ai laptopi realisht nuk kam as deshire t'i bej format sepse po punon mire dhe nuk e ka te nevojshme.. Po dikur me vone nese qendron edhe ca kohe (ngaqe model i vjeter) do i bej dhe i vendos x86.
    une rri pa gjume gjith naten po mu prish windowsi deri sa ta rregulloj
    po ti se perdor vet thuj edhe nuk ja var shume

  9. #9
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Windows 7 Super

  10. #10
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    33
    Me eshte ber nje mix midis WIN 7 40%, Windows 10 40% dhe nje pjese linux 20%

  11. #11
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Me eshte ber nje mix midis WIN 7 40%, Windows 10 40% dhe nje pjese linux 20%
    Fut dhe 1 % xp per nostalgji

  12. #12
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
    Fut dhe 1 % xp per nostalgji
    hahahahahahahahhahahahahahahahaahahahahaha!

  13. #13
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    27
    Win 10 Pa Diskutim,edhe pse Win 7 eshte shume shume

  14. #14
    Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
    Anėtarėsimi
    May 2008
    Postime
    1,532
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    po 8.1 pse nuk eshte ne poll ?

  15. #15
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
    po 8.1 pse nuk eshte ne poll ?
    paskam harruar fare qe ekziston edhe ky! Haha! Le ta moderoje temen ndonje moderator dhe te vendosi edhe W8.1

  16. #16
    Abdullah Autorė Maska e abdullah92
    Anėtarėsimi
    Jun 2009
    Vendndodhja
    Pc
    Postime
    1,517
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    ske ce do

  17. #17
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    24
    Windows 10 Pro April Update!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Motorola zhvillon sistem operativ?
    Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 27-03-2011, 12:05 PM
  2. Shih televizion duke perdorur VLC player!
    Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 17-12-2009, 06:05 PM
  3. ku mund te shkarkoj nje sistem operativ
    Nga aurel nė forum Microsoft Windows
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 12-11-2008, 03:55 PM
  4. Windows Mobile 6 (sistem operativ per celular)
    Nga ReniX nė forum Smartphone
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 29-05-2008, 09:30 PM

Etiketat pėr kėtė Temė